Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő alatt szültél meg?...

Mennyi idő alatt szültél meg? Honnan számítod a vajjúdást? Mennyi idő volt a vajjúdás és mennyi a kitolási szakasz?

Figyelt kérdés
A vajjúdási szakasz akkor kezdődik amikor elfolyik a víz és fájás még nincs vagy onnan számoljuk amikortól más fájások is vannak? Ki hogy gondolja?
2009. júl. 8. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a vajúdás amikor kezdődnek a fájások. Nekem a fájás előbb volt és nem sokkal a tolófájások előtt folyt el a magzatvíz. A vajúdás nálam kb. 14 óra volt, a kitolás kb. 2 de végül császár lett.
2009. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
reggel hajnali 1 kor éreztem az első fájást. Egész nap 15-10 percesek voltak, de nem volt vészes! este 11 kor elment a magzatvizem és 2 percesek lettek a fájások. éjfél után 10 perccel megszületett a kisfiam!
2009. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Én 21 órát vajjúdtam, mire elrepesztették a burkot, majd fél óra múlva meglett a babóm :)
2009. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első fájástól számítva: első szülés 1óra és 10perc, második szülés 40 perc. :)
2009. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem reggel 6kor volt az első fájásom aztán egésznap ilyen pici apró 5 percesek du 3ig akkor beindultak az 1 percesek és 4re kint volt a baba kitolási szakasz nekem 30perc volt 3 nyomás és első baba és a magzatvízema szülőszobában folyt el negyed 4kor
2009. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Délben kerültem fel a szülőszobára. Mivel nem volt rendszeres fájásom ezért fél 4-kor burkott repesztettek. Este fél 8 után szóltam a szülésznőnek h nem bírom már. Jött az orvos 8 előtt 8:20-kor meg volt a kisfiam. Ami nehéz volt az fél 4-től volt, én onnan számítom a vajúdást. Maxfél óra volt a kitolási szak.
2009. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Este 7 felé elkezdett szivárogni a magzatvíz. Fél 9 felé, ahogy megvizsgált az orvos és feltolta a baba fejét elfolyt rendesen, de a méhszájam alig 1 ujjnyira volt nyitva és fájásaim sem voltak. Éjfél-fél 1 felé jöttek az elsők, és hajnali 3/4 4-kor már a kezemben volt a kisfiam. :)
2009. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A vajúdás a fájások kezdetétől a kitolási szakaszig tart, ez nálam 17 óra csendes szenvedés volt (20-10-5 percesek, ennél kevesebbre nem csökkent, de nem fájt annyira), majd burokrepesztés és oxitocin infúzió után még 2 óra (na, ez már húzósabb volt), a kitolás "már csak" fél óra. (első baba) Nálam a kitolás volt a legrosszabb, borzasztó mód elfáradtam addigra...de megérte!! :)
2009. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A vajúdás onnan számít hívatalosan ahonnan már aktívan nyílik a külső méhszáj.Ezt onnan tudom hogy nekem hajnali 2 körül ment el a magzatvíz, de zárt volt a méhszáj, de elindultak a rendszertelen fájások.Este 10 re már elég fáradt voltam akorra nyílt ki a külső méhszáj is 1 újnyira. Akkor azt mondta nekem a doki vegyem úgy hogy eddig nem vajúdtam mert ez lett volna az a szakasz ami jóslokkal van akinek már egy két nappal szülés elött kinyílik, de sajna nekem csak akkor.Éjjel 1 kor mentem be végül a szülőszobára szóval majdnem 24 óra után és 6 óra 18 ra lett meg a kisfiam. Szóval fájásom összesen 28 óráig volt,de az aktív szakasz kb.5 óra hossza!

2009. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja az utolsó vagyok a kitolás sem mindig elhatárolható.

Nekem az utolsó órában már folyamatosan feszített lent, úgy éreztem nyomni kell,de amikor azt mondták na lehet nyomni az 10 perc volt már.Két tolófájás alatt 4-5 nyomásra volt kint a baby!:-)

2009. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!