Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárom lesz 2 hét múlva;...

Császárom lesz 2 hét múlva; utána hogyan megy a felépülés? Vannak tippek/trükkök, hogy megkönnyítsem ezt az időt?

Figyelt kérdés
Hosszú hajam van és tegnap hajmosás után jöttem rá arra is, hogy lehet a hajmosás sem fog menni nulla hasizommal? Hogyan oldottátok meg az első napokat/heteket? Köszönöm
2012. júl. 26. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mihelyt lehet, próbálkozni a mozgással, nem görnyedten, hanem kihúzva magad. Hidd el, napról napra jobb lesz. Ami nekem sokat segített, tépőzáras hasszorító volt - gyorsan, szépen húzódott vissza a hasam, jól tartott. Remélem, minden rendben lesz és gyorsan helyrejössz!
2012. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Valami ilyesmit keressek?:


[link]

2012. júl. 26. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:

A hasszorítóra kérdezz rá a kórházban, hogy neked mennyire javasolják. Nekem pl. pár napot várnom kellett, de nem is igen kívántam semmit arra a környékre... nem tagadom, hetekig szenvedtem, véreztem alul. De van, aki könnyebben viseli.

Az jó, ha van valami motivációd, pl. a gyermeked ellátása ugyebár, mert egyébként lehet, hogy nem lesz nagy kedved mozgással gyötörni magadat.

Nekem koraszülött ikreim lettek, és egy emelettel lejjebb kellett vánszorognom hozzájuk az osztályunkról, de ha épp nem volt etetési idő, és nem mehettem hozzájuk, akkor bizony legszívesebben meg sem mozdultam volna az ágyban, de persze muszáj volt.

Sok erőt, jó egészséget!

2012. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Engem műtét után 6 órával állítottak fel, onnantól sokat sétáltam, mozogtam, amennyit tudtam. A baba miatt sokat kellett mozogni és hát nem volt könnyű, de ment.

A mozgás tényleg jó. Óvatosan, de mozogj (sétára gondolok és nem egyből tornára) minél hamarabb.

Nekem is volt hasszorítóm, ami jót tett, mert így a hasam nem zavarta a sebemet, amíg kórházban voltam. Utána már nem kellett.

Műtét után ne emelgesd majd a fejed, mert az erős fejfájást okozhat. Ez persze nem igaz mindenkire, de jobb azért megelőzni, mert pl. nálam előjött a fejfájás, és ilyen erős, fájdalmas fejfájásom soha nem volt még.

Amúgy a császár után az első 1-2 nap volt nehéz (tényleg lassan mozogtam, fájt a sebem, az érzéstelenítők, gyógyszerek nagyon levettek a lábamról), de utána sokkal jobb lett, napról-napra, óráról-órára javult a helyzet. Mire kijöttem a kórházból (5. napon) már nem nagyon volt gond, nem fájt.

Én a kórházban nem tudtam hajat mosni, mert akkor még fájt, de otthon már az első nap megmostam. Persze nem mindenhez tudtam igazán hasizmot használni, de elláttam a babát, megcsináltam, amit kellett. Hamar felépültem.

Remélem nálad is gyors lesz a gyógyulás!

2012. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem olyasmi hasszorítóm volt, mint amit linkeltél. De a kórházban sima lepedőt kötöttek rám, az volt a legkényelmesebb. :)

Amúgy jó az is, ami a linken van!

2012. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, jobban éreztem magam császár után, mint sima szülés után, mikor hazamehettem. A felkeléssel voltak gondjaim, de amúgy semmi extra.
2012. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat; ahogy elnézem, fel kell kötnöm a gatyám rendesen. A kislányom nagyon szeretném ellátni és fejben is eldöntöttem, hogy gyorsan felépülök, már csak az a kérdés ez segít e. De az igazat megvallva, nagyon nem szeretem, ha kiszolgáltatott helyzetben vagyok. Sajnos volt már szerencsém veseműtéthez, és az ágytálazás meg...ajjjj...de akkor rákérdezek a leszorítóra és be is szerzem ha javasolják
2012. júl. 26. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is segített a hasleszorító, de nem ez a típus, hanem olyan ami bugyi fazonú, a Brendonban vettem azt is. Nekem ez volt a kényelmesebb. A orvos azt mondta, hogy hasnálhatom, de ne túl sokáig, mert a hasizmoknak nem tesz jót. De a kórházban nagyon jó volt, sokkal könnyebb volt felkelni az ágyból.

A kórházi ágyat leengedte az egyik nővér, így könnyebb volt felkelni, mintha magasan lett volna és felkeléskor nem hasizomból kell felállni, hanem oldalra fordlva feltolni magad ülő helyzetbe.

Az első nap cudar lesz, de a többi már jobb :-) és itthon már ment a hajmosás is a kád fölé hajolva

2012. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen, ilyen típusú hasszorítóm volt, ami azért jó, mert ahogy húzódik vissza a pocid, tudod egyre szorosabbra állítani a tépőzárat. (Nekem is korababám lett, életmentő császárral, hosszában végigvágva a hasam, - enélkül nem tudom, hogy jártam volna át hozzá a kórház területének másik végén lévő koraszülött osztályra...).
2012. júl. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek és gratulálok ahhoz, amin átmentetek :)
2012. júl. 27. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!