Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha sokat eszek nagy lesz a...

Ha sokat eszek nagy lesz a gyerek, ha keveset kicsi? Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm babát vár, mivel fél a szüléstől, hogy nagy lesz a baba, reped vagy gátat kell vágni esetleg nem tudná megszülni és császármetszés kellene ezért úgy döntött, hogy keveset fog enni, (1500 kalória alatt marad, mintha diétázna) így éppen csak annyi tápanyagot fog bevinni, ami elég az egészséges fejlődéshez, de nem lesz túl nagy a baba, mert hogy állítólag így 3 kg alatt maradhat a súlya, amitől könnyebb a szülés..

Ugye hülye?!


2012. ápr. 22. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem igaz.Én terhesség alatt sem ettem többet mint általában.13 kg szedtem fel,amikor hazaengedtek már nem volt 1 kg sem.A fiam 4000 grammal született.
2012. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Komplikáció miatt nem tudtam megszülni 2750 grammos babámat (akivel aztán ettem terhesen mindent és majdnem hogy bármennyit, ha megkívántam).

Szóval sokkal bonyolultabb a genetika, a terhesség és a baba fejlődése, minthogy "sokat eszel nagy lesz, ha keveset akkor meg kicsi a baba".

2012. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves az ismerősöd?? u_u"
2012. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

*és a komplikáció miatt végül császár lett

Ne hari, lehagytam a mondat egy részét.

2. voltam.

2012. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Hülye és ostoba.

Veszélyeztetés miatt büntetni is kéne. Vagy inkább fel kéne világosítani. Gyereket csinálni volt esze, de a többinek utána nézni már nincs.

2012. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Igen, hülye. Nem szeretem, amikor valaki ennyire nem lát tovább az orránál.

Tényleg utánaolvashatna a dolgoknak, mielőtt magától kitalál "okosságokat".

2012. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Hát eléggé hülye. De szerintem, úgy sem fogja tudni tartani, mert olyan éhségrohamok fognak rájönni, hogy 2 hét után elfelejti ezt a butaságot.
2012. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1.baba: össze-vissza ettem mindent (főleg édességeket), 16 kg plusz, 3850g-os baba.

2. baba: odafigyeltem mit eszem, nem diétáztam, de nasik helyett próbáltam sok gyümit enni, 12 kg plusz, 3800g-os baba.

Na, akkor vonjuk le a tanulságot....:)

Persze ezzel nem azt írom, hogy zabálni is lehet éjjel nappal, tök mindegy , úgyis ha nagy baba akar lenni, nagy lesz, - de nagyrészt genetika az egész. Pl. két 180 körüli embernek igen ritkán lesz az utódja (egészséges újszülött) pici súlyú, és felnővén pl. 157 cm.

2012. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Én az első 21 hétben csak hánytam és fogytam, pedig eleve 45 kilósan estem teherbe. Szülni 52 kilóval mentem, a Baba 3160 grammos lett, ami persze nem egy rendkívűl nagy súly, na de nem is pici ...
2012. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
teljesen hülye nem ezen múlik és örüljön annak ha szépen fog fejlődni a babája, nem feltétlen a méret számít a szülésnél, a fej mérete is számít és még ezer dolog. és az miért jó neki ha 3000 alatt lesz a súlya? Ez olyan gáz! :( A terhesség alatt a baba úgy is "elveszi" magának ami kell, ha nem táplálkozik az anya rendesen hiánybetegségek alakulhatnak ki - az anyánál. Mondjuk ha eszik rendesen nem gond, de a gondolkodása már eleve elég gáz.
2012. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!