Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Reggel 7-re kell bemennem a...

Reggel 7-re kell bemennem a korházba, és 8-kor burkot repesztenek! Hogyan fog zajlani a napom? Miket csinálnak előtte? Első szülés nagyon félek:S

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! először is ne izgulj! Gondolj arra, hogy holnap mér a kezedben foghatod a babádat! Amikor bemész a kórházba, akkor először is a papírokat fogják kitölteni. Megírják a baba papírjait is. Tőlem megkérdezték, mi lesz a neve. Megcsinálták a karszalagját (amit születés után a csuklójára tettek), az anyakönyvi papírokat (csak a keresztnevét nem írták be előre, hátha mégsem kislány). Levették a vért, hogy ne kelljen szülés után szurkálni. Kaptam beöntést, ami kibírható, nem fáj, csak kicsit kellemetlen. Aztán elmehettem zuhanyozni (az nagyon jól esett). Aztán jött a doki, megvizsgált. A burokrepesztéstől ne félj, nem fáj. Csak egy enyhe csípést fogsz érezni és elönt a magzatvíz (olyan, mintha bepisilnél, de ezt nem lehet visszatartani). Aztán lassan erősödnek a fájások... Nekem már a 4. szülésem volt, de az előző óta eltelt 10 év. Azt mondták, olyan, mintha az elsőt szülném. Mégis a burokrepesztés után 3/4 órával már a kezembe is adták a kislányomat. Könnyű szülést! Boldog babázást neked!
2009. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elsőként NE FÉLJ!! A legszebb és legemlékezetesebb nap lesz a holnapi!

Egyébként a szülésznőt leborotvál,esetleg beöntést ad a burokrepesztés előtt. Miután burkot repeszt a dokid, sétálgatsz, egyfolytában rajtad lesz az NST, közben vizsgálnak, hogy jól tágulsz-e. Te meg szépen vajúdgatsz majd. Sétálhatsz, beszélgetsz a pároddal, esetleg kipróbálod a labdát, beleülsz a kádba...stb ha nem elég intenzívek a fájások kapsz majd fájásserkentő infúziót és sétálgatsz....és amikor majd érzed a székelési ingert nyomsz és nyomsz és MEGÉRKEZIK, AKIRE MÁR NAFYON VÁRTÁL: a TE GYERMEKED!!!!!!!

Jó tanács! Egyél ma rendesen és pihenj sokat! (én éhgyomorral kerültem a szülőszobára, majd éhen haltam!)

2009. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!És vajúdás közben is benn lehet a párom?
2009. márc. 8. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2.szülésem volt,reggel bementem NST-re,2 ujjnyira voltam nyitva(37+3 hetes voltam),ezért a szülésznőm visszarendelt délutánra,h ha tovább nyílok burkot repeszt.2-kor visszamentünk,és 2 és fél ujjnyi voltam.Mondta öltözzek át(saját hálóingbe) és hozzuk fel a csomagokat.Aztán burkot repesztett.Én semmit nem éreztem,csak azt,h a meleg víz folyik végig a popsimon.Nem borotváltak és beöntést se kaptam-a Szt.Isván khzban egyik sincs-aztán átmentünk a férjemmel az alternatív vajúdóba.Fél óránként bevettem homeopátiás bogyót-a szülésznő adta,itt van rá lehetőség,ha kérsz-.Aztán átmentünk az 1 személyes szülőszobába,és kb.2 óra múlva meglett a baba.Csak a dokim,a férjem és a szülésznőm volt velem.Se szurit,infúziót,fájdalomcsillapítót nem kaptam,és gátmetszésem se volt.A burokrepesztéstől a bab megszületésétől 3.5-4 óra telt el.
2009. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A burokrepesztéstől a baba megszületéséig...így szól az utolsó mondatom helyesen.BOCSI
2009. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A párod végig bent lehet veled, bár nem tudom, hogy hol fogsz szülni, de szerintem minden kórházban megengedik. Ahol én szültem lehetett fényképezni is, de ezt az orvostól és a szülésznőtől érdemes megkérdezni. A babát az apuka átkísérheti amikor megmérik, megfürdetik. Van, ahol ő fürdetheti meg a babát, ha szeretné:)) Ott is fényképezhet.Utána még vissza szokták vinni a babát felöltöztetve az anyukához egy kis ismerkedésre, esetleg szopira (de ez is kórházanként változik. Minden jót nektek!
2009. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőt indították, fél 9kor burkot repesztettek, nem fájt.

Majd bekötötték az oxitocint és fél 2re meglett a babám.

Most ma vagyok éppen 40.hetes, ha szerdáig nem indul meg, akkor szerda reggel nekem is megindítják.

2009. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Serintem már megvan a babád,majd ird meg mi volt:DDDD
2009. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!