Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » En sehogy sem ertem most h...

En sehogy sem ertem most h van? 40 hetbol all a terhesseg, de visszont 9 honap de 40 het az 10 honapnak felel meg, en most 20 hetes terhess vagyok akkor az 5 honapos vagy hogy van?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Hetekben számold. 9 hónap a terhesség tényének nyilvánvalóvá válásától, egyébként 10 holdhónap. Senki nem számolja amúgy hónapokban.
2012. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Terhesség idejét az utolsó menstruáció kezdő dátumától számolják. Ezért jön még a 36 hét 9 hónaphoz 4 hét, így lesz 40 hét a terhesség teljes hossza.
2012. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
9 HOLDHÓNAP! a terhességet holdhónapban mérik.
2012. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alap matematika:

40 hét az NEM 10 hónapnak felel meg, ugyanis a februáron kívül egyik hónap sem 4 hétből áll, hanem 4 és fél hétből.


Sima számítás:

9 hónap nagyjából 273 nap. 40 hét meg pontosan 280 nap.


A hónapokat meg számold utolsó mensi szerint:

ha január 1-én volt az utolsó akkor február 1-én vagy 1 hónapos, április 1-én 3 hónapos, június elsején 5 hónapos, stb.

2012. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Jóég, első vagyok, 9 holdhónapot akartam írni. :D Újszülött baba a mentségem.
2012. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél már elő egy naptárt....

Örök hiba, nem érte miért nem értitek.

Nálatok egy hónap 4 hét?

Mert nálunk kicsit több... (kivéve a februárt, ami pont 28 nap, ha nem épp 29)

Szóval a terhesség 9 hónap, nem 10!!!

Nem számolják már el évezredek óta, ne izgulj....

2012. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk eszerint:


10 hónap = 40 hét, akkor 12 hónap 48 hét, nem igaz?


Akkor vajon miért áll egy év 52 hétből? Vagy idén szilveszter hamarabb lesz, mint télapó?


Én tudom, hogy köcs@g vagyok, de muszáj megkérdeznem, miért nem gondolkodtok egy kicsit?

Minden nap legalább 3-4 ember megkérdezi, és biztos vagyok benne, hogy ezek a kismamák PONTOSAN tudják, hogy ha 12 hónap 52 hétből áll, akkor nyilván nem az utolsó két hónap sikerül 6 hetesre, hanem a hónapok állnak többől, mint 4 hét.

És mégis megkérdezik. MIért?

2012. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!