Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülés?

Császár után hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt? Ti szerettétek volna, vagy az orvos magától látta így jónak? Mostanában egyre többet hallom, hogy az orvosok nem merik császár után bevállalni a "sima szülést". Márciusba jön a tesó, akkor 2,5 év telik el a Kisfiam akivel császáros voltam és Ő közte. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretnék hüvelyin szülni!!!!
2012. júl. 10. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kellett az elsőt császárral szülni? Ha nincs kizáró oka nálad a hüvelyi szülésnek, akkor szülhetsz úgy.
2012. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Du 4-kor elfojt a magzatvíz, este tízig 0 tágulás és 0 fájás, hajnal 1-ig oxitocin folyamatosan emelve, akkor fájdogált a hasam, de nem tágultam semmit. Ekkor javasolta a dokim a császárt, így lettünk császárosak.... Kiemelve a kisfiamat tájékoztattak, hogy valódi csomó volt a köldökzsinórján, mely a vállára is tekeredett!
2012. júl. 10. 23:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kizárt. Sajnos nálunk túl korán volt a szülés a császár után (ténylegesen középidős vetélésnek minősült...). Egyébként a lényeg: ne legyen túl nagy a baba, ne legyen semmilyen fekvési rendellenesség (haránt- vagy farfekvés) és viszonylag gyorsan menjen. Oxitocynt és fájdalomcsillapítót nem nagyon adnak: előbbit a túl gyors összehúzódások okozta méhrepedés veszélye miatt, utóbbit pedig azért, hogy érezd, ha a heggel van valami difi. Az én orvosom nem tulajdonít különösebb jelentősége a hegvastagságnak sem, mert saját tapasztalata szerint van, akinél a nagyobb heg is reped, míg másnál jóval kisebb is kibírja. Bár szerencsére ritka, mint a fehér holló. Arra készülj, ha sikerül is, utána rögtön kapsz intravénásan altatót, hogy méhűri betapintással ellenőrizzék a korábbi császáros heget. Remélem, sikerül!
2012. júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Császár után 18 órás vajúdással szültem 36 hetes, 3,5kg-os halott babát simán. Természetesen végig kaptam oxitocint!!!

Utána a betapintást "csak" érzéstelenítővel csinálták. Nem altattak.

Fogadott orvosom volt.

2012. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ezek szerint ahány (kór)ház, annyi "szokás"... Akkor neked sem volt egyszerű... Mi a 23. héten veszítettük el... Remélem, mielőbb kopogtat a gólya nálatok (is)!

2012. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, kórház, s orvosfüggő!

Drukkolok, hogy nálatok mielőbb jöjjön a gólya!

Én már szültem a halott baba óta (már 3,5 éves a drágám)!

Többet meg már biztosan nem fogok, Ő a 4. gyermekem!

2012. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat :)! A 4 és 5 válaszolónak is köszönöm, és nagyon sajnálom ami veletek történt! Kitartást!
2012. júl. 11. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évvel az első császár után, felajánlották hogy szüljem meg a babát, de az uh-kból lehetett tudni hogy hatalmas a gyerek, így nem mertem megpróbálni, pedig minden vágyam volt az elején a hüvelyi szülés. Végül 4350g 58cm lett a kisfiam 37-es fejkörfogattal, és így utólag nem bántam meg, hogy így döntöttem.
2012. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló! Szerintem a döntésed érthető volt, köszönöm neked is a reagálást!
2012. júl. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!