Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyi idő alatt tudott...

Ki mennyi idő alatt tudott rendesen járni, fel kelni és mennyi idő alatt épült fel császár metszés után?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugye egy nap kötelező fekvés volt nálunk az intenzíven. Utána áttoltak a kórterembe, majd be izéltem olyan rosszul voltam. Két nap után tudtam felkelni, de úgy mint akinek beszaladt úgy közlekedtem és csoszogtam mint egy öreganyó. Nagyon fájt. A gerincszuri mellékhatásaként pedig irtózatos fejfájásom volt, mint akit fejbevágtak egy 10kilós kalapáccsal. Két hét után is bicegtem. Engem nagyon megviselt. Volt olyan anyuka, aki saját lábán ment át az intenzívről a kórterembe olyan peckesen hogy csak lestem. MInden alkatfüggő szerintem.
2012. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nekem is elég gáz volt! Szerencsére engem a fejfájás elkerült, nagyon paráztam tőle! A kötelező fekvés után nagyon nehezen tudtam egyáltalán felülni, majd felállni, kb 3-4 órába tellett, hogy kiegyensedjek! A további napok is borzasztóan teltek, itthon is! Ahogy emlékszem 2 hét kellett, hogy magamhoz térjek (testileg).... De ahogy az előttem szóló mondta nálunk is volt "fittipaldi" (behozták tolószékbe, alig várta, hogy ki tudjon menni cigizni, én meg csak pislogtam)!
2012. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is hasonlóan voltam mint az előttem szólók.Császár napján kötelező fekvés,következő nap áttoltak az osztályra.Kb 10 perc volt mire fel tudtam ülni az ágyban és megint 10 perc mire felálltam.Amikor jöttek látogatók és leültünk a társalgóban nem tudtam felállni a székről,férjem állított fel de majd belehaltam.Csak csoszpgtam,mint egy öreganyó.Nekem addig volt nagyon rossz míg bent voltak a kapcsok,amikor kivették onnantól már kiegyenesedve is tudtam menni.Kb 2 hónap volt mire helyrejöttem.Általában jól tűröm a fájdalmat és műtétek után is gyorsan felépültem eddig de ez rettenet volt.

Igaz itt is volt olyan akit áttoltak az osztályra és pár perc múlva úgy eltűnt,hogy a nővérek csak lestek,hogy akinek csak gátmetszése volt az nem tud olyan gyorsan menni,ez meg eltűnik :D

2012. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ahol en szultem csaszarral, ott masnap hazaengednek. Azt mondjak, hogy a csaszar utani komplikaciok 95%-a 24 oran belul fellep, ha meg nincs semmi, akkor otthon is tudsz labadozni, meg olcsobb is. Nem Magyarorszag, nem Europa, D-Amerika, 3. vilag. A lenyeg: egyik este 8-kor toltak mutobe (a tervezett helyett surgossegi lett), masnap delutan 6-kor mar mehettunk haza. A mutet napjan, egesz masnap reggelig semmit nem mozogtam, nem beszeltem. Masnap delelott, de inkabb kora delutan megprobaltam felkelni, ami csak tobbszori probalkozasra sikerult, egyreszt a fajdalom, masreszt a szedules miatt. Haza ugy mentunk, hogy en vonszoltam magamat, a tobbiek meg hoztak utanam a gyereket, meg a cuccaimat. Ahogy hazaertem, onnantol nem volt mese, el kellett latnom a gyerekem, szoptatni, pelenkazni, ejszaka felkelni hozza. Csak a felkelesek voltak nehezek, ha mar talpon voltam, akkor nem volt semmi gaz, siman jottem-mentem. A doki hazaerkezesem utani nap meglatogatott es teljesen padlon volt, hogy jottem-mentem, ellattam a gyerekem, mint akit sose csaszaroztak. A felkelesekkori fajdalom naprol-napra csokkent, 2 het mulva mar alig ereztem. Olyan hamar rendbejottem, hogy 3 het mulva mar autot vezettem. Azota sincs semmi bajom vele, pedig mar 2,5 eve volt.
2012. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
4. vagyok. Azt meg elfelejtettem hozzatenni, hogy elso baba volt, par honappal a 40. szulinapom elott es allitolag a korral a regeneralodas folyamata lassabb, nem olyan rugalmasak a szalagok...stb. Azt hiszem en erre racafoltam....vagy kivetel erositi a szabalyt:-) Persze ennek nagyon orulok.
2012. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
nekem nagyon hamar ment a felépülés,kb 1 hét elteltével már teljesen jól voltam.sőt az 5.napon ,mikor hazajöttünk én pakoltam ki a bőröndöt,meg ilyenek.rendesen felkelni kb 1-2 hét után tudtam,miután felálltam,már nem volt baj.az elsőkb 10 felállás nagyon nagyon szar.
2012. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Engem délben műtöttek.Aznap délután 4 órakor jöttek a nővérek, hogy fel kell kelni, le kell fürdeni. Na az nagyon rossz volt, épp hogy kiment az érzéstelenítő, fájt mindenem. Felkeltem, lezuhanyoztattak. 7-kor jött be a férjem a kórházba, és tolta a fiamat a kórtermem elé. Oda már egyedül mentem ki, bár a 2 perces út 10 percig tartott. Másnap is nagyon fájt még. 3. nap már inkább csak kellemetlen volt, ahogy a varratom húzódott. 1 hét után pedig szerencsére már nem volt gondom vele. Nekem szerencsére hamar ment a felépülés.
2012. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Ami kimaradt: iszonyatos pukigörcsök, csak úgy hasogatta a hasam alját. A görcsöket még csak-csak kibírtam, de voltak többen is az intenzíven, elég ciki volt. Amikor meg poént csináltunk belőle röhögni nem bírtam úgy fájt.....

2012. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem én viszonylag gyorsan összekaptam magam. Aznap este kelhettem fel, hát az mondjuk nem esett jól, meg a másnap se. De utána már egész ok volt, csak felkelni+lefeküdni fájt eléggé jaj meg ha tüsszentenem kellett. De amúgy ha mentem semmi bajom nem volt vele. Bár a kényszer nagy úr, mert a babám eggyel lejebbi emeleten volt a PIC-en, így kénytelen voltam felkelni...
2012. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szintén úgy voltam ahogy előző. Du. 2 -kor műtöttek, este 8 kor már tologattam a fiam, mert 6-tól velem volt... a felállások lefekvések voltak nagyon rosszak aztán ekem is lekerült 1 emelettel lejjebb és muszáj volt emeletet is mászni, 3 óránként, kis sámlin szoptatni az inkubátor mellett. Nem olyan borzalom, szerintem sokan eltúlozzák... én rosszabbra számítottam.
2012. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!