Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves a fiam. A déli...

Másfél éves a fiam. A déli altatás egy rémálom?

Figyelt kérdés

Nyugodt, okos baba egész nap, de mikor jön a déli altatás teljesen kifordul magából. Álmos az tuti, de eltelik egy fél óra, nem alszik el, átesik a holtponton, és van hogy másfél órát küzdünk, hogy aludjon már el. Szó szerint küzdünk. Csapkodja magát, az orromért kap , és még sorolhatnám, csak aludni kelljen. De még mindig álmos, de nem nem nem és nem hajlandó elaludni. Aztán mikor sikerül, utána alszik 2 és fél 3 órát.


Szerintetek miért van ez? Mit próbáljak ki, hogy ne készüljek ki minden altatás végére, és persze nem utolsó sorban, hogy neki is sikerüljön szépen elaludni fél óra alatt? Már sokszor alig várom, hogy elaludjon, hogy mehessek, és jól kisírjam magam. Teljesen tanácstalan vagyok!


2012. ápr. 23. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáltad már, hogy mi van akkor ha nem alszik? Nálunk akkor volt ez amikor a lányom már nem igényelte a délutáni alvást, igaz nála 2.5-3 évesen jött el ez. Most ovis és sokszor van, hogy alszik délután az oviban és ha nagyon akarnám otthon is meg tudnék küzdeni vele, hogy aludjon és akkor aludna is, de már nem igényli.

Lehet nálatok sincs rá igény.

Vagy még az jutott eszembe, hogy ha korábban vagy később próbálnád? Nálunk a kicsi 11/30-kor alszik délután (ő is 1.5 éves) de a nagy pl 2-től aludt. Változóak az igényeik.

2012. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem igényelni biztos igényli, mert álmos, látszik rajta és jókat is alszik, miután végre sikerült elaludni. Próbáltam már egy hétig, hogy korábban mentünk aludni, semmi, aztán próbáltam már később is, de az sem használt. Egyszerűen túlpörgeti magát altatás közben, és lőttek az egésznek, mert onnantól énekelhetek, mesélhetek, bújhatunk, semmi nem jó.
2012. ápr. 23. 14:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Építő jelleggel nem tudok hozzászólni, de nálunk ugyanez a helyzet csak fordítva. Délben nyugisan elalszik, az esti altatások nagyon húzósak.

Érdekelnének a tippek!

2012. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem próbáltad, hogy esetleg egyedül aludjon el? Mert ahogy a szavaidból kiveszem, te is ott vagy vele. Lehet, hogy ha nincs kivel játszani, vagy nincs ott senki aki reagálna a kitöréseire, akkor simán elaludna?
2012. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbáld meg későbbre tolni az alvást. Vagy ha olyan az idő, reméljük már olyan lesz, akkor sokat legyetek kint délelőtt. Hinta, csúszda, kavicsszedegetés. Nálunk ezek a favoritok. 1,5éves babámat lerakom, puszi, szép álmokat és otthagyom. És alszik is egy hang nélkül.

Mivel alszik 2-3 órát nem hiszem, hogy nem igényelné. (az előttem szóló írta :) )

2012. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És milyen szobában altatod? Arra gondolok, hogy mennyire van sötét? Mert pl nálunk akkor alszik jól a lányom, ha tök sötét van. (mondjuk elalszik világosban is csak sokkal kevesebbet)

Aztán még az jutott eszmbe, hogy alvás előtt mit csináltok? Lehet kellene neki egy kis ráhangolódás valami más, mint az eddigi, mert ebből tudja, hogy mi készül és direkt ellene van.

Tudom sokan irtóznak tőle, de egy próbát megér, mondjuk, hogy lefekvés előtt néz egy kis mesét vagy ha nézett eddig akkor most olvasgatsz neki.

Délelőtt próbáld lefárasztani (bár gondolom ezt teszed). Más ötletem nincs :( Rossz lehet, hogy ekkora stressz neked, de hidd el, hogy megérzi a feszültséged (még ha próbálod is leplezni), próbálj meg úgy nekiindulni az egésznek, hogy lesz ami lesz, ha elalszik akkor alszik, ha meg nem akkor nem. remélhetőleg csak átmeneti dolog és kinövi gyorsan.

2012. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5.vagyok....próbáld ott hagyni, hogy mit reagál. Én vagy hogy játszani hagyom a kiságyba amíg valami dolgom van. Kap könyvet vagy valamit és egyszercsak nagy lesz a csend :)
2012. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, velem alszik, mert ha nem fekszem mellette, akkor fogja magát, s jön utánam (már nem kiságyban alszik).

Ami meg a délelőttöt illeti, megmondom őszintén ennél többet nem tudunk kint lenni :) A játszin töltjük szinte az egész délelőttöt, ahol hintázik, homokozik (most ez a sláger), futkározik (madarakat kergeti meg mindig :D), hazajövünk, ebéd, és irány aludni. Az első fél óra teljesen nyugis, mindig azt hiszem, hogy fél pillanat, és már alszik is, aztán jön a váltás, és innen lőttek mindennek.

Szerintem később nem lenne jó letenni, mert fél 8kor kel, és fél egykor próbálkozom vele. Egy héten egyszer el is alszik rendesen, akkor már 1kor húzza a lóbőrt, de a többi nap egy rémálom, de hiába agyalok, soha semmit nem csinálunk másként, hogy esetleg attól lenne... Meg ha később teszem le, akkor meg este alszik el nagyon későn, s akkor bizony megint csúszik minden :(

2012. ápr. 23. 14:40
 9/16 A kérdező kommentje:

Olyan aranyosak vagytok, hogy így próbáltok segíteni :')


A mesenézést kipróbálom, s remélhetőleg nem fogja most is végigkommentálni, hogy mit lát :) - mert amúgy abból áll a mesenézése :)

2012. ápr. 23. 14:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Alvás elött már ne pörgős dolgokat csináljatok.i úgy szoktuk hogy elhemperedünk a nappaliba a földön,beteszem a cumikáját a szájába és megnézünk 1-2 mesét majd mondom neki,hogy látod autó,cica is elfáradt elment tentézni mi is menjünk el.ajd felállunk és szépen besétálunk a szobájába és befekszünk az ágyikójába(már nem rácsosba alszik)én is lehunyom a szemem,néha még molyolgat éd egyszercsak elalszik.A vígaszom az,hogy nállunk se mindíg volt így,volt amikor felült az ágyba,lemászott az ágyról és eékezdett játszani a játékaival de én "aludtam" tovább és egyszercsak mivel nem volt játszópartner visszamásszott mellém és elaludt!Szobaajtó végig csukva volt tehát kimenni se tudott a nappaliba játszani.Ilyen alkalom volt 2-3 x de már most szépen megtanulta,hogy aludni kell.Azt szinte teljeséggel kizárnám,hogy neki már ne lenne szüksége a nappali alvásra mert akkor hogy hogy alszik mégis 2-3 órát!Szerintem ez a "nem akarok aludni" korszak majdnem minden gyereknél előjön mert ők egy hősök és ők játszani akarnak egész nap ja csak délután meg esnek-kelnek a fáradságtól.Próbálkozz,ne add fel mert neki még tuti szüksége van alvásra és ne idegeskedj rá az altatás témára mert akkor azt ő is megérzi.


Remélem tudtam segíteni

2012. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!