Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normál szüléskor átvágnak az...

Normál szüléskor átvágnak az emberben valamit? És adnak fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy átvágnak-e benned valamit nem értem, hacsak nem a gátmetszésre gondolsz, de lehet gátvédelmet kérni. A fájdalomcsillapításról meg csak annyit, hogy lehet gázt kérni, vagy epidurálisat, de én fájdalomcsillapító nélkül szültem és ki is bírtam :)
2009. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi az a gát? :S
2009. júl. 8. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:
A hüvely és a végbél közötti gát a gát. :)
2009. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úristen!! :S És ezt valaki fájdalomcsillapító nélkül kell hogy kibírja?? Nem lehet direkt császármetszéssel szülni? Azt altatásban végzik? Vagy adnak érzéstelenítést?
2009. júl. 8. 19:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunkó lenni, de hány éves vagy? Hidd el egy szülésnél a gátmetszést már "meg se érzed". Egyébként tényleg lehet fájdalomcsillapítást kérni, gázt is meg epit is. Kinek mi válik be. A császárnál is kapsz érzéstelenítőt.
2009. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy adnak gátmetszésnél helyi érzéstelenítőt (inekciót). A császárt meg csak indokkal lehet. És vagy altatásban, vagy érzéstelenítéssel csinálják. Bár volt már kirívó eset aki megtudta győzni a magánorvosát hogy császározza meg. Állítólag akkora fájdalmaid vannak már akkor amikor a gátmetszést csinálják, hogy meg sem érzed. Mikorra vagy kiírva?
2009. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még csak 16 vagyok és nem vagyok terhes, csak érdekelt. Vagyis elgondolkoztam ezen a szülés-dolgon.. :S Hát elég rossz lehet, de még legalább 10 évig nem akarok szülni, úgyhogy addigra majdcsak felnövök a feladatra :)
2009. júl. 8. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Hidd el ki fogod bírni! Hány milliárdan túl estek már ezen?? És egyik sem volt különb mint te. Mindig erre gondolj. Na meg arra, hogy az egésznek egy nagy jutalom a vége, a kis babád akire vártál 9 hónapon keresztül. Ezen minden anyának túl kell esni, nem fogsz bele halni te sem. Nyugi, van még időd ezen agyalni, de szerintem felesleges, mert ha oda kerül a sor akkor már úgyis csak az fog érdekelni, hogy minél előbb túl legyél rajta és láthasd a babát.:)

Egyébként amikor bent voltam a kórházban az egyik szobatársam egy 16 éves lány volt, akit otthagyott a barátja terhesen. Az anyukája volt vele mikor szült. És ő is túl élte, nagyon szép egészséges kis fia született. 1-2 nappal a szülés után már ott viccelődött, és olyan jól nézett ki, nem is látszott rajta, hogy szült. Szóval nem kell megijedni. Minden egészséges nő meg tud szülni. Gondolj csak arra, hogy hányan szültek már kis fiatal lányok is és mégis kibírták.

2009. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást!:)
2009. júl. 9. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, gatmetszest nem vegeznek automatikusan mindenhol, csak jo orvost es korhazat kell valasztani. Aki hulye vag, aki erti a szakmajat az ritkabban. Ha ilyen dolgokra fel akarsz keszulni, ajanlom a Kismama magazint, v. a honlapjukat. Ha Budapesti vagy, akkor az utolso evszamot megtalalod a kalvin teri fokonyvtarban.
2009. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!