Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy ha valakin...

Azt hallottam, hogy ha valakinek fogadott orvosa van és az éppen nincs benn amikor megindul a szülés, akkor az ügyeletes nem foglalkozik a "szülővel". Igaz ez? Mi a jobb? fogadni orvost vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ez így ebben a formában igaz lenne(persze előfordulhat néhány etikátlan orvosnál)De az ügyeletes orvosnak kutya kötelessége akkor megvizsgálni a nőt.Eközben a szülésznők értesítik a fogadott orvost.Saját tapasztalatom szerint ez így működött.A húgom nem fogadott orvost és mégis foglalkoztak vele.Én most nem fogadtam orvost.Nagyobb vizsgálatra elmentem maszekra(de ezt sztk körülmények miatt tettem),de nem fogadok orvost.Így is úgyis meg kell szüleszteniük(vagyis varrniuk).Minden jót!37+3hetes kismami
2009. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam,bár nem azért,mert nem akartam,csak nem ugy jöttek össze a dolgok. De szerintem ez hülyeség,hogy nem foglalkoznak veled!! Mennyi nönek nincs lehetösége fogadni, megszülnek az ügyeletes orvosnál is...bár ez lehet hogy orvosfüggö is. Vannak azért elég érdekes orvosok! :(
2009. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom, de sajnos éppen szabadságon volt, mikor szülni mentem (2 héttel a kiírt idő előtt), velem az éppen bent lévő főorvos és az osztályos orvos is nagyon rendesek voltak, úgy foglalkoztak velem, mint ha hozzájuk jártam volna. Mivel a burok szinte végig nem repedt meg, a magzatíz nem folyt el magától, de másképpen minden rendben ment, így behívták az éjszakai ügyeletes dokit du. 2-re, hogy ő vezesse le a szülést (a másik 2 délután indult nyaralni:))) ), vele is minden rendben volt. Nagyon barátságos, rendes volt velem. Nagyon meg voltam vele is elégedve. Van összehasonlítási alapom, hogy milyen fogadott dokinál szülni, mert a nagyokat így szültem. Nekem nem volt semmi problémám így se.. A szobatársaimnak nem is volt fogadott orvosuk, ők sem panaszkodtak, velük is ugyanúgy foglalkoztak, ahogyan másokkal.
2009. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Védőnőm javasolta, hogy nem muszáj fogadni orvost, inkább a szülésznőt fizesd le mikor mész szülni.

Amúgy elviekben nem nagyon piszkálják egymás betegeit.

Én nem fogadok, mondjuk jó gárda van a kórházunkban, és mindenkivel mindenki kedves, és figyelmes.

2009. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt is orvosa válogatja.Ha rendes ügyeletest fogsz ki akkor biztos úgy áll hozzád mint más kismamákhoz, ha nem, akkor meg akkor sem foglalkozna veled ha nem lenne amúgy fogadott dokid.Nekem a 18. heti uht nem a fogadott dokim csinálta hanem az épp ott lévő a korházban, és mikor megkérdezték hogy van e állandó orvos akihez járok, azután 1 perc alatt lerendezte a vizsgálatot, és mikor mondtam hogy a nemét esetleg nem e lehet látni, meg sem próbálta megnézni, mondta hogy még pici.Pedig a dokim a magánrendelőjében már előtte két héttel mondta hogy valszínű kisfiú.Szóval van ilyen doki is.Minden jót.
2009. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
véleményem szerint nem kell orvos.én havonta 12000!!!!!! fizettem neki és mikor szülni mentem lelépett a korházból mondván neki dolga van....az ügyeletes orvosnál szültem
2009. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, 17 hetes vagyok. De annyit tudok, hogy még a terhesség legelején, kb 4-5 hetesen bementem az ügyeletre, hányásos-hasmenéses 39.4 fokos láz miatt, és a doki aki bent volt, mondta h most éppen szülést vezet le de kijött hozzám, mondta ne aggódjak nem lesz baja a babának, nagyon rendes volt, mondtam ki a dokim arra azt mondta hogy nagyon jó, majd mondta várjam meg és akkor ha akarom megvizsgál. Így is tettem, legalább 20 percen keresztül uh-zott, mire megtatlálta a 3mm-es petezsákot. Nagyon aranyos volt.

Persze vannak fura dokik is. :)


Sok boldogságot!

2009. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!