Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, mesélnétek egy...

Anyukák, mesélnétek egy kicsit a szülésről bővebben? Terhesség, vajúdás, és a toló szakasz.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és eléggé érdekelne, hogy milyen is valójában egy terhesség, és a szülés lefolyása, sokat olvastam már utána, de valahogy sosem eléggé "élethű"

(nem vagyok terhes, egyszerűen csak érdekel)


2010. dec. 12. 04:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.én 24 vagyok és van 2 lányom.,Nekem a terhességem nagyon jók voltak,persze a hasam csikos lett,a mellem megnőtt:DÉs egy csomo testi változáson mentem keresztül.Nagy lányommal 22 órát vajudtam fájdalomcsillapitó nélkül született.:DA kicsivel már 2-őt..:D

Ha azt mondom hogy ennél nagyobb fájdalom nincs akkor az igy van..Borzasztóan fáj,de abban a percben ahogy kibujik a baba egy olyan megkönnyebülést és boldogságot ad hogy az felejthetetlen és minden fájdalomért kárpotol..Én teljesen felpörögtem,persze sokan elfáradnak..Emberfüggő.

2010. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia,

engem is érdekelt, a youtubon találsz róla videókat is, a kitolásról is, premier plánban is, szerintem érdekes.

2010. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia.Én 17 órát vajúdtam, és 3 órán keresztül kézzel tágítottak,mert 14 óra után még csak egy újnyira voltam kitágulva.De mikor megszületett,az összes fájdalmat elfelejtettem.Ez egy olyan csodálatos érzés,melyet tapasztalni kell,mert leírni nem lehet.
2010. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:)

Köszönöm a válaszokat, néztem már neten is videókat, az iskolával voltunk is a kórházban, volt egy nővér, aki mesélt egy kicsit a dolgokról...


Melyik a rosszabb, a vajúdás, vagy amikor már jön a pici?

Epidurálissal mennyire könnyebb? Fáj, amikor beadják?

Van más módszer is arra, hogy könnyítsenek a fájdalmon? (gondolok itt légző gyakorlatra, vagy egyéb praktikára)

2010. dec. 12. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
szia. én 26 órát vajúdtam, végül könyörögtem a dokinak hogy császár legyen. nem tágultam. császárkor derült ki hogy ne tudtam volna megszülni mert ferdén ékelődött be szóval császár lett.
2010. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én javaslom neked Nandu Vajúdástámogatás mindenkinek című könyvét, mert minden fontos dolog benne van. :)
2010. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én már 2x szültem, legutóbb 6 napja. Az elsőnél jöttek a 7-8 perces mensi-szerű fájások, majd mikor 5 percesek lettek, irány a kórház. A beérkezéstől számítva 2,5 óra volt a szülés. Burkot repesztettek, majd kaptam fájáserősítő oxytocint. Na, ekkor kezdett igazán fájni, kb. 40 percig, amikor jött a kitolás. 4-5 tolófájás volt, iszonyat fájt, azt hittem, ottmaradok. Amint kint volt a feje, a kis test kicsusszant és jött a hatalmas megkönnyebbülés, boldogság.


A 2.-nál burokrepesztés után jöttek a kemény fájások, 2, ill. 1 percesek, majdnem 4 órán keresztül. Az utolsó 1,5 óra maga volt a pokol (de nem kértem fájdalomcsillapítást), nem bírom elmondani, mennyire fájt, kiakadtak a szemeim és azt hittem, ez a vég. Aztán végre jöttek a tolófájások és ez másodjára szinte nem is fájt. A kitolás 5 percig tartott és annyira csodálatos volt... Az orvosom is azt mondta, hogy nagyon szép szülés volt.

2010. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Uh... ez kemény... elég durva lehet, bevallom, kicsit most rám ijesztettetek :) a youtube-on néztem ilyen vidit, ott könnyen ment nekik, és nem is volt olyan vészes...


Én majd mindenképpen szeretnék a távoli jövőben gyereket, és még így 18 éves fejjel kicsit ijesztőnek találom a szülés leforgását...

És azt hallottam, hogy a szülést követően 6 hétig folyamatos vérzés van, és elég erősen...

És mi a helyzet a szülés utáni depresszióval? Én úgy érzem, hogy sosem lennék depressziós, de tudom, hogy ez a hormonok hatására van...

2010. dec. 12. 22:41
 9/11 anonim ***** válasza:
nem TELJESEN tartozik ide, de csak annyit h most novemberben tölöttem a 18 at és márciusban szülök. alig váárom h láthassam a kislányom. nem félek egy cseppet sem.:)
2010. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a terhességem volt elég gáz!Már 5 hetesen (4 nappal azután hogy megtudtuk) vérezni kezdtem.... aközepe az nagyon jó volt, nyár minden rendben volt addigra,nagyon sokat utazgattunk!A végén megint fekvés kórház a 30. héttől,ima hogy nehogy korán szülessen! Időben született! :)

ÉS számomra egy csodálatos élmény a szülés!8 óra volt az egész,de csak 4-et voltam kórházban!amíg nem folyt el a víz addig csak mensi szerű görcsök voltak (na jó erősebbek,mert csak összegörnyedve volt kényelmes),de nem volt durva (én rosszabra számítottam) fél 7-kor folyt el a vizem magától és onnan lett durva,de akkor még a szülőszoba előtt le kellettt zuhiznom, és ott nagyon jó volt a meleg víz alatt!8-ra lettem kész akkor jött be a párom is!Hát 8:45-ig nagyon durva volt,de nekem kiesett az egész,csak egyetlen nagyon erős fájásra emlékszem többit Apa mesélte!Mikor kértem volna fájdalomcsillapítót mondta a szülésznőm,hogy nincs,mert mindjárt nyomnom kell!Nem hittem el hogy ennyi volt!? fél 7-8:-ig kitágultam teljesen 1 ujjnyiról!Nekem ez gyorsnak tűnik így utólag!

A kitolás 8:45-9:25-ig tartott ez hosszú így utólag,de ott minden gyorsan történik!De 4 kilós 61 cm-s kisláynt szültem, hihetetlen pozitív élménnyel! :)Én már mennék megint, ha nem félnék, hogy megint nehéz terhességem lesz!A lányom most 1 éves,és gyönyörű az élet vele!Minden fájdalom megszűnt tényleg mikor kibújt!Cska a mosoly és a könnyek maradtak, örömünkben!Csodálatos dolog egy szülés!Ennél szebb élmény már csak az ahogy látod napról napra nőni és fejlődni a gyermeked!


Van egy szülésvideó a neten vízben szülés majd kitötő öröm, valami ilyesmi a címe!Én szülés előtt csak azt néztem meg, de sírtam örömömben és egyre jobban vártam hogy magamhoz ölelhessem a lányom!


A fájdalomról csak annyit,hogy biztos nagyon fáj, ha nem vesszük észre mikor vágják a gátat!De kikapcsolsz vagyis én kikapcsoltam fejben teljesen!Nincs idő félni,nincs idő semmire,csak koncentrálni arra ,hogy mit súg a tested, és az ösztöneid!Szerintem ez a legfontosabb!


26voltam tavaly mikor szültem!

:):)

2010. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!