Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden etetés egy rémálom!...

Minden etetés egy rémálom! Mit csináljak? Megőrülök.

Figyelt kérdés
15 hós kisfiam ha beleül az etetőszékbe kb 10 kanál után elkezd ficeregni.feláll benne és majd ki esik ugy áll benne.a hátuljába kapaszkodik,dörzsöli oda a száját,utánna meg még a badyja is olyan lesz.ekkor szoktam megunni és lerakni.de ma annyira felidegesitett vele.utánna persze én már nem adok neki enni.pedig tuti éhes még.csak én reagálom túl vagy ez igy tényleg nem normális.nem igaz hogy legalább az ebédjét nem tudja igy megenni.ja és még az étel is kiköpi ha olyanja van.már nagyon elegem van.és az a baj hogy annyira felidegesít vele hogy még kibajálok is.segítsetek,mert gyülölök etetni.

2012. jún. 5. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Többször keveset!

Ilyen korban nem érnek rá enni.

Nálunk volt olyan, hogy a 14 hónapos lányomnak közöltem: Addig nem megyünk játszótérre, amíg nem reggelizik meg!


Ha erőlteted, annál rosszabb!

2012. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
na ezt érzi meg. tesztel!! légy nyigodt ha orditasz vele azt éred el hogy evés zavara lesz. ha nme eszik 10 kanálal többet eszik késöbb!
2012. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, én sem szeretem megetetni. Amikor lehetőség van rá, más kezébe nyomom a kanalat, bár már a fiam 21 hós és ha néha rájön, egyedül eszik.

Milyen etetőszéketek van?

Mi kaptunk egy fából készült, nagyon tuti etetőszéket. Kb. 1 éves korában cseréltem le, mert azt csinálta benne, amit a te gyereked. Vettünk egyet az IKEA-ban, azóta sokat javult a helyzet.

Vagy: lehet, hogy sokan ellenzik, de én szoktam a kezébe adni valamit, ami leköti. Pl.: képeskönyv, kisebb játék, fokhagyma nyomó.

2012. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
énis szoktam a kezébe adni de csak egy pecig használ majd ledobja.amugy azért adnék több kaját neki mert utánna van nagyalvás és elötte sem kap már enni csak 9-10ig hogy megéhezzen.délután már szokott müködni a dolog mert akkor többször kap,és általában menés közben csipeg,de az ebédet nem lehet úgy.bár a joghurtot délután is a székből eszi.de mihelyst feláll én nem adok neki többet.
2012. jún. 5. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fp-s etetőszékem van ebben biztonsági öv nélkül is fizikai képtelenség felállni:) amugy nem minden alkalommal de ha nagyon mehetnékje van és vergödik de tudom hogy még éhes be kapcsolom neki a mesét és kb 5 perc alatt be kanalazzuk a hamit:)de ez nagyon ritka én ugy szoktam csinálni hogy nálam is van kaja,de adok neki egy tányérba akármit pl.kenyérdarabokat vagy sültkrumplit ebédnél kap egy villát vagy egy kanalat mellé és ugy élvezi hogy csak na..én azt hittem fiatal még ehhez de 15 hónapos korába probából odaadtam neki és most egy hónappal később már nagyon ügyes a villával is meg a kanállal is. probáld ki hátha nektek is bejön..lehet csak unja hogy ő ott ül temeg "tömöd" viszont ha van "dolga" neki is akkor jobban szórakozik!
2012. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Óóó..nem vagyok egyedül! Mondjuk az enyém még csak 1 éves, de és már sírógörcsöt kapok ha csak az etetésre gondolok. Ugyanaz mint nálatok. Kiköpi, szétnyomja, összekeni, kidobja, elhajintja, felkeni, rákeni...

Én is várnék pár jótancsátot :-D

2012. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
AZ én 1 évesemet is rémálom etetni! Ha nem kötöm le valamivel, akkor nem is hajlandó enni. Mindig ki kell találnom valami új dolgot, hogy egyen rendesen!
2012. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csajok! Kitartás!

Mi is így voltunk, de most már 22 hós a lányom, és kezd benőni a feje lágya kicsit.

Ugyanezt végigcsináltuk, majd 1x csak besokalltam, és elkezdtem minden evésnél mondani neki, hogy akkor nincs mese, nincs csúszda, nincs semmi. Ülj le. Ezt elmondta 3x, majd kivettem a székből, és kész.

Igaz, hogy utána nem tudott rendesen aludni, mert éhes volt, de kb. 2 hét alatt oda jutottunk, hogy 10 falatot már megevett ülve, és ez már nekem elég is volt, örültem, hogy van vmi a gyomrában.

Most nekem nem akar már az etetőszékben enni, így bekapcs a mese, és ott elég jó eszik, bár tudom, hogy ez nem jó, de nekem is az agyamra megy ezzel a nem evéssel...


Próbálj meg nyugodt lenni, mert tök kikészülsz, Ő alá meg ez csak adja a lovat..

2012. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is dettó. 16 hós, de olyan 2-3 hete szinte semmit nem eszik. Bezzeg este az apjával.... (délben vele sem....) Fel nem áll, de hisztizik, köpköd, kiüti a kezemből a kanalat, stb. De jó, hogy nem vagyok egyedüli béna! :)
2012. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
legtöbbször sikerül nyugodt maradni ,legfeljebb éhezik,már ez sem érdekel,de mikor összevissza keni magát a zsíros kajával na akkor elszabadul a pokol.ezt valahogy nem bírom lenyelni és nagyon csúnyán viselkedek vele.ezt nem tudom még kezelni.ma is ez történt,és már szégyellem magam ahogy kibajálok vele emiatt.pedig tudom hogy csak gyerek és nem tehet róla de akkor meg tudnám folytani egy kanál vizben.
2012. jún. 5. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!