Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátvédelmes szülésről...

A gátvédelmes szülésről olvastam, hogy utána a keletkezett sérülések miatti átvizsgálás egy rémálom, nagyon fájdalmas. Mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat előre is!
2012. jún. 23. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen vizsgálásra gondoltál pontosan.

De nekem gátvédelmes szülésem volt. Egy kicsit kívülről repedtem, de a szülés alatt nem éreztem.

A záróvizsgálatnál szintén nem éreztem semmit.

Jelzem a varrást felszívódó fonállal végezték.

Tehát igazából ennél a záró vizsgálatnál csak a méhet nézték mennyire húzódott össze, a hasi folyadékot hogy van-e. És ennyi. De ez az én tapasztalatom.

2012. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én cáfolom. nem tapasztaltam ilyet. az viszont nagyon jó volt, hogy utána ahelyett hogy alig bírok menni és ülni, minden ugyanúgy ment, mintha nem is szültem volna.
2012. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez nem csak a gátvédelmes szülésnél van. Nekem pl.hatalmas babáim születtek és irtó gyorsan ráadásul, így megpróbálták ugyan a gátvédelmet a szülésznőm és a dokim de repedtem is vágtak is végül. Varrogatás előtt beljebb többször benézett betapintott,maradt e lepény rész bent,ill. hogy mit sikerült még "felszántania" odabent a babáknak... szerencsére a méhszájat nem kellett varrni de a második babámnál a hüvely is berepedt egy részen oda is kellett 2 öltés. Tehát ez az amit én átvizsgálásnak hívok.

Hát mit mondjak. Fájt természetesen, de max.5 perc, ki lehetett bírni.

2012. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a gátvédelmes szülés én az első kettőt vágással a harmadik gyermekemet gátvédelemmel szültem.Valamennyit repedtem mert 10 percig varrt de az nem fájt mert érzéstelenítette és felszívódó volt nekem is.A 6 hetes kontroll sem fájt és az első együttlét a 6.hétnél sem.
2012. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel még csak az 1. babánkat várjuk, így nem tudom mit érthet pontosan az átvizsgálás alatt a cikk. De kb. azt amit a 3. válaszoló is.

Köszönöm!

2012. jún. 26. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!