Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik Sopronban szültek (az...

Akik Sopronban szültek (az elmúlt 1-2 éven belül)! Mit kell bevinni a kórházba, illetve mi az ami feltétlenül szükséges a szülőszobába?

Figyelt kérdés

Szülőszobába kell pl saját hálóing, vagy azt ott kapok?

Vizet lehet bevinni?Bugyi,tusfürdő,betét?ezek szükségesek vagy elég, ha csak a kórházi táskában vannak?



2012. júl. 18. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkát, popsitörlőt. Pelenkából napi 3at kapsz. Ruhát adnak, mert csak ottani ruhában lehetnek. Én vittem be még textilpelenkát. Hazamenős ruha a babának.

Ill. saját magadnak cuccok: étkezéshez, tisztálkodáshoz cuccok, betét, bugyi, ruhák.(Én melegítőben voltam, éjjel pizsiben.)

(Popsikenőcs, köldökcsonkkezeléshez "hozzávalók" vannak bent.)


Szülőszobára: papucs (zuhanyzós, mászkálós), tusfürdő, törölköző, WC papír (fontos, mert nincs). Hálóinget adnak. Bugyi, betét oda nem kell.

Vizet vihetsz be.

Fényképezőgép, házassági anyakönyvi kivonat, iratok.


Ennyi jutott hirtelen eszembe.

2012. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 717angie válasza:
100%

Szia, másfél éve született a kislányom és nekem nem adtak hálóinget, vinni kellett, amiben szültem.

Vizet nem vihettem be és nem ihattam és nem ehettem. Csak egy megnedvesített kis törölközőt lehetett a számhoz tenni. Az jó, ha van nálad, mert a nyakadat és a homlokodat is hűtheted vele.

Vihetsz CD-t és beteszik neked, azt hallgathatod.

Üdv, A

2012. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Én 10 hónapja szültem, és kaptam hálóinget. Lehet, hogy az előző válaszolónál épp elfogyott és nem volt tiszta.

Én bajban is lettem volna a szülőszobán, mert csak pizsit vittem magammal.

2012. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éve szültem(és kb.2 hónap múlva is fogok), nekem is adtak hálóinget, és engedtek inni is(bár nem sokat, de jó volt hogy engedték). Bár nekem igen gyorsan történt minden, lehet csak azért nem tudom, de a tusfürdő, wc-papír mihez kell a szülőszobában? ja, és lehet kinevettek, de egy dolgot biztos nem hagyok itthon(már megvan): BETADINE. Nem szeretném még egyszer átélni, amikor a doki és a többiek arról beszélnek, hogy elfogyott a Betadine, és csak jód van, aztán már csak azt éreztem, hogy valami iszonyatosan csíp, sőt mar odalent...elfogyott a Betadine, és sima jóddal fertőtlenítettek...kegyetlen volt.

A kórházi táskába 2szer annyi wc-papírt tegyél, mint amire gondolsz, ugyanígy a betéttel is. Babádnak 2es pelust is vihetsz, szobatársam kislányára pár naposan már kicsi volt a newborn(jó, ezt később is hozathatsz be). Hirtelen ennyi jutott pluszban az eszembe.

2012. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A beöntés után nem árt a wc papír. (Már ha kapsz beöntést.) A szülőszobai mosdóban csak akkor van, ha valaki ottfelejti. Tusfürdő az utána következő zuhanyzáshoz szükséges.


Utolsó: lehet, hogy akkor nálad tényleg nagyon gyorsan történt minden. A második is ilyen gyors legyen. :)

2012. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi mostmár értem:) Nekem nem volt beöntés, és a szülőszobai mosdóban sem voltam még. Valóban gyors volt, 4 körül kerültem be a szülőszobára, másfél óra múlva megszületett a Pindurkám:) Köszi,én is remélem, hogy most is hasonlóan fog történni minden!
2012. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!