Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a helyzet a fogadott...

Mi a helyzet a fogadott orvossal? Mikor kell fogadni? Miért jobb? Mit jelent, ha vkinek fogadott orvosa van? Mikor és mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés

Most 5 hetes vagyok és teljesen tapasztalatlan.

Ha a nőgyógyászom szülészorvos is és hozzá járok az már fogadott orvosnak számít? Ha gondom van bármikor hívom, rögtön fogad is ha bent van a kórházban, nem csak rendelési időben.


2009. júl. 9. 18:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most olvasom hogy szülésznő is van, az nem minek?

Nem értem, most ki van bent egy szülésnél?

2009. júl. 9. 18:17
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha hozzá jársz orvosi vizsgálatokra,az nem jelenti,hogy fogadott.Fogadott akkor lesz,ha minden hónapban jársz hozzá vizsgálatra/magánrendelésre és fizetsz neki.Csak akkor fpg neked ugrani ha valami bajod van esetleg.A 20.hétig kell orvost fogadni,és felhívják a szülésnél hogy jöjjön mert szülsz ha nincs benn a kórházban,

2009. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

legközelebb ha mégy a dokihoz,akkor kérdezd meg,hogy ha eljön az idő,levezeti-e a szülésedet.valószínűleg elhív a magánrendelésére,ahol megmondja,mennyi egy magánrendelés és sokszor megmondja azt is,mennyi nála a szülés tarifája.ha nem mondja meg,akkor kérdezz rá.

a szülésznő végig bent van,az orvos nem.azt mondták nekem,hogy a szülésznőt érdemesebb megfogadni.bár az orvos is jó,ha van.nekem nincs.

2009. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szóval...Előszőr én is úgy gondoltam,hogy ha majd egyszer szülni fogok,akkor biztosan lesz fogadott orvosom...Viszont időközben én is beszéltem olyanokkal,akik már szültek,vagy épp szülésznővel,szülőszoba látogatáson,és mindenki ugyanazt mondja,hogy a doki max. akkor jön csak be,ha már X újjnyira kivagy tágulva...Majdnem mindent a szülésznő csinál.Pl., ahol én fogok szülni,még a gátmetszést is ők csinálják...Az orvosok meg összevarrnak,meg ha esetleg császárra kerülne a dolog,vagy valami komplikáció akadna, akkor azt már persze ők csinálják...Mármint a műtétet. Persze mi is beszéltünk a dokinkkal,hogy mennyi is az annyi,és kerek perec megmondta,hogy 70-80-at szokott kérni.-és ő még akkor nem is a legdrágább dokik közé tartozik.Amúgy én az SZTK-ba járok,mert felesleges is lenne a magánrendelőjébe menni a dokinak,mert ugyanúgy megvizsgál,csak épp a rendelési idejében.. A lényeg,hogy én végül nem fogadtam,mert nem tartom értelmét annak,hogy az utolsó 1 órában betolja az arcát,és legombolja a nagy lét...Ugyanúgy rád fog nézni az az orvos is,aki majd ott lesz az ügyeleten...A szülésznőt abban a kórházban nem is lehet fogadni,ahol én fogok szülni,de azt viszont fogadtam volna,mert ügye ők vannak ott veled végig,és még a tarifájuk sem annyi....Én úgy olvasgattam itt,hogy olyan 10 és 30 ezer körül szoktak nekik adni..

Remélem,hogy tudtam segíteni.!:)

Jó baba várást!:)


/35 hetes kismama/

2009. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És ha nincs fogadott orvosod, akkor nem is foglalkoznak úgy az emberrel?

Tehát a mostani orvosomat ha nem fogadom fel, akkor hiába hívom, hogy van valami, nem fog fogadni szinte rögtön?(nem a szülésre gondolok)Esetleg megneheztel rám?



(És mellette meg kicsit igazságtalannak tartom, hogy borítékba adjam neki egy havi fizetésem, amikor ő is kap fizetést)

2009. júl. 9. 18:55
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, az orvosomhoz járhatok végig, max. csak magánrendelésre megyek akkor fizetek rendelési díjjat, de attól még nem kell felfogadni. Tehát az ügyeletes orvosnál szülök majd.

A 20. hétig kell eldönteni, utána már nem lehet változtatni?

2009. júl. 9. 18:59
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem fogadott csak a szülésznő, meg is mondtam neki, hogy nekem tökéletesen megfelel az ügyeletes orvos szakmai tudása is. Erre ő amellett, hogy elég csúnyán nézett :))) elmondta, hogy Ő azért tartja fontosnak a doki megfogadását, mert pl. egy ügyeletes orvos sosem fog olyan gyorsan reagálni, mint a fogadott dokim. Azaz ha van valami gebasz, az ügyeletes nem fog szétszakadni, hogy nekem jó legyen.... hááát, nekem ez elég furi hozzáállás és szerintem nincs is sok valóságalapja...

35 hetes vagyok én is.

2009. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ez is inkább ember,meg kórház,meg hozzáállás kéérdése..... Az egyik ismerősöm 3 hónapja szült.Nem volt neki sem fogadott orvosa,de mondta,hogy akinek meg volt,arra azért nem figyeltek eléggé,mert úgyis majd jön a dokija,és majd lesz vele valahogy...Szóval az ismerősömnek,akinek ügye nem volt orvosa,rá 1 nap vagy 3-szor nézett rá az az orvos,akinél végül szült az ügyeleten,a másik csajnál,meg akinél volt fogadott orvos,összesen a három nap alatt 1-szer,ha benézett..Így ez is látod,hogy emberfüggő..Ők állítottak össze azoknak csomagot,akiknél szült,és valamennyi pénzt is adtak,amennyire a pénztárcájuk engedte.. Én amúgy még egyetlen fillért nem adtam a dokinak.Azaz 1-szer mégis,de azt is csak azért,mert a magánrendelőjében csinálta meg az egyik kötelező UH-ot,az meg ha jól emlékszem 6ezer ft volt. De pont most kérdezett rá az utolsó ultrahangon,hogy miben is egyeztünk meg,hogy hol fogok szülni,és én mondtam is,hogy még nem lett letisztázva,de mikor megmondtam neki,hogy végül nem nála,nagyon rendes volt,és mondta,hogy semmi probléma,akkor is szeretettel vár a rendelésein,és ugyanúgy elfog látni,mint ahogy idáig is tette. Amúgy hogyha a rendelési idejében fogsz hozzá menni,akkor gondolom kikell várni a sorodat,ahogy illik! De ha meg a magánrendelésére,akkor persze megbeszéltek egy időpontot,és akkor elvileg akkor fog fogadni,és nem kell órákat várni.Aki megteheti az járjon magánrendelésre! Én sajnos nem tehettem meg,de még így is 35 hetesen nyugodtan végig lehet ülni egy pár órát a váróban. Ja de ezt is csak ezért kell kibírni,mert majdnem minden csaj ehhez a dokihoz jár,mert nagyon rendes,és nem egy durva állat...Mert ügye van olyan is...Na de hát a jó dokira érdemes várni..:)
2009. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja de amúgy még a végén is meggondolhatod magad,hogy te mégis szeretnél felfogadni egy orvost..! Ez a te döntésed! De persze majd meglátod,hogy mennyi mindent is kell venni a kicsinek,és rájössz,hogy inkább azt a pénzt,amit odaadnál az orvosnak,azt inkább a babádra szeretnéd költeni!
2009. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy bizonyos magándokihoz jártam végig, és csak a 36. hétben kérdeztem meg, hogy lesz-e akkor a fogadott dokim. Amig nem kérdezed meg, addig nem fog ugrani, ha szülés lesz, akkor az ügyeletes lesz majd aktiv neked. Ugyanez a szülésznő. Szóval megkérdeztem, mennyit kér, megmondta (100e ft - Budapest), én rábólintottam. Csak akkor fogadd fel, ha nem előre kéri a pénzt!! Olyat is hallottam már, aki előre kérte, majd elment sielni!!

Nekem csupa jó tapasztalatom van a fogadott orvosommal és a szülésznővel kapcsolatban is! Ha felhivtam/-om őket, mindig segitenek (még mindig), a szülésznő elejétől végéig csak velem volt a szabadnapján, jót beszélgettünk, biztatott. Az orvos is megérkezett időben, nagyon kedves és biztató volt, csak nekem megintcsak, nagyon jól bánt velem, és gyönyörű lett a varratom (császár lett a vége sajnos). A mai napig nem győzöm őket ajánlgatni ismerőseimnek, annyira megdolgoztak a pénzükért!! Mindkettőjük rendszeresen meglátogatott utána (és az orvos megvizsgált) szülés után is a kórházban. Persze amúgy is kifoghatsz lelkiismeretes orvosokat és szülésznőket, ez igy valahogy egyszerűen személyesebb volt.

Szülésznőt azért van értelme fogadni, mert a vajúdás java részében ő van ott veled, jobban oda tud figyelni, ha bármi igényed vagy gond van. Ha ez számit neked, fogadj azt is, ha inkább egyedül/kettesben szeretnétek lenni, akkor elég neked, ha csak időnként rádnéz egy szülésznő.

Remélem segitettem, sok boldogságot!

2009. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!