Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet az, hogy ezt...

Hogy lehet az, hogy ezt megúszták egészséges babával?

Figyelt kérdés

[link]


A bejegyzés második felében magyarul van írva. Szóval elolvastam ezt a történetet, és egyszerűen nem értem, hogy lehet ez a pici egészséges? Az egy dolog, hogy otthon született (az otthonszülésben, ha szaksegítséggel történik semmi kivetnivalót nem látok, nem erről szól a kérdés!), mindenféle segítség nélkül, hisz önmagában lehet egy szerencsés szülés, ahol nincs komplikáció. De majdnem 3 héttel túlhordták, burokban született, ami tele volt mekóniummal (magyarul oxigénhiányos volt), 2.2 kilóval, mégis egészséges, más baba pedig ellenőrzött körülmények között időre születve éppen csak egy kis oxigénhiánytól már nagyon sérül. Hogy lehetséges ez?



2012. júl. 29. 16:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az édesapa beszámolója:

[link]

2012. júl. 29. 16:22
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséjük volt.
2012. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Én eleve azon fennakadtam,hogy hogy lehet ilyen kicsi ez a gyerek... Enyém most 33 hetesen több mint 2200 gr. és nem híztam, nem vagyok cukros,csak normálisan egészségesen étkezem. Amúgy az,hogy életben maradt,nem okvetlenül jelenti,hogy minden rendben lesz a mozgásfejlődésével, tanulással meg még rengeteg dologgal a jövőben.
2012. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy nem aspirálta a meconiumot. A burokban születés pedig nem gond önmagában.
2012. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Pont erre gondoltam en is. Hogy hogy lehet ilyen pici (biztosak benne, hogy tulhordta 3 hettel?!), meg hogy attol, hogy most egeszsegesnek tunik, nem biztos, hogy nem hat ez ra vissza akar kisiskolas koraban. (Tanulasi nehezsegek)

Az apa leirasanak csak a veget olvastam....hat eleg durva, hogy elraktak a mehlepenyt....akar rosszul is sulhetett volna el a dolog. Fertozest is siman kaphatott volna a gyerek...ennyire "vissza a termeszethez" gondolkodas szerintem mar a gyermek eletebe is kerulhetett volna. Nalam ez mar a gyermek eletenek veszelyeztetesenek minosul..

2012. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Adja Isten, hogy egészséges legyen, nagyobb korában is és nem is annyira a szülőkért, hanem azért a kicsilányért, aki nem tehet semmiről.

És a férj, ahogy beszélt a méhlepény fűszerezéséről, mintha, valami ínycsiklandozó ételreceptet osztott volna meg....szörnyű.

2012. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerencséjük volt. A szülők meg szerintem egyenesen idióták... Elrakni a méhlepényt... Még jó, hogy nem kapott valami fertőzést a kislány.
2012. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon durva.


Mondjuk azt nem mondanám, hogy minden rendben van a gyerekkel, mert ezt írja a csaj: "de most, 11 hónappal később szépen ül, játszik a kis fajátékaival, mindenfelé kúszik a hátán"


Ha egy 11 hós gyerek mozgásban a hátán kúszásnál tart csak, az igen kevés, le van maradva. Gondolom tornázni sem viszik, mert az se természetes. :(

2012. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem is olvastam végig,hogy 11 hónaposan miket csinál... hát az én fiam 6 hónaposan gondolt egyet és fölállt, attól kezdve majd az egész ébren töltött idejét bútorokba való kapaszkodással, rámolással töltötte, 10 hónaposan észrevette,hogy nem muszáj kapaszkodni (illetve tolta maga előtt az etetőszéket aztán irányt váltott és rájött,hogy megy anélkül is), persze van gyerek,aki 8-9 hónaposan a mászásnál, tart,na de 11 hónaposan szinte semmit nem csinálni...
2012. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Pár grammal születtem többel 25 évvel ezelőtt egészséges anyukától, időre, kórházban. Nézd, vannak szerencsés születések, és szerencsétlenek. Mindegy, hogy ki, mikor és hol születik: ez mindig lutri.
2012. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!