Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom eldönteni, hogy...

Honnan tudom eldönteni, hogy sokat vagy keveset mozog a babám?

Figyelt kérdés
A terhesség végén járok, és azt mondta az orvosom, hogy figyeljem, hogy mennyit mozog a gyermek. Ha keveset, jelentkezzek nála vizsgálaton. Őszintén, eddig sem rúgta ki a ház oldalát. Ilyen periódusokban mozog, viszonylag ritkán: evés után, vagy amikor aludni megyek. Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez most sok vagy kevés. És ha keveset mozog, akkor mi van? Pánikoljak, hogy baj van, vagy ez szimplán természetes? Eddig semmi gond nem volt, minden rendben az orvos szerint is. 39 hkm

2012. júl. 23. 12:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a szülés közeledtével "belassulnak" a babák. Az enyém még akkor is sokat mozgott :)


Ezt találtam:


"Lehetőleg a délelőtti órákban, illetve a délután vége felé kell a kismamának nyugalomba helyezkednie úgy, hogy az egyik oldalára fekszik. A pocakot két kézzel meg kell fogni és fél órán keresztül szükséges figyelni, hogy tapasztal-e mozgást odabentről.

Ha a fél óra alatt minimum 5 mozgást tapasztal, akkor ez azt jelenti, hogy a babával minden rendben van.

A mozgás nemcsak az erőteljes rúgásokat jelenti, hanem az apróbb mocorgások, fészkelődések is beleszámítanak.


Ha a megfigyelések alatt nem történik semmi, nem ad a baba életjelt magáról, az nem feltétlenül jelent problémát. Elképzelhető, hogy alszik, pihen, épp kevésbé aktív időszakában van.

Ilyenkor egy kicsit várni kell, hogy hátha hamarosan mocorogni kezd, vagy meg lehet próbálni felébreszteni a magzatot.

A legkönnyebben és legkíméletesebben egy kis mozgással, zenehallgatással érhető el, hogy a Pocaklakó felébredjen. Esetleg egy pohár itallal (nem szénsavas üdítő, nem kávé és természetesen nem alkohol!), vagy egy kis édes gyümölcs nassolásával is mozgásra bírható.

Ha ezek a módszerek nem használnak, akkor a pocak enyhe megnyomásával érhető el a baba felébresztése.


Ha a baba a 24 óra alatt egyáltalán nem mozog, vagy hosszabb távon is csak nagyon enyhe mozgást érez a kismama, akkor haladéktalanul értesíteni kell az orvosát, és be kell menni a kórházba kivizsgálásra.

Ha ennek épp az ellenkezője történik, azaz feltűnően sokat és erősen mozog, olyan mintha vergődne, akkor is azonnal jelentkezni kell a kórházban, hogy a babát megvizsgálják."

2012. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!