Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39+5 kismama vagyok. Az...

39+5 kismama vagyok. Az elmúlt három napban délután fájásaim kezdődtek,5-10 percesek voltak, órákon keresztül eltartottak, aztán lefekvéssel el is múltak. Tapasztaltatok már ilyet? Másnál is volt így? Mikorra lesz ebből szülés?

Figyelt kérdés

Pedig mindhárom alkalommal úgy feküdtünk le, hogy lehet, hogy néhány órán belül kelünk.

Harmadik babánkat várjuk, de az első kettőnél egyáltalán nem volt jóslófájás, az első fájás (mint utóbb kiderült) már a vajúdás kezdetét jelentette.


2012. júl. 13. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy jóslófájás. Ha ilyen van, célszerű meleg vízzel lezuhanyozni, ha a fájások rendszeresebbek lesznek, erősebbek, akkor valszeg nem jósló, de ha elmúlik, akkor az. A jóslófájás akár két héttel is lehet a szülés előtt, sőt korábban is, szóval nem lehet tudni. De az is lehet, hogy már holnap meglesz a baba. :) Két ismerősöm is járt így.
2012. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 3. babám nekem is ezt csinálta, annyira durva volt :o Egy héten keresztül ment ez. És nyílt is a méhszáj ezektől a jóslóktól, csak mindig abbamaradtak pár óra múltán. Meg nem sűrűsödtek, és nem is tartott elég hosszú ideig egy fájás. Tehát nem volt egy perc, csak mondjuk 20-30 másodperc egy. 2 ujjnyi méhszájjal elvoltam így egy hetet.

Aztán egy ilyen fájdogálós napon pont mentem reggel ctg-re, és látva a fájásokat mondták, hogy szülünk. 3 ujjnyi volt a méhszáj már. Burkot repesztettek, 2 óra múlva meg is volt a leányzó.

Ha nem repesztik meg a burkot, lehet megint abbamaradtak volna a fájások egyébként.

2012. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Két napot toltak a kiíráson, így végül 40+1 naposan született meg a kisfiunk. Az utolsó héten konkrétan kb. 4-szer gondolkodtunk, mikor ugrasszuk a Nagyszülőket babavigyázásra... de minden alkalommal abba maradtak. :) Az egyik ilyen fájássorozat viszont már végleges volt. :)
2012. júl. 24. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!