Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugy szeretnek GYORS szülestört...

Ugy szeretnek GYORS szülestörteneteket olvasni! Irnatok ilyet?

Figyelt kérdés
Kinek volt ekkora nagy szerencseje? Avagy miert sikerült ilyen rövid idö alatt vilagra hozni? Miben rejlik a NAGY TITOK???? :)
2009. júl. 13. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Terhesség előtt nagyon jó formában voltam. Na nem olyan voltam mint Béres Alexandra, de minden este felüléseztem. A szülésnél ez segített. Igaz 1 óra alatt maxra tágultam, de a kitolásnál a hasizmaim segítettek. 3 tolófájásom volt és kész. A doki meg a férjem 15 percel a baba előtt, futottak be, majdnem lemaradtak.
2009. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt ennyire gyors szülésem, de elejétől a végéig 6 óra alatt zajlott le. 5 perces fájásokkal kezdődött délben, kábé 3-kor feküdtem be a szülőszobára, negyed 7-re megvolt a kislányom, a kitolás 15 perc volt összesen, ha jól emlékszem, 4 vagy talán 5 tolásra. A doki meg a szülésznő csak pislogott, olyan "gyors" volt a történet. El sem akarták hinni, mikor jöttek a tolófájások, hiába magyaráztam... :-)
2009. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
11 körül mentünk a szülőszobára, csak ki voltam tágulva, túlhordtam a babám, de semmi fájásom nem volt. Kb. délben kaptam oxitocint, akkor kezdődtek a fájások, 13 körül burokrepesztés és 16:35-kor született a babám. Nekem azért volt szerencsém, mert a szervezetem nagyon jól reagált az oxitocinra, szépen, gyorsan tágultam. A kitolás nálam kicsit hosszabb volt, mert a babám keze a feje mellett volt, így a szülésznő segítségével tudtam csak megszülni, de szerintem így is elég rövid idő alatt lett meg. Nem vagyok sportos típus, 36. héttől ittam málnalevél teát.
2009. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Én is ittam a málnalevél teát, 35. héttől.
2009. júl. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindhárom gyerekem húsz perc alatt született, a dokim azt mondta, engem könnyen szülőnek teremtett az isten. Mire észbekaptam, hogy "ki kell mennem" az orvos közölte, hogy nyomjak nyugodtan, ez már a gyerek. Hülye dolog, de mindháromszor így volt, pedig azt hittem gyenge fájásaim vannak... Közben hülyére röhögtem magam a férjem poénjain, legutóbb az öltözékén. Szóval csak lazán, szerezz olyan segítséget, aki mindig meg tud nevettetni, és gondolj arra amíg a baba bennt van, hogy nekem ez nagyon könnyen fog menni, hiszen erre teremtett az isten is. Talán hülyeség, de én mindig így álltam hozzá, és talán a harmadik azért sikerült fiúnak, mert arra koncentráltam. Ha valakit érdekel, szívesen megírom e- mailben
2009. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem délután fektettek be a kórházba mert rózsaszínű folt volt a bugyimon . Az orvos megvizsgált azt mondta hogy most kezd elvékonyodni a méhszájam . Este 7 kor kezdődtek a fájások ami nem igazán fájt eleinte , 10-11 ig nagyon fájt akkor a nővérék azt mondták hogy ezek csak jósló fájások pedig nem azok voltak . Aztán elmentem tusolni , egy órán át folyattam a forró vizet magamra ! El is múltak a fájások ! Mire vissza értem a szobámba úgy éreztem hogy nekem nagy wc-ni kell és nem bírtam vissza tartani ! Szóltam a nővérkéknek hogy mi is a problémám és egyből vittek a szülőszobára ! Ott 9 percet feküdtem ugyanis megszületett a kisfiam ! Az orvosom csak a foltozásra ért be pedig közel lakik a kórházhoz ! A fiamat " villám bébinek " hívták odabent ! Most ketten vannak a pocakba , kíváncsi leszek hogy majd most hogy fog sikerülni !! Sok sikert és jó egészséget mindenkinek a szüléshez és a babákhoz !!
2009. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A második gyerekem vajúdással,szüléssel 20 percig tartott.A nagyobbikkal (21 hónapos volt) kirándultunk.Estére kapott egy öcsikét.

A harmadik 16 évvel később született.Azt mondták az orvosok is,hogy ez első szülés lesz újra.Na ettől nagyon megijedtem.Hála a baba is.1.5 óra volt.4 kilóval természetesen, kicsi vágással született.

2009. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
szia. 4 hónapja szültem. aznap délelőtt vásárolgattam, villamosoztam, buszoztam. ritkán voltak jósló fájásaim előtte. délután elkezdett fájdogálni a hasam. 5 óra fele kezdett rendszeresen fájni. de nem volt elviselhetetlen. bementünk a kórházba, de úgy mentem be , hogy szerintem ez csak vaklárma, pedig már 2 ujjnyira nyitott voltam, és 6 perces fájások voltak. filmeket újságokat készítettem be, mert mindenhol több órás vajúdást olvastam. na amint beértem megvizsgált az orvos, elküldött átöltözni, mert mondta, hogy 15 percen belül kezdődik, úgyhogy óvatosan csipkedjem magam. beöntés, öltözés, befeküdtem. jött a doki, 1 óra múlva a mellkasomon felküdt a kisfiam, a kis szilva babám :) és kezdték varrni a gátam... túl gyorsan jött a kis szaros :) Titok? figyeld az orvost, úgy lélegezz , ahogy mondja, ha azt mondja nyomj akkor nyomj, ha nem akkor nem. ennyi. ő látja előre a gépen mikor lesz fájás, akkor kell nyomni. nekem kb 12-14 nyomás alatt megvolt. 5 terhestornán vettem részt, ennyi elég elsajátítani a légzést. meg egy kis gáttorna. ennyi.
2009. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a titok, hogy minden a fejben dől el.

Szerintem a lényeg, hogy tudd, mire számíts, készülj fel. Én utánaolvastam a szülés folyamatának és beszélgettem a kisgyerekes barátnőimmel, meg a férjemmel erről. Nagyon fontos szerintem, hogy bízz a dokidban és az is, hogy a férjem ott legyen velem.

Ja, meg megbeszéltem a kislányommal, hogy úgy csináljuk, hogy mindkettőnknek jó legyen, gyorsan, flottul lemenjen az egész. És így is lett.


7,5 óra alatt szültem meg (első baba).

Délután négykor megnézett a doki, el is ment a magzatvizem.

Besétáltam a szülőszobára (röhögtem nagyokat, mert semmim nem fájt és a víz sem ömlött, mert magasan repedt a burok). Utólag azt gondolom, így volt szerencsém, mert állítólag így kevésbé érezni a fájásokat, mintha teljesen elmegy a magzatvíz.

Este fél 7 körül kaptam oxitocint, fél 10-kor leszedte a doki a buroksapkát (itt kezdett izgalmassá válni a szitu), 23:25-kor megvolt a kislányom.

A varrás más téma, azt nem számolom, mert az szívás volt. Nem éreztem, nem ezért, hanem mert akkor derült ki, hogy vágás ide vagy oda, a kisasszony olyan lendülettel és méretekkel jött, hogy szépen szétszakadtam.

De ennek már 5 hete és köszönjük jól vagyunk.

2009. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:03-as vagyok

Ja, kb. 5-6 nyomásra kint volt a leányzó.

2009. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!