Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki egyedül volt benn a szülőszobán? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom se szülésznőm. Nem szeretném ha a párom bent lenne mert első baba és én sem tudom pontosan milyen lesz. Egyedül anyu az aki jó lenne ha bejönne velem, viszont ő nem tud hetekig a városban lenni ha nem indul meg a szülés mert 100km-re dolgozik.
2012. júl. 14. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Igaz nekem volt fogadott dokim de én egyedül voltam.A férjemmel megbeszéltük,hogy nem lesz bent,mást meg nem szerettem volna.Amikor bementünk a kórházba az ügyeletes megvizsgált,szóltak a dokimnak "előkészítettek" és mehettem a folyosóra is sétálni.Egy idő után behívtak,NST-re és megnézték hogy "állok" odalent.Közölték,hogy nemsokára szülünk már nem mehetek sehova.Megimt szóltak a dokimnak,hogy szedje mostmár a lábát mert idő van.Az éjszakás szülésznő egy pa.raszt volt,szerencsére nem is sokat volt bent velem.A nappalos rendes volt,fel is állított hátha jobban haladunk.A doki miután megérkezett elég sokat bent volt velem,csak közben érkezett egy másik kismamája is ezért 2-őnk közt ingázott.A másik kismama megszült én nem,ezért áttoltak a műtőbe kaptam érzéstelenítőt és megcsászároztak.Az őrzőbe már bejöhetett a férjem és előtte a babát is megnézhette,persze ekkor a baba már meg volt fürdetve.

Összegezve én nem bántam meg,ha lesz következő babám őt is "egyedül" szeretném a világra hozni.

Ha van még kérdésed írj privit.

2012. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Úgy is csinálhatod, hogy a párod a vajúdásnál, a tágulási szakaszban veled van, kitolási szakasznál pedig nem.
2012. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Barátnő? Azért jó ha van kihez szólni, jobban érzed magad ha van ott valaki akiben bízol, hogy ne érezd magad ott egyedül, elhagyatottnak!

Egy barátnőnek is nagy élmény!

2012. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi is úgy terveztük, hogy vajúdásnál bent lesz a férjem, kitolásnál már nem. De zavaros víz miatt császároztak.
2012. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

IGen, igen!!! Az én párom is kiment a végénél!

Csináljátok úgy, hogy amíg bennt vagy a szülőszobán még az elején ott lesz veled. Amikor kezdődik a buli akkor meg kimegy, és ott fog fel-alá sétálni-rohangálni-idegeskedni a folyosón. :)


Mi is így terveztük. Mikor beindult nálam a dolog azonnal telefonáltam hogy kezdődik, jöhet. Ez éjjel 1-kor volt. Oké szivem indulok! Másfél óra múlva felhívom hogy hol van már, mi történt hogy 18km-ről nem ért ide. Hát képzeljétek visszaaludt. Félálomba volt amikor telefonáltam, és azt hitte álmodik és visszafeküdt aludni. :):)

2012. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

5., ez nagggyon jó! Gondolom, már napok óta ő sem aludt jól, azon kattogott álmában is, hogy mikor kell menni. :)


Hogy ON is legyek: nekem bent volt a férjem, de igazából inkább őmiatta, hogy ott lehessen amikor megszületik a gyerekünk. Nekem annyira nem hiányzott volna, mert hát segíteni nem nagyon tud, meg amúgy is volt nekem dolgom elég. :) Ha van nagyon jó barátnőd, főleg ha már szült is, az azért tényleg jó. Van kihez szólni, kicsit eltereli a figyelmedet, odaadja a vizet, a homeós bogyókat, akármit. Meg mondjuk csinál rólatok fényképeket. :)

2012. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egyedül voltam. Jobb lett volna, ha van bent mellettem valaki. Végig az órát néztem, nem múlt az idő, nem volt aki tartsa bennem a lelket, volt, hogy alig volt erőm kiabálni a szülésznőnek/ápolónak, hogy hánynom kell.


Lelki támasz jól jött volna, vagy egy barátnő,vagy apuka (én Őt szerettem volna), vagy szülő, de nálunk ez nem volt lehetséges, mert a kórház zárlat alatt volt, rota vírus miatt.


Esetleg egy normális, kedves szülésznőt fogadnék a mai eszemmel, ha a párom nem lehetne bent legközelebb sem.

2012. júl. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huhh hát az én párom is képes lenne visszaaludni mert azt hiszi álmodik :-D nagyon jó alvó :-D remélem is hogy éppen otthon lesz velem mikor megindul a szülés, mert az biztos hogy ott fog várni minket hogy láthasson, csak bent nem nagyon szeretne lenni de én sem vágyom annyira erre. Maximum tényleg az elején, és akkor menne ki, ez megfordult az én fejemben is. Már hozzászokott szegény ahoz hogy hisztizek mostanában így nem lepődne meg semmin :-) barátnőimnek még nincsen babájuk mert fiatal vagyok (22 éves) és ők még nem nagyon akarnak vállalni babát de az enyémért lelkesednek, és ha választanék akkor sértődés lenne. Ultrahangra is mindegyik jött volna velem, de megmondtam hogy az apukával szeretnék menni :-) szerintem akkor marad a párom az elején vagy anyu ha pont jókor időzítünk :-)
2012. júl. 15. 04:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Velem anyukám volt bent. Nekem se volt se fogadott dokim, se szülésznőm, és első baba. Sokkal jobb volt, mintha a párom lett volna mellettem. Rengeteget segített, öltöztetett-vetkőztetett, tudta a dolgát. Párom meg sem mert volna mozdulni, őt kellett volna másik osztályra szállítani szerintem, főleg ha látta volna mi volt ott...... Egyedül nem bírtam volna, el sem tudtam volna képzelni h nincs bent velem senki.
2012. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Velem sem volt senki,egyszer sem! Nekem sem volt fogadottom,az első szülés pedig annyira "játékosra" sikeredett,hogy otthon "vajúdtam ki magam" (nagyon enyhe görcsöcskék voltak,gyorsan lett a 10 percesből 3,majd a mentőben nem éreztem semmit,csak hogy kényelmetlen ülni,majd a kórházba érve,a kórházi cuccba öltözve már éreztem "székelési ingert"- toló fájásokat,amik nem fájtak,csak éreztem.)A kórházban a szülőágyra kerülve 2 kis fiatal csajszi volt ott,aki a goromba szülésznővel ellentétbe állandóan mosolyogtak- velem egy idősek lehettek,gyakorlaton voltak ott. Na,Ők sokat segítettek az állandó mosolygásukkal,miközben bekötötték az infúziót,az ügyeletes nődokit is felébresztették végszóra... Mondjuk nálunk ez azért alakult így,mert a Párom,aki kocsival jött a mentő után,azt mondták 4-kor amikor beért,hogy már megvan a kicsi,aki viszont csak 4:14-kor született! Nem is látta az Apuka kislányt,amikor a "lakosztályba" kerültem,csak akkor láttam a Páromat.

A másodiknál eleve bent voltam már a kórházban,esélye sem volt,hogy bent legyen a szülésnél,a harmadiknál pedig itthon sikeredett szülnöm,a ház előtt álló mentőben,akkor már a Párom dolgozott....

Nekem nem volt rossz egyedül végig csinálni,bár szerettem volna,ha velem lett volna az Apuka- más nem! de így alakult,a lányok egészségesek... :-)


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!