Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vállalnátok gyereket az én...

Vállalnátok gyereket az én helyemben? 3 hónapom van eldönteni.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, több, mint 3 éve vagyok együtt a párommal. Lassan 2 éve dolgozom, de csak minimálbérre vagyok bejelentve. A munkámat nagyon szeretem, attól félek, hogy később nem tudnék oda visszamenni.

A párom szeretne már babát, ő már 30 éves. Én azt mondom, hogy addig nem szülök, amíg nem házasodunk össze, de erről ő hallani sem akar... Nekem ez fontos lenne, hogy ne zabigyerekem legyem.

A babának már most szinte mindene megvan, nem sok dolgot kéne vennünk.

Anyagi helyzetünk átlagos. Egy kevés félretett pénzünk is van, hitel nincs.

Egyszerűen nem tudok dönteni. Néhány éve még azt mondtam, hogy bármikor szülnék, most nem tudom miért gondolkodok így. Szerintem az a baj, hogy nagyon féltem az állásom.

Ti hogy döntenétek?



2012. jún. 25. 22:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, és a szüléstől is nagyon félek, hogy fáj..
2012. jún. 25. 22:12
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Mi ez a 3 hónapos keret?

Egyébként én 24,párom 30,most várjuk a babánkat.Bennem is felmerültek ilyen kérdések,de aztán úgy voltam vele,mikor,ha nem most.Addig volt ez a "rossz" érzés,amíg pozitív nem lett a teszt és utána meg nem láttam uh-n.Akkortól úgymond valósággá vált és nem bántam meg.Nincs az a munkahely,ami felül írhatná ezt az érzést.

29hkm

2012. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi is szinte ugyanebben a cipőben járunk. Annyi különbséggel, hogy nekem egyáltalán nem fontos, hogy össze legyünk házasodva, sajnos nagyon sok ismerős vált el akár több gyerek után is. Nem ettől fogunk együtt maradni. Mi bevállaltuk a babát kb. 2 hetünk van vissza a szülésig. Egyáltalán nem bántam meg, mert egy gondoskodó és szerető CSALÁDBA fog megszületni csak nem lesz róla papírunk. Szerintem vágjatok bele. Nem fogjátok megbánni! Én a terhességem minden percét élveztem és élvezem.
2012. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Jah és a házasság.Mi nem vagyunk házasok,szerintem nem is leszünk bár aztán ki tudja...

Egy gyerek nem attól boldog,hogy a szüleinek van e papírja vagy nem.Nekem nem fontos.

2-es,29hkm

2012. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Hát ööö... én azt mondom, ha szeretitek egymást, mindketten szeretnétek babát, el tudjátok tartani és nem kell féljetek, hogy mi lesz a köv. hónapban stb.... (nem kell gazdagnak lenni) akkor nyugodtan vállaljátok. Párod miért nem akar elvenni? Vagy majd később? Ezt tudtátok már tisztázni? Szerintem nem lesz ettől zabigyerek :) de értem miről beszélsz :)

És ma az a 3hónap? Remélem nem a párod feltétele, mert akkor én ki lennék akadva a helyedben.


21/l

2012. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Hát a szülés nyilván nem nagy poén, de túlélhető dolog, meg kapsz azért közben csillapítókat, és a végeredmény elfeledteti veled az egészet. :)

Hát, ami nekem szemet szúr itt, mint probléma, az nem a munkaszereteted, hanem az, hogy a pasid akar gyereket, de nem akar elvenni Téged. Az, hogy hallani sem akar erről, nagyon undorító megfogalmazás. Igazából azt tudni kell, bármekkora is a rózsaszín köd, hogy hiába akarja a pasi a gyereket, a nő magának szül. Otthon rohad minimum 8 hónapig, addig a pasira van utalva, aki hazajön a munkából, aztán pofázik, hogy ő egész nap dolgozott, tegyél elé kaját, aztán hagyd őt békén. Én 20 vagyok, 3 éve vagyok együtt a barátommal, neki is volt már ilyen kijelentése, hogy 30 éves korunkig ,,ne is várjam, hogy megkéri a kezemet", erre én azt mondtam, akkor majd szülök másnak, de én nem fogom megvárni, amíg ő kiéli magát - milyen seggf*j duma ez? Azóta már máshogy látja... Nem szülnék neki, az fix, nem csak azért, mert nem akarok még gyereket, hanem mert tudom, hogy rohadtul csak az enyém lenne.

Nem szimpatizálok az abortusszal, én jobban félnék tőle, mint a szüléstől, de sok mindentől bukhatsz el egy gyerek miatt. Főleg, hogy a pasid nem akar elvenni, kapja be, szüljön ő. Huszonhárom évesen szerintem a karrierépítésre kell koncentrálni...

2012. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Szia,ne gondolkozz rajta,mert nagyon jó dolog egy baba,én 40éves vagyok,sosem akartam és most van egy 11hónapos manócskám aki véletlen lett,nem akartam megtartani,de ahogy telt múlt az idő nem tudtam elvettetni pedig nem vagyok abortusz ellenes,én tök egyedül vállaltam be,se apa,se nagyszülők,viszont barátok vannak,1szó mint 100 nem bántam meg...sőt,úgyhogy tartsd meg és meglátod mekkora"szerelmet"fogsz érezni,ha szeretnél még kérdezni akkor szívesen válaszolok neked.
2012. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben vállalnám. Tudod én mindig vártam a megfelelő pillanatot, pedig még férjem is volt. Majd ha befejeztem a sulit, majd ha külön költöztünk, majd ha jó munkahelyem lesz... Na aztán mikor kb. minden stimmelt, akkor márcsak az volt a gond, hogy nem akart jönni a baba... Így utólag már nem várnék annyit.
2012. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 6-os hiába pontoztak le, jót írsz!! az egy dolog, ha vki nem akar nősülni, elég neki az élettársi kapcsolat..... De ha a kérdezőnek a házasság fontos, akkor ne az legyen már rá a lépés, h ő, a párja erről hallani sem akar. Igaz, a mai világban semmi sem 100%, de mint tudjuk ugye nincs papír-nincs még annyi se, h átgondolja vki a kapcsolat fontosságát. Csak lelép, azt jólvan.
2012. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezt neked kell érezni. HA úgy érzed, a szülés után nem kapnál ilyen jó munkát, akkor ne szülj még.

Ha kapnál és szeretnél is gyereket, akkor meg hajrá.

Ebben más nehezen tud segíteni.

Neked az nem segít, én vagy más hogy döntene, ez csak a te döntésed, te ismered a következményeket.

2012. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!