Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha hatgerincferdulesem van,...

Ha hatgerincferdulesem van, kaphatok a szulesnel epiduralis erzestelenitest? Vagy inkabb a csaszarmetszes a jobb megoldas?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontos véleményt ez ügyben aneszteziológus tud mondani. Önmagában nem kizáró ok tudomásom szerint, csak bizonyos gerincproblémák esetén nehezebb jól megszúrni. Egy jó kezű, gyakorlott aneszteziológus nagy valószínűséggel gond nélkül megszúrja.
2009. febr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Császárnál is a gerincbe adják az érzéstelenítést, úgyhogy szerintem mindegy. Sőt, a hüvelyi szülésnél nem is muszáj epidurálni. Lehet mást is kérni.
2009. febr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. A nogyogyaszom aggodalmaskodik. Elkuldott ortopedhoz, hogy o mondjon velemenyt. Meg nem tudtam hozza elmenni. Az a problema, hogy utoljara 10 eve voltam ortopednal, akkor csinaltak a gerincemrol rontgenfelvetelt, ami ma mar biztos nem aktualis. Kivancsi vagyok, mit fog majd az ortoped mondani, hiszen csak ranezesre saccolhat, mert a rontgenezes ki van zarva. Inkabb en is termeszetes szulest szeretnek.
2009. febr. 1. 11:04
 4/8 anonim ***** válasza:
A termeszetes szuleshez nem kotelezo az epidural. (Biztos bazira faj nelkule, de hidd el, a babadnak sem leanyalom. Az epidural csak neked segit, neki nem.) Amugy nem kizaro ok, fugg a gerincferdules merteketol.
2009. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. A termeszetes szules nagy megterheles a gerincre.
2009. febr. 1. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Atttól függ, hogy mennyire súlyos a gerincferdülésed. Ezt ortopédus tudja csak megmondani. Valamint legrosszabb esetben altatásban császároznak, ha olyan helyen van ferdülésed, ahova az EDAt szúrnák.

Nekem fokozott lordózisom van,mégis természetes úton szültem, mindenféle fájás nélkül.

2009. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos nem tudom, mi az a lordozis. Nekem szkoliozisom van. En is amondo vagyok, hogy megmutatom magam az ortopednak, es aztan elfogadom a javaslatat.
2009. febr. 2. 23:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam az ortopednal, azt mondta, nyugodtan szulhetek termeszetes uton, nincs szukseg csaszarmetszesre.
2009. febr. 5. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!