Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy könnyebb a szülés?...

♥Szandika♥ kérdése:

Hogy könnyebb a szülés? Milyen császárral szülni?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendesen szülni.De szivesen kipróbálnám vízben,vagy epidúrával.

2012. jún. 18. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Mindkettőt próbáltam,de százszor inkább császár,mint sima...
2012. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsö császár volt, a második simán. Ha válaszhatnék, akkor egyértelmüen a természetes módszerre szavaznék.


De általában nem kivánságmüsor, ha lehetséges, akkor sima szülésnél marad az orvos, mert oigy sokkal kisebb a kockázat. A császár elég komoly, nagy hasmütét, ezért csak indokolt esetben végzik, legalább is amelyik orvos lekiismeretes.

2012. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem hüvelyi volt,második császár.

Ha lenne harmadik(nem lesz :) ),és választhatnék,akkor a természetes szülést választanám.

Nagy élmény volt a császár,egészen addig míg hatott az érzéstelenítő.Amikor már icipicit tudtam mozogni,megmozdítani egy izmom,onnantól szenvedtem jó pár napig.Iszonyatosan fájt a sebem,stb...Rossz volt nagyon.

2012. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem,több ok miatt lett császár.Hát nem egy leányálom.Mikor elmegy az érzéstelenítő,rendesen fáj.És 16 óra mozdulatlan fekvés után felkelni,hát....Én 1-2 hétig alig tudtam mozogni.Felkelni az ágyból,leülni(wc-re),lehajolni,a tüsszentést is elfelejtettem,menni alig bírtam.A császár egy komoly hasi műtét.

Ja és a lényeg.

Aki simán szül az egyszerre megkapja a babáját.Míg nekem egyszer mutatták meg a folyóson mikor kitoltak a műtőből,meg 13.45-kor lett meg a kislányom és este 8-kor hozták be először.Egyszer még éjjel behozták mert nagyon sírt szegénykém.(de nem szokták 2x bevinni)Másnap reggel vizit után mehettem át az osztályra,alig vártam már hogy vele lehessek.Aki meg simán szül 3-4 óra után lemehet az osztályra és a babájával lehet.

2012. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat....csak azért érdekel mert 17-vagyok és nagyon félek :)
2012. jún. 18. 21:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem van több ismerősom, aki szült császárral és természetesen is, de azt mondták kivétel nélkül, hogy természetesen sokkal jobb volt
2012. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetes úton szültem, 20 éves vagyok. Pedig a szülés előtti napokban mit meg nem adtam volna azért, hogy betoljanak a műtőbe és kész. Rettegtem a sima szüléstől. Visszagondolva hatalmas élmény volt, császár soha többet nem jut eszembe az biztos! Igaz, a gátsebem nagyon fájt, 2 hétig ülni sem tudtam, de nincs az a pénz, amiért a császárt választanám!
2012. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Szia! 3 hete császároztak,6 óra múlva kellett felkelnem utána,hát nem volt könnyü. De tudtam hogy felkelek és mehetek a picihez. Zuhanyozni kellett,nagyjából sikerült,a törölközésnél kértem segitséget. Másnap már egyedül ment minden. Kb. 3 napig kellemetlen volt mozogni,de szerintem ki lehet birni. 4 nap mikor hazamentünk már egész jól mozogtam. Sztem jobb a császár. Ja és hozzám behozták a picit,meg is simogattam és puszit is adtam neki. :-)
2012. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én mindkét kisfiamat császárral szültem az elsőt azért mert farfekvéses voltam a másodiknál a biztonság miatt döntöttünk a császár mellett. A Bp. Szent István kórházban szültem és mindkét fiúnkat amikor magamnál voltam teljesen(műtét után 2-3 órával) odahozták az ágyamhoz és végig ott volt velem, nem engedtem, hogy elvigyék és fürdetni is én vittem és végig ott aludt velem.

Nem bánom, hogy császárral és nem természetes úton szültem. Nekem az volt a fontos, hogy egészségesek legyenek és velünk legyenek. Így is hatalmas élmény a mai napig számomra a születésük.

2012. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1.vagyok

sajnálom hogy le lettem pontozva amiért a császár nekem könnyebb volt,5 órával műtét után már zuhanyoztam és megkaptam a babám...míg a sima után(az volt a második),még másnap is alig tudtam magam összeszedni :(

2012. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!