Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szt. István kórház szülészete...

Szt. István kórház szülészete milyen?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok.Még arrébb van a szülés, de ott fogok szülni mert körzetileg oda tartozom.

Előre leszögezném, hogy ügyeleten szülök majd, nincs pénzem fogadott dokira.Ezért várom azoknak a tapasztalatait akik ugyan így szültek, de természetesen akinek volt fogadott orvosa annak a válaszát is szívesen fogadom.

Kérdéseim:

1. Így, hogy ügyeleten szülök szerintetek hátrányba leszek?

2. EDA-t adnak szájhúzás nélkül? (már szültem, akkor 10ezerbe került a gerincérzéstelenítés) Vagy erre azért vigyek pénzt?

3. Milyenek a körülmények?

4. Orvosok milyenek?Ha lehet neveket is léci...ki tudja kihez kerülök! :)


Több hirtelen nem jut eszembe.Bármi amit tudtok írjátok le ha van kedvetek.Persze a csecsemős osztály is érdekel, de nagy általánosságban ott úgy is bunkó emberek vannak! :D sajnos...


Jaaajj...meg a babának mit kell vinni?Ruhát adnak?vagy mindent vinnem kell? 1,5 éve a Margitba szültem, ott csak ruhát adtak.


Kösziiii



#szülészet #Szt.Istvánkórház
2012. júl. 20. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én szeptemberben szülöm ott a 3. babámat,én elfogult vagyok...a szülőszobák szuperek,mindegyik 1 személyes.A személyzet-orvosok,szülésznők-szakmailag nagyon rendben vannak.Persze közöttük is van aki kedves,van aki kevésbé az.Mondjuk nekem volt/van fogadott dokim és szülésznőm is.A gátvédelmet alapból megpróbálják,pláne ha mondod is,hogy szeretnéd.Elvileg az EDA is elérhető 24 órában,ám sajnos az anyagi helyzet miatt nincs mindig szett,amivel be tudnák adni(doki mindig van,ám a szettet fenntartják a sürgősségi császárhoz).Az én dokim pl.mindig tart a szülőszobán 1-et,2-őt,a saját betegeinek,hogy ha kérnek,biztos be tudják adni.A kórtermeket 2010-ben újították fel/építették át,most 3-4 ágyas van,fürdővel,wc-vel.Van fizetős is(az egyágyas),most nem tudom mennyibe kerül,2008-ban 10000 ft volt.A picinek mindent kell vinni(ruha,takaró,kis sapka,türcsi,feje alá textilpelus,popsitörlő),a kórház csak a köldökápoláshoz szükséges eszközöket(vatta,alkohol,hintőpor) biztosítja.Eldobható pelenkát is vigyél,mert azt ugyan adnak(2-3 db/nap)ám az lehet,hogy kevés lesz.Klasszikus értelembe vett csecsemőosztály itt nincs,mivel ez bababarát kórház szinte az első perctől veled van a kicsi,és-itt,az Istvánban-éjszakára sem szokás bevinni a piciket(csak akkor,ha tényleg nagyon szarul vagy).Igazából segítőkészek,de menj oda és KÉRDEZZ!Itt a szoptatást preferálják,amiben 100%-ban segítenek is(éjszaka is,ha kell).Hirtelen ennyi...
2012. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A szülés részéről nem tudok nyilatkozni,mert egyéb nőgyógyászati problémával "volt szerencsém" ott járni.

Kórház:Sajnos,nem valami jók a körülmények,alagsori részt egyenesen szörnyűnek találtam.Kórtermek is nagyon egyszerűek,napi egyszer takarítanak,sok jóra ne számíts.Bár sajnos,ez a többi kórházban is így van.Ha sikerül egyágyas,privát szobát kapnod,akkor esetleg.

Orvosok:Van ilyen-és olyan is.Először is megemlítem az orvosomat,dr.Csermely Gyulát,akinél jobb orvost el sem tudok képzelni.Szakmailag is nagyon a toppon van,emberileg is ok,egy humoros,laza doki,aki azért nagyon odafigyel a részletekre és hihetetlenül alapos.Úgy tudom,ő nem ügyel,de azért leírtam:)

Akit nagyon tudok még dicsérni,dr.Bábinszki Ágota.Nagyon rendes volt velem,egy szobatársamnak ő végezte a műtétjét,két szülés után és ő is meg volt elégedve.dr.Lengyel Mária szintén aranyos,kedves.

Aki nekem nagyon negatív volt,dr.Pop Andrea-pont ő az,akit rengetegen javasolnak,hogy mennyire kedves,barátságos doki,na én az ellenkezőjét tapasztaltam.Mikor ő volt ügyeletben ránk sem bagózott,be viharzott a szobába,megkérdezte,hogy ok e minden,és már ment is ki..Se vizsgált,se semmi...Eléggé flegma is volt,mikor kérdeztem tőle valamit,azt a választ kaptam,hogy az orvosom majd elmagyarázza részletesen..Szóval lehet a fizetős,maszek pácienseivel rendes,de velünk(akik a kórteremben voltunk) messze ő volt a legbunkóbb.


Boldog babavárást és remélem kicsit tudtam segíteni!

2012. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Eni83 válasza:

Sziasztok!


Örülök a topicnak, mert így meg tudom osztani veletek a saját élményeimet.


Éppen 1 hónappal ezelőtt szültem az István kórházban, november 26-án született meg a kisfiam, Zalán.


Aki szült, az nyilván tudja, hogy nem csak szülni megy a választott kórházba, de laborba is folyamatosan kell járni, na meg a ctg, ultrahang és így tovább. Tehát nem csak egy osztályt lát az ember, meg nem 1-2 munkatárssal találkozik, hanem nagyon sokkal. Nekem nagyon jók a tapasztalataim minden osztállyal és minden munkatárssal (munkatársakkal vagy semleges, vagy nagyon jó!).


A kórház szülőszobája nagyon szép, otthonos. A terhesség alatt lehetőség van szülésfelkészítő előadásokon részt venni náluk heti egyszer (6 alkalom), ami nagyon jó, hasznos, és legalább a kispapák is egy csomó infót kapnak, ami azért is jó, mert ők nyilván lustábbak az infóbegyűjtésben.


De ami igazán nagyon pozitív volt, az a csecsemő osztály és a gyermekágy. Nekem elég nehéz szülésem volt, egészen a 3. nap reggeléig nem voltam benne biztos, hogy hazamehetünk időben. Nehezen épültem fel, a baba nagy volt, én meg hozzá képest kis termetű, és nagyon nehezen mozogtam, vért is kaptam.

Képtelen voltam a babát ellátni (csak szoptatni tudtam), és nekem rengeteget segítettek a csecsemősök. Több helyen olvastam, hogy nem segítettek nekik egyáltalán. Lehet, hogy maguktól nem loholnak ott mindig a kismamák nyakában (egyébként mindkét műszakban körbementek, hogy minden oké-e), de ha bemész és kérdezel, borzasztóan segítőkészek.


Szoptatás, baba ellátása, fürdetés, köldökcsonk kezelés, baba megnyugtatási módszerek. Hogy van tejem, és nem hagytam abba a szoptatást a sebes mellbimbók ellenére, azt többnyire nekik köszönhetem. Mindenki nagyon kedves volt, imádják a babákat, és tiszta szívvel végzik a munkájukat. Éjjel, nappal mehettem, mindig segítettek nekünk.


Mi ajándékcsomagot is vittünk a csecsemősöknek, mert szerettük volna meghálálni, hogy ilyen lelkiismeretesen végzik a munkájukat.


A szobák kicsit zsúfoltak viszont. A 3 éjszakából az utolsót már alapítványi szobában töltöttem, amiért fizetni kell ugyan, de szerintem megéri. Sokkal jobb így vendégeket fogadni, és nem zavart, hogy sír az én babám vagy a többieké.


Aki az István kórházat választja szülése helyszínéül, az szerintem nem fogja megbánni! Én a következő babámat is náluk szeretném megszülni.


(Választott orvosom Petik doktornő volt, és Józsa Andrea volt a szülésznő mellette. Mindkettő szuper választásnak bizonyult!)


Eni

2014. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!