Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátvédelmes szülésnek nem...

A gátvédelmes szülésnek nem épp az lenne a lényege hogy ne történjen a gáton repedés és emiatt varrás stb?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm aki gátvédelemben szült és pozitív dologként nyilatkoznak róla hogy na hát ők úgy szültek és igaz hogy repedtek végül így is úgy is varrni kellett de milyen jó hogy gátvédelem volt. Én úgy tudom hogy ha már semmiképp nem fér ott ki a baba akkor már jobb ha metszik egy egyenes vonalban mintha reped. Nekem is gátvédelem volt (elvileg) gyakorlatilag repedtem és sokáig kellett varrni, csúnyán is gyógyult, mai napig fáj amikor időváltozás van. Jó persze tudom hogy ez egyéni dolog kérdése is, csak az lenne a kérdésem hogy ha reped összevissza az a rész akkor az egy sikeres gátvédelemnek mondható? Szülésznő válasza is érdekelne, ha esetleg van itt.
2012. jún. 23. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézd, erről megy a vita állandóan. Egyes szülésznők, dokik szerint tökéletes a gátvédelem, hiszen a gát védelmében történik. Mások szerint pont ez a baj (amit Te is írtál) hogy össze-vissza reped(het), a gátmetszés meg egy kis bemetszés, ami gyorsan gyógyul....Hát nem tudom. Szerintem a szülésznő felkészültségén, tapasztalatán, egyéni látásmódján múlik, és főleg az adott pillanaton, bármennyire is furának hangzik. Ő látja/tudja hogy jön az a baba, kifér-e , lesz-e gond stb. Az én 2. szülésem gátvédelmes volt, de a szülésznő igazából pár pillanat alatt "döntötte el", mert a baba simán látszott érkezni. Jól nyomtam, baba is "együttműködött":)

2012. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem és ezt tudom is amit írtál:) Csak az a kérdés hogy ha gátvédelemnek indulunk neki akkor ha a végén csak megreped akkor az most minek minősül? Gátvédelemnek?? Nem igazán, hiszen végülis nem lett "védve".
2012. jún. 23. 21:00
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Az egy nem sikerült gátvédelem, amit jobb lett volna ha vágnak. Egy irányított bemetszés jobb, mint egy repedés, ami bármerre repedhet... Agrármérnökként láttam kezeltem gátrepedést, nagyon komoly sérülés és mivel a végbél felé reped, sokkal nagyobb a fertőzésveszély és az egyéb visszatartási probléma. Én nem ragaszkodom a gátvédelemhez, ha kell, vágjanak, könnyebben gyógyul és a dokim nagyon csinos gátakat varr állítólag:)

39 hetes kismama

2012. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért egy 2-3 cm-es gátmetszéshez képest, az 1 db kozmetikai célzatú öltés nem mondható sikertelen gátvédelemnek...


Itt is vannak fokozatok, és én azt mondom igenis jobb a gátvédelem, láttam a szobatársaim mit össze nem szenvedtek aminek minden esetben a baba látta kárát - a fájdalomtól ingerültek voltak, nem akartak szoptatni, inkább leadták a babát... Míg én az 1-2 öltésemmel vígan pattantam fel-le az ágyról és babáztam. Ez az én tapasztalatom. És én is azt mondtam, ha kell vágjanak, de végül nem kellett szerencsére.


11 hós anyukája + 7 hetes km

2012. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Van még egy fontos tényező ebben a témában és az pedig maga a szülő nő.

Gátvédelemnél kevés a szülésznő, oda kell koncentráció és önuralom.

Nem mindig jön össze.


Én 1 hónapja szültem gátvédelemmel hibátlanul, sérülés nélkül egy majdnem 4 és fél kilós gyereket. Szóval összehozható. De tény, hogy nagyon sok függ a szülésznőtől is.

2012. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Figyeljetek, az agrármérnökös kismamát ki pontozta le?? Először néztem én is, de aztán rájöttem hogy ő láthatott ilyent....de nem embereknél!! Állatoknál! Hát ott is van "szülés", és az emlősállatoknál ugye nagyjából hasonló a mechanizmus, ott is rá lehet segíteni,de még simán el tudom képzelni, ha az állatorvos gátmetszést is csinál.....
2012. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem pontoztam le az tuti. A kérdésem lényege ez lett volna hogy akkor az a gátvédelem ami végül repedéssel jár, nem számít gátvédelemnek szerintem...
2012. jún. 24. 08:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem számít annak hát, annak 2mm-nyit se szabadna repednie, akkor inkább egy metszés.

De egyébként az is hozzátartozik, ha azért nem sikerül sok gátvédelem jól, mert nem előtte 5 perccel kell(ene) masszírozgatni a gátat.

Sok szülésznő külön megkéri a kismamákat, hogy a terhesség vége felé, akár maguknak, vagy vki mással masszírozgassák a gátat. Az nagyobb sikerhez vezethet.

2012. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is kellett masszírozni előtte sokkal már, olajjal. És szerintem én viszonylag jó szülő nő voltam, próbáltam csinálni amit mondanak, de egyszerűen olyan gyorsan jött a baba és olyan nagy volt hogy nem fért ki. Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 24. 09:07
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozások egyáltalán nem érdekelnek :)

Ha reped bármennyire is, az már nem sikerült.

Az, hogy agrármérnökként, ha úgy vesszük én gátvédelmes elléseket csináltam, nem cica-micáknál, hanem szarvasmarhánál, mert a boci fejénél kézzel simán lehet tágítani...

Ha reped, az szabálytalan alakú seb, a vágás szabályos, nem véletlenül egyenesítik ki a szakadt sebszéleket bármilyen összevarrás előtt, könnyebben gyógyul. És azt gondolom senkinek nem kell ecsetelni, hogy pont olyan helyen van, ahol folyik minden, ami nem steril: széklet, vizelet, lochia.

39 hetes kismama

2012. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!