Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lett a kislányommal teljese...

Mi lett a kislányommal teljesen kifordul magából?! Mit csináljak hogy a fürdés ne legyen egy rémálom?

Figyelt kérdés

Benne van a dackorszakban ezt tudom,de amit pár napja művel idegileg kicsinál!:(

Ha fürdésre/zuhanyozásra kerül a sor,szó szerint megkattan. Torka szakadtából visít,mint a disznó mikor ölik. Nem hajlandó beleülni a kádba,hajat mosni alig lehet neki. Végig ordítja.

Tegnap este hajat mostunk mert teleszórta homokkal. A szomszéd meg átkopogott miért visít a gyerek (este fél 9kor). Annyira ideges voltam hogy legszívesebben...csúnya,de megpüföltem volna. Szakadt rólam a víz. Szóltam az apjának hogy cseréljünk és csináljon vele valamit,én meg kimentem bőgni. De halottam hogy ő is csak viaskodik vele!

Most délután csak lezuhanyoztam,de ugyan ezt eljátszottuk. Kivagyok!!!:(((



2012. jún. 22. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora, de együttfürdés..?
2012. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vízi játékok se váltak be? Nekünk volt ilyen felhúzhatós kacsánk, meg kellett tekerni és ha a vízre tetted, úszni kezdett. Az ilyenek talán elvonják a figyelmét a hisztizésről.
2012. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha dackorszakos, akkor még érzi a te reakcióidat is, ha te lenyugszol ő is nyugodtabb lesz.

Amúgy ha teszel be zenét, és élvezetes nyugató programá teszed amit várni kell mint a mikulást akkor menni fog egyszerűbben is. Főleg ha kap kis törtölközöt amivel védheti a kis szemét.

Meg olyan játékot amivel csak ott játszhat, víz alatti világító valami.

Nyugtató olaj ha neki nem is de neked használhat pár csepp a vízben.

A szomszédodat meg én megbecsülném ha velem történe, mert legalább figyel és érdeklődik, ha bármi baj lenne akkor lehetne rá számítani. Szóval én áthívnám egy teára és megköszönném ezzel, de nem szóba nehogy túl sok köze legyen azért hozzá.

De nem ismerem a történeted, csak ennyit tudtam segíteni.

2012. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiammal van néha ilyen (23 hós). Tippek: adj neki feladatot pl. meg kell fürdetnie a babáját, neki is mossátok meg a haját, legyen az a fürdős baba (esetleg vegyél neki egyet, ha nincs alkalmas baba). Vegyél neki új tusfürdőt, sampont, amit csak akkor használhat, ha ügyesen viselkedik. Játék locsolókannával öntsd rá a vizet a kádban.
2012. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem a 2 év 4 hósom ilyen.

már hónapok óta nem lehet hajat mosni csendben. hétvégén is úgy üvölött (kint a medencében mostam meg a haját), hogy apósom átjött, hogy mi a baja.


ilyenkor én is összeszorítom a fogam, mikor ennyire értelmetlen a hiszti... de apósom is úgy felhúzott, minek kell ezért átjönni? mit hisz, nyúzom a gyerekem? vagy minek jön????

2012. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és én is kivagyok, de hagyom, hagy üvöltsön, majd csak megtanulja, hogy túléli a fürdést :)


mivel azt nem lehet, hogy évekig nem mosom meg a haját (lány, hosszú hajjal), így meg kell tanulnia... mindent próbáltam, a szépenkérem/könyrgök/fenyegetek/szomorúaazanya

de semmi sem vált be... így marad a lelketlen hajmosás... (2 hetente)

2012. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A lányom 27hónapos,és a haja a háta közepéig ér. Nagyon vastag és dús.

Utoljára még csecsemőkorában csinálta ezt,de pár napja teljesen kifordult magából! Előtte semmi baj nem volt,és nem hiszem hogy valami változott volna.

Hagyta ha együtt fürödtünk,és egyedül is. De az egész fürdés egy tortúra,nem csak a hajmosás!


Remélem nemsokára változik,bár most a "NEM" korszakát éli,borzalmas akaratos,és ettől is kivagyok!:(((

2012. jún. 22. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
en a neten kerestem furdeses videokat es mielott mentunk furodni lejatszottam neki. jokat nevetett rajta es par het alatt ujra visszatert a normalis kerekvagasba. szerintem nagyon sok ket ev koruli gyerekre jon ra ez a nem akarok furodni idoszak! kitartas ! nem tart orokke,en mar tul vagyok rajta. mar csak a hajmosas okoz idonkent gondot,pedig azelott mag a viz ala is dugta a fejet ugy oblitettunk. pl.en mindig egyutt furdok vele es jokat jatszunk a kadban.szerintem ez is segithet valamelyest.
2012. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokáig nálunk is ez ment, eleinte játékokkal próbálkoztam (nézzük meg úszik-e a vizen ez a hajó, mossuk meg a krokodilt, vettem tusfürdős kacsát, abból fürdettem stb) Valamennyit segített, de legjobban a csempekréta vált be. Szeret rajzolni, és hogy a kádban állva a falra rajzolhat, teljesen lenyűgözi. Játékboltban vettem, zsírkréta szerű, viszonylag könnyen lemosható a falról. Ha szeret rajzolni, érdemes bevetni!
2012. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!