Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal esélyesebb a több...

Oxitocinnal esélyesebb a több komplikáció?

Figyelt kérdés

6 hete szültem és reggeltől gyenge és rendszertelen fájásaim voltak, egész nap, de fél 5-kor oxitocinnal rásegítettek, és 7-kor burokrepesztés volt, 8:17-kor pedig megszületett a kislányunk.

Maga a szülés a fájdalmak ellenére szép emlék és egész jól bírtam, önmagam maradtam és minden úgy alakult, ahogy gondoltam, terveztem, de a megfigyelési idő alatt egy erős vérzés jött, mikor a szülésznő beletenyerelt a hasamba szó szerint és rengeteg vér ömlött ki, ami felgyülemlett...

Hallottam olyan verziót, hogy egy gyors oxis szülésnél, (Pl ha indítják) lehet ilyen, vagy attól is lehet, ha teli a hólyag és nem tud kifolyni a vér, de attól is, ha túl nagy a baba (a lányom 3650 volt)

HA lesz még babánk, mit tennétek? Ne kérjek oxit, hátha úgy is tágulok szépen? Akkor talán kevesebb az esélye ennek az erős vérzésnek? Mert elég félelmetes volt, inkább még egyszer megszültem volna, hiszen vagy két órán át túrkáltak bennem és nagyon nagyon fájt. :( Még újra varrni is kellett...

Az is lehet, hogy ha nem kapnék oxit, gyengébbek lenének a fájások, de nyilván tovább vajúdnék... Ti mit ennétek? Tapasztalatok? :)


2012. júl. 5. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

2 adag oxit kaptam én is.

Tenyerelés volt nálam is, pedig üres volt a hólyagom.

3540g volt a lányom, átlag méret.

Tesómnak 3 gyereke van, sosem kapott oxit, mégis a szülés után 30 perccel belőle is kinyomta a szülésznő a vért. Ezek nem komplikációk, ne izgulj. :)

2012. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

huh, hát nehéz ügy...én is kaptam oxit, de nekem semmi ilyen nem volt...

Viszont lehet nem mind1 az oxi mennyiséges.Egyik ismerősöm túlhordta a babát,beindították neki a szülést, kapott oxit,aztán emelték az adagot,mert nem akartak beindulni a fájások.Szépen megszülte a picit,de még aznap este vagy 3 életmentő műtéten esett át,mert a hirtelen drasztikus tágulás miatt belül szétrepedt néhány ér a hasában,belső vérzése lett.Ezt nem ijesztgetésből írom,csak hogy van ilyen is.

Szóval lehet a mennyiségtől függ...

Decemberben szülök megint,elsővel szerintem nem tágultam olyan rosszul, szóval ha most megint így lesz akkor én lehet megkérem, hogy inkább ne adjanak.

Bár ha valaki már régóta vajúdik, rendszertelen, nem erős fájásokkal,akkor több mint valószínű, hogy kap...

2012. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, ha nem tágulok, én is kérnék, de ha gyengébbek a fájások és kibírható, injkább örülnék ha a természetes ritmusában tágulna minden. :) Amúgy megtudtam, mi a hivatalos neve a vérzésemnek: Atónia. És méhüri betapintást végeztek valószínű. Hát igen, régen ebbe haltak bele a nők, már jobb a helyzet, és 100 ból kb 6 ilyen eset van, így remélem a következőnél nem lesz. :)) Várok még tapasztalatokat. :)
2012. júl. 5. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:

második baba túlhordtam 1hetet,semmit nem híztam.

nekem reggel 8kor kötötték be du.4re lett meg a baba úgy hogy a szülésznő szerint már mintha pohárból innám de semmi mire nagy nehezen kibújt kiderült hogy 2* volt a nyakán a zsinór,ahogy a doki kinyomta mert már totál elfáradtam eltört a kulcscsontja is teljesen fekete volt a kicsi feje teste annyira fojtogatta már.

úgyhogy inkább ne adtak volna semmit és vágtak volna fel.

ha valaha lesz még egy babánk nem engedem mert az csak gyorsít de a mi esetünkben pár perc és nincs szunyáló Sárika a másik szobában.

4110gr született most 8hós és jól van.

2012. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemigen van köze a vérzésnek az oxitocinhoz. Az esetek nagy részében ezt a vérzést bennmaradt lepényrész okozza (de még több oka is lehet), amit egyből eltávolítanak. A barátnőmnek is volt ilyen, de nem kapott oxit. Én három szülésemnél kaptam oxit, de egyszer sem okozott semmilyen problémát. Pedig elég sokáig ment. Fájásgyengeség, illetve egyik gyermekemet gyorsan meg kellett szülnöm, ekkor elég sokat kaptam. Negyedik gyermekemnél nem kaptam, pedig ugyanaz az orvosom. Elég erősnek találta a fájásokat. Sőt burkot sem repesztett. Ez zselével indított szülés volt a babának sürgősen ki kellett bújnia. Én bízom az orvosomban,tudom hogyha nem szükséges nem csinál gátmetszést nem repeszt burkot és nem ad oxitocint.
2012. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos esélyesebb. Elég elolvasni a gyógyszer adatlapján a lehetséges mellékhatásokat: [link]
2012. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az oxi miatt volt. A fiamat oxi nélkül a lányomat oxival szültem. Mindkét esetben erősen megnyomkodták a hasam és rengeteg vér távozott.

Szerintem ezt más is kiválthatta, de az oxit sem zárnám ki.

Én sem akartam oxit kapni, de nem volt más választás, mert szivárgott a magzatvíz 2 héttel túlhordtam és nem voltak fájásaim. Burokrepesztésnél csak pár csepp víz jött. Járkálnom kellett hátha folyik még. Azt mondta a doki ha nem akkor császár. Na én mint egy örökmozgó járkáltam leguggolta, felálltam / ahogy a hasam engedte/. Szerencsére jött még víz, fájás viszont nem, ekkor jött az oxi. Meg akartam kérdezni, hogy ennek mikor kell hatni, de a mondatot nem tudtam végig mondani már fájt is. Olyan intenzív fájásaim lettek, hogy 2 óra alatt meglett a babóm. Az első szülésem 19 órát tartott, de mivel minden szépen haladt nem kellett oxi.

Ezért sajnos azt gondolom, hogy nem rajtunk múlik, hogy kapunk vagy nem kapunk oxit. Ha a helyzet úgy kívánja, akkor úgyis adnak. A személyes tapasztalatom azt mutatja, hogy nem is szeretik alkalmazni csak ha nagyon szükséges. Legalábbis abban a kórházban ahol én szültem. Ezt a tapasztalatot pedig a többi kismama szüléstörténetéből szereztem.

Az első szülésem jobban tetszett ha lehet ilyet mondani. Nem fáradtam annyira el és nem is fájt annyira. Valószínűleg a hosszabb vajúdás miatt a testemnek volt ideje a tágulásra és a fájdalom " megszokásának".

Ne izgulj a következő szülés miatt az a jövő, és ha már nagyon akarsz babót, akkor úgyis vállalni fogod, bármennyire is tartasz a szüléstől.

Gratulálok a "kicsihez". Rengeteg erőt, egészséget és boldogságot kívánok nektek! :)

2012. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de én nem értem, mi az hogy "kérni az oxitocint".

Azt normális esetben nem adják csak úgy kérésre, akkor adják, ha indokolt valamilyen okból.

2012. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!