Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinél toxémia áll fent...

Vav22 kérdése:

Ha valakinél toxémia áll fent és előbb meg kell szülnie, akkor megindítják a szülést és spontán fog szülni vagy császározzák?

Figyelt kérdés
Ma voltam nst-n. Baba szívhangjával minden rendben, mozog is minden nap rendesen, eltekintve 1-2 naptól amikor lustibb, de szerintem olyan mással is van. A vizeletem nem volt jó, a vérnyomásom 140 volt és vizesedek is nagyon, főként bokám, de már a lábszáram is. Most a 37.hétben vagyok, hétfőn megyek eredményért, akkor már a 38.hétben leszek.
2009. júl. 10. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem a toxémián van a hangsúly,hanem az indításon.Ha jól reagál a szervezeted,akkor szülhetsz simán,ha nem tágulsz,császár.Nekem 38 és fél hetesen ugrott 160-ra a vérnyomásom,bementem a kórházba egy szombati napon,azonnal vizeletet néztek,és mivel minimális mennyiségű fehérjét találtak (még nem vészes,de ugye már jelen volt),így ott is fogtak,még a cuccomért sem mehettem haza.24 órás vizeletgyűjtés kezdődött,mindig pohárba pisiltem,és kancsóban gyűjtöttem a mosdóban,amit minden este vittek laborba.Egyszer magasabb lett az érték,de még az sem vészes,de szóltak,hogyha emelkedik,akkor indítanak.Hát szerencsére nem emelkedett,így 40 hetesen és 3 naposan spontán ment el a vizem az egyik reggel,délutánra megszületett a törpöm EGÉSZSÉGESEN!Szóval ha gyanú van,és doki befektet,menj,a ti érdeketek.Én sírtam az első 3 éjjel,de utána beláttam,hogy jobb ha ott vagyok jó kezekben,ha baj lenne,azonnal ott a segítség!Sok sikert,kitartás!

2009. júl. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam is toxémia lépett fel a 38. héten. Engem is bent tartottak. Folyamatosan mérték a vérnyomásom, szedtem rá a gyógyszereket.Aztán 2 nap múlva CTG-n lelassult fél órán belül kétszer is a pici szívhangja 30-ra. Azonnal hívták a dokimat és fél óra múlva császárral, egészségesen megszületett a kisfiam.

Furcsa, hogy téged nem tartottak bent! Nem is tudom velem és a babával mi lett volna, ha hazaengednek, mert semmit nem éreztem, nem volt semmi változás.

De persze Te ne ijedj meg, biztos nálad nem olyan súlyos a helyzet.

2009. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a toxémia miatt magas a vérnyomásod,akkor valószínűbb a császár.
2009. júl. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 28. héten alakult ki toxémia, mivel ez néha életveszélyes állapottá tud fajulni, nem rizikóznak, megcsászároznak.
2009. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ugyanis toxiémiával benntartanak a kórházban, megfigyelnek, de amint valami történik a toxémia miatt, pl. jelentős vérnyomásemelkedés, amit nem tudnak gyógyszerrel lecsökkenteni, akkor megcsászároznak. Általában a vérnyomás ilyen esetben nagyon hirtelen megy fel 200 fölé, de ez nem mindig történik meg attól, hogy toxémiás valaki. Ne ijedj meg, nem lesz semmi bajod. Én is 37. héten kerültem be a kórházba, a vérnyomásom annyi volt, mint neked és nagyon vizes voltam. Nem volt semmi gond. Ne hagyd, hogy ijesztgessenek.
2009. júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!