Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a betoltott 35. het utan...

Ha a betoltott 35. het utan szuletik meg a baba milyenek az eselyei? Konkretan a tudo fejlettsegere gondolok. Aki 35-36. ik het kozott szult milyen sullyal es hany centivel szulte meg a babajat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Jók az esélyei,már 25-26hetes kortól megtudják menteni a piciket,van olyan inkubátor,aminek köszönhetően a tüdejét fejlesztik! Én 23hetes vagyok, még nem szültem....

Jó babavárást!!! És ne ilyeneken agyalj szerintem :D

2009. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A koraszülöttek esélyeit nem igazán a születési súly, hanem a pocakban töltött idő határozza meg. Minél későbbi terhességi héten születik meg egy baba az esélyei annál jobbak. A koraszülés hivatalos határa a betöltött 36. hét, így a 34-35, héten született babáknál sem igazán kell számítani különösebb komplikációkra.
2009. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

koszonom!

azt tudom hogy tutira eletben marad, hiszen en 28 hetre szulettem.engemet meg inkubatorba raktak, es kaptam tudoerlelot. de mar gondolom inkubatorba nem kell tenni egy 35-36 hetes babat. Konkretan csak az erdekelne hogy a tudo ilyen korban elegge fejlett e ahhoz hogy kepes legyen onallo legzesre

2009. júl. 12. 12:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 35hetesen és 1naposan szültem ikreket! 2460 és 2440gr-ot nyomtak és 50cm-esek voltak. Inkubátorba csak a biztonság kedvéért voltak. Hétfőn délután szültem és szerda délelőtt már együtt voltunk a rooming-in ben :)

2009. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szakirodalom szerint betöltött 34. hét után már 99% az esély, hogy életben marad, és nem lesz károsodása.
2009. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolso elotti valaszolo: akkor a tudejuk elegge fejlett volt. en csak ez vegett aggodnek, es tudoerlelot szurit szurtak, vagy nem?en 34+5 vagyok.sosem lehet tudni melyik nap mit hoz, ezert kerdezem hogy ha netalan a napokban kivankozna a vilagra jonni, tudoerettseg szempontjabol meg e nyugodhatok
2009. júl. 12. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont aznap töltötték az ikreim a 35-öt, amikor születtek, 2,3 és 2,5 kg, 47 cm, nem kellett tüdőérlelő, Apgar 9-10, minden rendben volt, 1 óra inkubátor a formaság kedvéért, 24 óra megfigyelés az intenzíven a formaság kedvéért, azán jöhettek onnan kifelé. Semmi bajuk.
2009. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első ikres vagyok. Tüdőérlő szurit én sem kaptam. Semmi probléma nem volt. Természetesen szültem és mind a kettő szépen felsírt.
2009. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom a megnyugtato valaszokat. akkor mar megnyugodhatok hogy mar nem lehet nagy baj, ha akar a napokban jonne el az a bizonyos esemeny.bizom benne hogy a 38. het elott azert meg nem jon, de sosem lehet tudni.
2009. júl. 12. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:
36.héten szültem, nem kellett semmi speciális kezelés, mondjuk 3100 g volt.
2009. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!