Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon mely kórházakba...

Magyarországon mely kórházakban lehet háborítatlanul, természetesen szülni?

Figyelt kérdés
Háborítatlanság alatt a beavatkozás mentességre gondolok (pl. nincs szülésgyorsítás, kézzel tágítás, gátmetszés, kitolás közbeni fektetés stb.). Létezik egyáltalán ilyen?

2012. júl. 1. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szent Imre alternatív szobája ilyen.

De nem mindegy, hogy ki az orvosod. Minimum egy választott szülésznő kell hozzá, aki mindenben támogat.

És persze szükséges, hogy problémamentes legyen minden. Egyik szülésemnél nem sikerült, kitolás közben kellett átmenni másik szülőszobába, mert az alternatívban SEMMILYEN mesterséges beavatkozáshoz nincs eszköz sem. (még CTG sincs)

2012. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én így szültem a Telki kórházban,dr Bábinszki Ágotánál:)
2012. júl. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Nekem nem alternatívban sem volt ilyesmi egy normál kórházban.

4,5 kilós babát sérülés, vágás és repedés nélkül szültem, igaz, fekve. A fenének sem volt kedve állni remegő lábakkal.

2012. júl. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a Bajcsyban szültem a másodikat. Semmilyen beavatkozást nem kaptam. Igaz nem is kértem :)

Ott sok alternatív lehetőség is van (kád, labda, kötél stb.). És járkálhatsz, ülhetsz, vagy ahogy Neked jó, mert mindenben segítenek. Csak vizsgáltak óránként, de abszolút hagytak minket a Párommal, hogy úgy "vajúdjunk", ahogy szeretnénk!

2012. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kistarcsai Flór Ferenc. Szép szülőszobák, szülőkerékkel, sarokkáddal, labdával és még sorolhatnám. Persze minimum itt is egy fogadott szülésznő, aki támogat, és hagyja a dolgokat a maguk idejében történni. De ez szerintem minden kórházban így van. Ha ügyeletesnél szülsz, nem fogja kikérni a véleményed hogy mit szeretnél, hogy szeretnéd.
2012. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sókristály ***** válasza:
István kórház, és nem csak az alternatív szülőszobában. Azért itt is érdemes előre egyeztetni a dokival.
2012. júl. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szintén a Szent István kórházra szavazok!Szeptemberben szülöm ott a 3. gyerkőcöt,nem tágítottak,volt-sikeres-gátvédelem,és semmivel nem gyorsították.Lehet,hogy most ki fogom próbálni a kádban vajúdást,szülést,majd holnap rá is kérdezek a dokinőmnél.28hkm
2012. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!