Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szules utani hajhullas? Vagy...

Szules utani hajhullas? Vagy valami mas lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem igazan ide illo a kerdesem, de ugy gondoltam hatha valakinek volt hasonlo tapasztalata.

3 honapja szuletem, utana 1 honapig tudtam csak szoptatni. Ezt kovetoen 2x normalisan meg is jott a mensim, irattam fogamzasgatlot, de azt vettem eszre hogy amiota a fog.gatlot szedem iszonyatos hajhullasom van. Napjaba tobbszor csomoszeruen hullik. Nem normalisan par szalrol van szo per nap, hanem szinte egesz napos folyamatos hajhullasrol. Az egesz haz az en hajammal van teli, lehajolok a kisfiamhoz es hullik ki, es mar az o szobaja, kisagya mindene teli van.

Angliaban elek, igy fog.gatlot ugy irt fel a doki, hogy idezem> most minden lany ezt szedi, igy nekem is ezt irja fel. Sajnos a regi gyogyszert amit szedtem, nem akartam feliratni, mivel terhes maradtam mellette. Igy az o javaslatara kaptam ezt a masikat.

Itt sajnos 6 hetes vizsgalat sincs, es rakszuresem is csak jovore esedekes, mivel 3 evente csinalnak csak, igy hiaba is kernek egy nogyogyaszati vizsgalatot, nem fognak csinalni.

A fog.gatlotol lehet ez a drasztikus hajhullas???

Egyeb betegsegem, gyulladast nem vettem eszre magamon. Akinek volt hasonlo tapasztalata kerem irjon, mert mar nagyon el vagyok keseredve.


2012. jún. 27. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szülés után ez úgymond "természetes". Nekem is marokszámra hullott a hajam, az egész lakás televolt. :(

Annyit tudsz tenni, hogy sok vitamint veszel magadhoz, vasat, B vitaminokat stb....

Fél év telt el szülés után mire normalizálódott a hajhullás.

2012. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a fog. gátlótól hullik! 5 hónapja szültem, 1 hónapig szoptattam, amint abbahagytuk a szopit elkezdett hullani a hajam, de valami brutális módon. A mai napig ez van. Nem tudok mit kezdeni vele, már ott tartok h rohadtul idegesít, hiába van napközben összefogva, mindenhol csak az én hajam van. Bízom benne h hamarosan elmúlik.
2012. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is most kezdett el hullani, 6 hónapja szültem!

Normális!

Amennyivel több lett a terhesség alatt, az most kihullik!:)

2012. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ez olyan ijeszto.

Rengeteg hajam kihullott mar. Eddig szep dus, hosszu hajam volt, most meg lapos, es iszonyat kevesnek erzem. :(

Koszonom a valaszokat. Sajnos akkor marad a remenykedes hogy elobb vagy utobb de abbamarad.

Vitaminokat szedek, sot, most hogy igy elkezdett hullani, kulon vitamint is vettem ami hajra valo. Remelem segiteni fog.

2012. jún. 27. 12:18
 5/8 anyaegy válasza:
revalid nem olcso de hatásos reménykedtem h megnő nekem is ujra vagy besürüsödik kb 3 évet vártam de csak amikor rászántam magam a revalidra onnantol kezdett visszatérni a haj egészsége
2012. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nekem sajnos a revalid nem valt be, utott a fogamzasgatlom hatasat, igy a dokim azt javasolta vagy a fog.gatlo vagy a revalid

igy akkor a fog.gatlo mellett dontottem, mert meg nem terveztunk babat, de most hogy mar van egy kisfiam aki 3 honapos, igy megint ugyanabban a cipoben jarok, hisz meg nem szeretnenk kistesot

egyenlore megbeszeltuk apaval, hogy szedek a hajamra vitamint, addig a fog.gatlot abbahagyom, majd vedekezunk mashogy, es majd meglatjuk milyen hatast erek el vele

Egyebkent szerintem egyebkent sem jo a fog.gatlo amit a doki felirt mert mar 2x volt koztes verzesem, tobbszori barnas pecsetelesem. Ezert is gondoltam hogy a gyogyszer miatt kezdett igy hullani a hajam, hisz elotte soha nem hullott meg ennyire.

2012. jún. 27. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Az endokrinológusom mindig azt kérdezgette eddig, hogy hullik-e a hajam, hullik-e a hajam, mert ugye ez a pajzsmirbetegségeknek egy igen szemmel látható tünete.

Szülés után is jártam nála, és elmondta, hogy szülés után minden nőnél megzizzen egy kicsit a hormonháztartás, az egész szervezet új munkába kezd, viszont a kismamák legnagyobb részénél pajzsmirigybetegség szokott kialakulni (pár hónap, akár fél év is lehet), az anyukák nagy részénél elmúlik.

Érdemes lenne kérni a háziorvostól egy TSH-ra beutalót, abból minden kiderülne.

2012. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kedves utolso, koszonom a valaszod, es lehet hogy kerek majd egyet es megnezetem mert nagyon aggaszt ez a drasztikusz hajhullas
2012. jún. 27. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!