Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segíteni valaki tanácsot...

Segíteni valaki tanácsot adni, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a jelenlegi orvosommal nem alakult ki a bizalmi viszony,bármennyire is dicsérik mások őt.

Rendszeresen járok terhesgondozásra, ez 10.000 forint/alkalom, most 32 hetes vagyok és nemsokára mennem kell majd NST-re hozzá,azt hittem azt már a kórházban csinálja,de mondta,hogy a rendelőbe menjek.

Annak még nem tudom az árát,csak azt hogy minden héten kell menni majd és ha az is ennyibe fog kerülni akkor már ott vagyok,hogy az kb még 40-50 ezer forint

és még a szülésért 90-et kér majd.

Teljesen elkeseredtem,azt hiszik az orvosok,hogy mindenkinek ilyen sok pénze van?

Még nem is beszéltünk a szülésről sem,valahogy természetesnek veszi hogy én mindent tudok hogy mi hogy fog történni vagy nemtudom...

A kórházzal sem vagyok teljesen megelégedve, inkább váltanék, de nem tudom ilyenkor, kihez-mihez-hova mehetnék, első baba, és nagyon sokat gondolkodok éjszakánként,hogy mi lenne a "jó" döntés, hogy a vizsgálatokra és a szülésre költsem a maradék pénzünk,

vagy keressek egy másik orvost,

akiben igazán bízok is? :( :(



2012. júl. 20. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x szültem.Egyiknél se fogadtam orvost.De nem bántam meg.Valaki a fogadott dokira esküszik valaki nem.....Én mondjuk nem költenék ennyi pénzt szülésre.Mindegyik doki pénz nélkül is ellátja a dolgát. 26/N 5 éves a fiam 1 évs a lányom
2012. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol meg benne, akkor jobb lenne váltani (már ha az anyagi oldalát nem is nézzük). Nézz körbe, melyik kórház lenne szimpatikus és akkor lehet keresni ott egy orvost, megkérdezni, elvállal-e. Nálam pl. elsődleges az, hogy vakon bízzak benne, tehát bármit mond, azt elfogadjam. Ha ez nincs meg, akkor csak rettegés az egész mindentől, meg marad benned a kétely, hogy vajon érdemes-e magfogadnod a tanácsát. Én váltanék a helyedben. Ráadásul elég lehúzós is. Az én dokimnak is van magán rendelése, de csak egyszer voltam ott terhesen, minden vizsgálatot a kórházban végez, én ott nem szoktam neki adni, majd a szülés után megkapja azt a részét is egyben. Ráadásul nem is mondott összeget, hogy mennyit kér.
2012. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

NST-re mehetsz már a kórházba is. Hívd fel a kórházat, kérj egy időpontot NST-re, nem szükséges újra magánrendelőbe menni ezért. Én mondanám a dokinak, hogy inkább mész a kórházba NST-re, nem tudsz most hozzá menni. Érteni fogja, nem kell konkrétan megmondani, hogy nincs 10ezred hetente NST-re...

Viszont a szülési tarifára mindenképp rá kell kérdezni, nem mondja minden doki magától. Egyszerűen megkérdezed, hogy mennyibe fog kerülni nála a szülés.

Kórház váltás dologban nincs tapasztalatom, abban nem tudok segíteni.

Üdv!

2012. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz most ez, mert már nincs sok időd hátra, és ilyenkor másik dokit keresni elég macerás, mert sok doki nagyterhesen már nem veszi át a kismamákat.

De akár ügyeleten is szülhetsz, ha úgy érzed az orvosod nem érdemli meg a pénzt.

Én elégedett voltam az orvosommal, vele már az elején tisztáztuk, hogy mennyit kér (nem kötött ki összeget), és eszerint kalkuláltam. De ő nagyon rendes volt. Ha nem bíztam volna meg benne, akkor szerintem egyszerűen csak nem kértem volna fel szüléshez, és ügyeleten szültem volna.

Ha pedig a kórházzal sem vagy elégedett, akkor nyugodtan menj másikba. Itt most a saját érzéseidet vedd figyelembe, ne pedig a dokidét.

2012. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok

Azt még elfelejtettem, hogy pont ezekért a dolgokért én is váltottam dokit az első gyermekemnél a 36.héten és nagyon örülök, hogy így tettem. Igaz zsákba macska volt, a szülésznőm ajánlotta, de hát már csak 4 hetem volt szülésig és nem tudtam kifizetni a terhesgondozást végző doki tarifáját, így muszáj volt másik orvost fogadni, mert szülésznőt mindenképp akartam fogadni, azt meg csak akkor lehetett, ha van fogadott orvosom. Már a második babámmal hozzá jártam terhesgondozásra is. Örülök, hogy akkor megtaláltam őt, azóta már méhszájplasztikával is műtött a második babám születése után és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Szóval még nem késő, válts dokit, ha nem bízol a mostaniban, mert így nem leszel nyugodt a szülés alatt!

2012. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,esetleg ajánlani is tudnátok kórházat, orvost?
2012. júl. 20. 14:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Az enyém minden hónapban 8000-t kért, a rendelőbe kellett mennem hozzá nst-re is. Azért viszont nem kellett fizetnem. Ezt talán meg kellene kérdezned tőle, mert egyáltalán nem biztos, hogy kér érte valamit is. A másik meg az, hogy a 32. héten sajnos nem nagyon fognak elvállalni, esetleg annyit tehetsz, hogy a legközelebbi kórházba mész szülni, ha az egy másik, az ügyeletesnél. De akkor meg a terhesgondozásért kidobtál x összeget és másnál szülsz. Mindig mindent meg kell kérdezni! Egy orvosnak egy csomó kismamája van, honnan tudná, hogy téged pont mi foglalkoztat a szüléssel kapcsolatban..., 32 hét alatt azért egy kérdést megért volna szerintem. Most honnan veszel egy olyan orvost, akiben bízol is? Mi alapján fogsz dönteni? Ne érts félre, ha nagyon nem tetszik, akkor menj máshoz, de ezt azért jobb ha tudod, főleg mert első baba.
2012. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van az előzőeknek,hogy korábban is lehetett volna kutakodni,ha már előbb is megfogalmazódott benned a bizalmatlanság felé.De ez már így alakult.Én is azt gondolom,hogy állj a sarkadra és mondd meg neki,hogy neked jobb volna a kórházban az NST vizsgálat és pont.Nem vagy köteles megindokolni.Ő sem hülye,érteni fogja.Megjegyzem nekem is elég lehúzós orvosnak tűnik a leírtakból,de tényleg lehet nem kell pluszban fizetned az NST-ért.Erre mindenképpen kérdezz rá.Ne legyél szégyellős,mindenki pénzből él.

Ha pedig emelett még mindig fenn áll a bizalmatlanságod felé,akkor megteheted,hogy egy általad szimpatikusabbnak vélt kórházban szülsz.Kérdezz utána ismerősöknél,akik nem rég szültek.Biztos van valaki,vagy valakinek a valakije,aki tud ajánlani dokit.Vagy tegyél itt fel kérdést ezzel kapcsolatban.Elvileg valóban nem szívesen veszik át a kismamát ilyen későn,de pl. én sem a saját dokimnál szültem végül,hanem egy másiknál (más okból kifolyólag) és ő sem húzta a száját.Mindenképpen legyél határozott és járj utána,mert borzalmas lesz úgy neki indulnod a szülésnek,hogy nem tudod 1000%-ig rábízni magad az orvosra.Sokan valóban nem is fogadnak dokit,mert az ügyeletes is arra esküdött föl,hogy életet ment/ad.Tehát ő is orvos és tudja a dolgát! :)

2012. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia, én is váltottam (igaz az elején) dokit és kórházat is! Nem bántam meg, Dr. Palczert Miklósnál szültem a Bajcsyba 2 éve. Ő mondta, hogy NST-re menjek a kórházba, de ha nem szeretnék külön oda menni rám teszi amiért nem kér pénzt! Ezen kívül hallottam, hogy a Barossban van egy szuper doki, Dr. Pataki Zoltán a neve, eddig csak jókat olvastam róla! Kitartást, sok sikert!
2012. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én dr. Veresh Zoltánnál szültem 8 hete a Sote 1-en. Nála emberségesebb és gondoskodóbb orvossal még nem találkoztam. Nem tudom más mennyit fizetett neki, én már az elején szóltam, hogy a szegényebb rétegbe tartozunk és megkérdeztem, hogy vállal e így?

30-at szerettem volna neki adni a hat hetes kontrollon, de csak tízet sikerült és egy apró ajándékot. Elég zavarban voltam mikor átadtam, így a kezébe nyomtam és ott is hagytam.

Később felhívott és megköszönte. Továbbra is hozzá fogok járni.

2012. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!