Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 48 órányi vajúdás, másfél...

48 órányi vajúdás, másfél órás kitolási szakasz?

Figyelt kérdés
Így szült a sógornőm külföldön. Magyarországon ez lehetséges lenne? Hamarabb közbeavatkoznak, nem?
2010. aug. 26. 07:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekem megsürgették egy kis oxitocinnal, de hidd el, jobban szerettem volna ha nem teszik. Bár az idő rövidebb ugyan, de a fájások nagyon erőteljesek. Sokat olvastam a témában és a legjobb természetesen...Amúgy nehogy azt hidd, hogy az anyuka másfél óráig nyomott. Neki hagytak időt pihenni is, ami nagyon fontos a kitolási szakasznál. Na ez az amit nekem nem hagytak. Könyörögtem az orvosnak egy fél perces szünetért, hogy tudjak levegőt venni a fájások közt...
2010. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy keserítselek, de Mo-n sem sürgették volna meg... Nekem fogadott dokim volt egy baba-mama barát kórházban, az elejétől hozzá jártam, pénzeltem. 52 órát hagyott vajúdni és csak akkor császározott meg mikor már gyakorlatilag alig volt szívhangja a babámnak. Pedig már előtte egy nappal is kértem, sőt a párom is kérte egy jó vastag boríték ellenében, de azt mondta a szakmai protokoll szerint nem avatkozhat közbe amíg nincs életveszélyben vagy az anya vagy a baba. Tehát ha nem válik le előbb a lepény, stb vagy a baba szívhangja nem lassul le addig hagynak ott kínlódni meghatározhatatlan ideig. Én nem nyíltam rendesen ezért mindenféle gyógyszert kaptam, zselét, oxitocin infúziót, amitől iszonyat fájásaim lettek amit muszáj voltam elviselni mert az orvosom egyszerűen nem tett semmit. Nem volt egy leányálom az a majdnem három nap. A következő babánál már igyekszem olyan orvost találni aki nem tartja be ennyire a szakmai protokollt. :S
2010. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ajjjajjjajjj!!!! :((

Én is oxytocinnal szültem, borzalmas volt a vajúdás, de másodszor is inkább azt választanám, mint a meghatározatlan hosszúságú vajúdást. :S

2010. aug. 26. 08:32
 4/18 anonim ***** válasza:

Mit értesz vajúdás alatt? Hány perces fájásokat?


Csak azért kérdezem, mert sokan vannak, akik a 15 perces fájásaikat már vajúdásnak nevezik és így jönnek ki ezek a rettenetes számok.

2010. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen stimmel az idő az én angliai szülésemre. Ezzel csak az a baj, hogy annyi energiám volt utána mint egy döglött lónak és 8 órával később hazaküldtek a babával. Persze ő éjjel nem aludt, így én sem pihentem ki magam egy jó darabig. Kínzásnak éreztem.

Nem tudom otthon hogy megy, de emiatt többször engem senki rá nem vesz még egy szülésre :(

2010. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkortól vajúdás,hogy rendszeres fájásaid vannak.Ha 15 perces akkor is.

Amúgy barátnőm, nos ő még nem vajúdott de képzeld,hogy pénteken azt vette észre,hogy szivárog a vize.Volt még egy hónapja hátra amúgy, az orvos meg nem hitt neki, de legalább bent tartotta.Vasárnap már haza akarta küldeni mert nem hitt neki, hálistennek akkor zúdúlt ki, de most gondolj bele,hogy alapból ha csöpög akkor az onnantól kapnia kellett volna a gyógyszert...nos rá, rá sem néztem 3 napig.Amig beindult a szülés sem nehogy azt hidd.Egy napig hagyták még kínlódni,csak a csecsemős nővér nézett rá, de csak azért mert ismeri.Nos mondanom sem kell,hogy rohanhattak vele szülni,mert mire észrevették,hogy már tolófájásai vannak(nem érezte ezért nem is szólt), a baba fejét már lehetett látni.

Elég gáz:s


Nagymamám annak idején..nem viccelek 4 napon át vajúdott...de le sem tojták.

2010. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, csak így meg nem lehet összehasonlítani és a kérdezőt pont ez érdekelte volna, hogy Magyarországon is így történt volna-e.

Ilyen alapon és kb 200 órát vajúdtam.

2010. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
és=én
2010. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha elfolyik a magzatvíz akkor 24 órán belül meg kell szülni a babát-így vagy úgy.


Nekem az első gyereknél 16 órás vajúdásom volt...Az orvosom elég car volt...


2 éve a lányomnál szintén elfolyt a magzatvíz, akkor már 2 éjjel nem aludtam...mert rendszeres 10 perceseim voltak, de azzal még nem mentem be. Csak mikor jött a niagara.

Bent lassan tágultam, 3 ujjnyinál elkezdtem hányni-pedig nem fájt annyira (nem mondom, car volt---de inkább a hányás viselt meg). Azt már nem nézték tétlenül, kaptam oxit--kivoltam mint a ló. Nyomni már nem igen volt erőm.

De lényegében a magzatvíz megindulásától számított 5,5 óra alatt meglett a lányom.

Ebből a legrosszabb az oxis idő volt, mert feküdnöm kellett és egymást érték a nagyon erős fájások.


A fiamnál hosszabb volt, de messze nem fájt ennyire...csak a rásegítésnél.

2010. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a fájások kezdetét vesszük s vajúdás kezdetének, akkor a 48 óra nem sok. Én tegnap délelőtt kezdtem görcsölni, el-elmúlnak a fájások. Voltam bent a kórházban, azt mondták, megszülhetek egy órán belül is, de húzódhat napokig is. Nem jóslófájások, 3. gyereket szülöm, van már némi tapasztalatom, ráadásul vérezgetek is hozzá. Innentől kezdve napokig is eltarthat a vajúdás. A másfél órás kitolási szak botrányos. Nekem 2 tolófájással született az első, a másodiknál nem tudtam megállapítani mert annyira egybefüggő volt, de kb 3 perc alatt jött ki. Másfél óra alatt azért komoly dolgok történhetnek, pl megfulladhat a baba, vagy oxigénhiányos lesz.
2010. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!