Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek személyes tapasztala...

Valakinek személyes tapasztalat a Bajcsy Kórházról?

Figyelt kérdés

A Bajcsyban fogok szülni a X. kerületben. Augusztusra vagyok kiírva. Az lenne a kérdésem, hogy vannak-e ott egy ágyas szobák, ahol esetleg egy családtag ott is aludhatna velem éjszaka esetleg? Kell-e az egyágyas szobáért fizetni? A babát az első éjszaka elviszik vagy bent marad az anyukával? A válaszokat előre is köszönöm.


35hkm


2012. jún. 25. 23:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én ott szultem ot hete, tothbe moni szulesznonel, aki egy tinder és profi! Van 7000 ért 3 szóba ami egy ágyas. Ha szabad kiveheted, de én úgy voltam vele, h megnézem milyen a sima szóba, kikkel tesznek egybe és ha kell, akkor megyék át. Egy napig egyedül voltam majd jöttek ketten, de jó fejek voltak és jobb volt így, férjemnek is jobb volt itthon pihenni. A szülészet felujitott, a sima szobakhoz is van külön fürdő, sztem nagyon szép. A csecsemosok is mind kedvesek, h Te is szimpi vagy. Sokat kell kérdezni maguktól kevés dolgot mondanak, de aranyos miondenki! Csodás emlékeim vannak arról a 4naprol, csak ott szülnek legközelebb is. :-) ha kerdesed van, írj nyugodtan.;-) könnyű szülést kívánok. Amúgy ki a dokid, szulesznod?
2012. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták: vannak VIP szobák, és konkrétan tudom, hogy volt olyan kismama, akivel végig bent aludt a párja is. Az árakat nem tudom.


Van egy darab nem fizetős egy ágyas szoba is (a 4-es kórterem), anno a fiammal oda kerültünk, nagyon jó volt.


Én mindkét gyerkőcömet a Bajcsyban szültem. A fiamnál jók voltak a tapasztalataim, ő 2008-ban született. Akkor profi, elkötelezett csapat dolgozott a Bajcsyban, mind az orvosok, mind a nővérek, szülésznők terén. A lánykámat idén áprilisban szültem, és azt tapasztaltam, hogy sajnos a fiam születése óta kissé változott a kollektíva a kórházban, és ez egyedül a csecsemősöknek tett jót...


Elhelyezés: Rooming-in. Ha a szüléskor minden rendben van, a pici első perctől veled lehet. Csak fürdetéskor, vizsgálatokkor kell betolni a csecsemősökhöz. Gondozhatod, pelenkázhatod, minden szobában megvan rá a lehetőség. De ha bármi van, pl. pihenni akarsz egy picit, akkor bármikor beviheted a babát a csecsemősökhöz. Éjszaka egyszer rátok néznek, napközben pedig többször is.


Összességében jó kórház a Bajcsy, de pl. velem a második babámmal megtették azt, hogy egy abortuszos lány mellé fektettek. Én ott babáztam (végig velem volt a picikém is), ő meg éppen arra várt, hogy az ő babáját elvegyék... Nem tudom, melyikünket viselte meg jobban a dolog. Persze VIP szobában ez a veszély nem fenyeget.

2012. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A tarifa 2 évvel ezelőtt az egy ágyas alapítványi szobára 14e Ft volt/éjszaka, a két ágyas alapítványi szoba volt 7e Ft/éj.

Én augusztus végén/szeptember elején fogom a Bajcsy-ban szülni a 2. babánkat. Annak nagyon örülök, ha jobbak lettek a csecsemősök, bár 2 éve sem volt különösebb gond velük, csak nagyon el voltak havazva, így kapkodva mutattak meg mindent, amire kíváncsi voltam, s nagyon a nyakukra kellett járni, ha az ember tudni akart valamit, mert azt nem lehetett várni, hogy maguktól jönnek és mindent elmondanak.

Akkor nagyon örültek, hogy ha a babát már az első perctől az anyuka a gondjaiba vette, de bevették, ha zuhanyozni akartál menni stb. Még éjjelre is beveszik, csak alá kell írni egy papírt, hogy hozzájárulsz ahhoz, hogy pótlást adjanak neki ha kell.

A látogatási idő nagyon rugalmas volt akkor, ha vizit volt, akkor ki kellett menniük a hozzátartozóknak a szobából, de egyébként olyan korán jöttek és olyan későn mentek, ahogy jól esett. Nekem az első 2 napon nem volt szobatársam 2 fős alapítványi szobában, így nem zavartunk mást a családtagokkal, és jó volt nagyon, hogy majdnem mindig volt ott velem valaki.


Könnyű szülést!

2012. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információkat. Hamarosan én is megtapasztalom ezeket a dolgokat :)! Amúgy nincs fogadott orvosom meg szülésznőm, rengeteg olyan embert ismerek, akinek nem volt és ugyanúgy ellátták, mint akinek volt, remélem most sem lesz másként. Azt hiszem, hogy akkor maradok a sima kórteremnél, elég húzósak az árak a 2 ágyasba. Neked is könnyű szülést.
2012. jún. 26. 20:45
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt, teljesen jó volt minden. Nagyon profi stáb vett körül, semmi gond nem volt a szüléssel.
2012. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék még, hogy nekem sem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm, mindkét babámat az ügyeletes dokinál szültem. Ami viszont tény: míg 2008-ban, a fiamnál semmi kárát nem láttam annak, hogy nem fogadtam meg dokit (vajúdhattam kádban, sétálhattam, stb.), addig idén, 2012-ben az ügyeletes doki szó szerint rám se nézett, mindent a szülésznő csinált, fel sem kelhettem az ágyról vajúdáskor, és ez nagyon rossz volt. Egyedül varrni jött be a doki, és egyébként is nagyon flegma volt. (Olyan dokiról beszélünk, aki 2008-ban még nem volt a Bajcsyban.) Őt senkinek nem kívánom! Remélem, hogy neked, kérdező, nagyobb szerencséd lesz, mert a dokik zöme most is normális, de azért ki lehet fogni, sajnos, rosszabbat is...
2012. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Azt megkérdezhetem, hogy hívták azt a flegma dokit? Hátha ismerem.
2012. jún. 27. 19:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Ere én is kíváncsi lennék. Kérlek írd le a szülésznő és a doki nevét is. :) Segíts ezzel nekünk, hogy nehogy később Őt válasszuk, akár privibe is. :) Köszi :)
2012. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Engem kiküldött a folyosóra a szülésznő, nem hagyta, hogy a szülőágyon vajúdjak, mert sokkal könnyebb a szervezetnek, ha függőleges helyzetben erősödhetnek a fájások. A dokik is rendesek voltak, nekem aktívan segített fizikailag is, nyomta a pocakomat, és lelkileg is a kitolásos szakaszban, utána jó sok időt fordított arra, hogy összevarrjon. És ügyeletes volt. Ez 2010-ben volt.


Légyszi kedves válaszoló, írd meg, hogy ki volt az a doki, ha még emlékszel!

2012. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Dr. P. Szikszay Ádám a neve. Mielőtt a Bajcsyba jött, Miskolcon dolgozott egy magánklinikán. Állítólag, ha megfizetik, akkor normális. Ügyeletben nagyon nem volt az, és amennyire utánaolvastam, másokkal sem, nem csak velem.


A szülésznő nevét nem tudom sajnos.

2012. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!