Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet az, hogy ezt...

Hogy lehet az, hogy ezt megúszták egészséges babával?

Figyelt kérdés

[link]


A bejegyzés második felében magyarul van írva. Szóval elolvastam ezt a történetet, és egyszerűen nem értem, hogy lehet ez a pici egészséges? Az egy dolog, hogy otthon született (az otthonszülésben, ha szaksegítséggel történik semmi kivetnivalót nem látok, nem erről szól a kérdés!), mindenféle segítség nélkül, hisz önmagában lehet egy szerencsés szülés, ahol nincs komplikáció. De majdnem 3 héttel túlhordták, burokban született, ami tele volt mekóniummal (magyarul oxigénhiányos volt), 2.2 kilóval, mégis egészséges, más baba pedig ellenőrzött körülmények között időre születve éppen csak egy kis oxigénhiánytól már nagyon sérül. Hogy lehetséges ez?



2012. júl. 29. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

beleolvasgattam a blogba, szerintem is szerencséjük volt, de gondolom akkor sem okolták volna magukat vagy a körülményeket ha nincs szerencséjük, hanem betudják a sorsnak hogy ennek így kellett lennie, majd a következő nem hal meg.

A kislány a következő hónapban már 3 napos lázzal küzdött és még abban a hónapban náthás is lett, pereskednek az állammal h ne legyen soha beoltva, elég érdekesen gondolkodnak, de szemmel láthatóan boldog baba, törődnek vele, szeretik, én másképp gondolkodok sok mindenről, mint ők, de szerintem a lényeg h mindenki a lehető legboldogabb gyermekkort biztosítsa a gyermekének és ők is, mint sokan, ezen az úton járnak, csak másképp.

2012. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse kérdése szerintem is.

Nekem 14 hetes várandósan volt egy életmentő hasi műtétem, amikor is 70%esélyt mondtak az orvosok arra, hogy elvesztem közben a magzatot, de mégis megmaradt. Azt mondták, egészen biztos, hogy a magzati trauma+sttessz+a rengeteg gyógyszer miatt idegrendszeri károsodás éri - és makkegészséges lett! Már 4 éves és értelmileg mindig is jóval a korosztálya előtt járt, pl egy véesen már mondatokban beszélt, másfél évesen összetett mondatokat használt, két évesen meg az átlag 4 évesek szókincsével kommunikált (soha semmilyen külön fejlesztése nem kellett vinnünk, mert intellektuálisan és mozgásban is mindig minden klappolt).

A műtét miatt program császárom lett volna, és végig nyomonkövették, hogy a belső varratok mennyire tartják a magzat súlyát, eleve kétséges volt hogy ki tudom-e hordani végig. _Aztán a kisasszony úgy döntött, hogy neki már köszöni de jobb lesz kint, hát két óra alatt megszületett az első fájástól számítva, mire beértünk a kh-ba már látszott a feje, és megúsztuk a varratok szakadását, mert ha nem tartanak ki akkor ott vérzek el és halunk meg mindketten nagy eséllyel.

És mégse lett semmi baj. Túlélte a műtétemet, túlélte a várandósságot és ki tudtam hordani, túlélte a születést és csodák csodájára egészséges és nemhogy lemaradva lenne ,vagy sérült, hanem úgy tűnik kétszer állt sorban észért és oszottak is neki... mindez egy csoda nekem.

A fiam meg egy eseménytelen, problémamentes várandóságból enyhén oxigénhiányosan született, emrt a zsinór többszörösen rá volt tekeredve és le kellett szakítani a lepényt hogy végre ki tudjon bújni. Vákumozni már nem mertek nehogy megfulladjon, császározni már nem lehetett mert ki-be liftezett szegénykém... és megúszta annyival, hogy a hangképzési gondjai vannak, túl feszes a garatizomzata, illetve a későbbi tanulási problémák megelőzésére havi 1x tornára visszük ahol megtanítanak nekünk egy mozdulatsort és azt minde nnap elvégezzük itthon. Kb napi 20 perc és várhatóan egy évig kell járni. A konduktor szerint olcsón megúszta, minimális terüle sérül az oxigénhiány miatt, részképességeiben alig marad el a normától. Pedig a szülészorvos a fülem hallatára mondta a szülésznőnek, hogy " ennek a gyereknek már reszeltek, sose lesz normális!" Úgyhogy valahol ez is egy csoda.

Az unokatesómnak egészséges babával indult be szülés és halva jött a világra, sikerült újraéleszteni de a most 6 éves fiú szinte magatehetetlen, értelmileg egy bébi szintjén van, pelenkás, folyékonyat eszik stb... borzalmas. Senki se tudhatja mi történhet ,egy szülés mindig kétesélyes, szerintem a legtöbb amit tehetünk, ha megpróbáljuk javítani az esélyeket, hogy ha valami balul sülne el, akkor kéznél legyen a segítség... persze az már más kérdés, hogy mikor és kin és valóban kell-e segíteni, lásd az uncsitesómék példáját, lehet hogy kegyetlenül hangzik, de én őket látva úgy érzem, nem mindig helyes megmenteni valakit, ha aztán életnek nem nevezhetően vegetál élete végéig és a létével a szülei/testvérei/családja sorsát is megpecsételi. Mert akárhogy is hangzik, ez az igazság. Mert persze szeretik őt, gondoskodnak róla stb, de borzalmas teher egy sérült családtag.

2012. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Csak a súly dologhoz tudok hozzászólni.

Az én babám 2150 grammal született 37 hétre. Teljesen egészséges, fejlett baba volt. Persze PIC-en volt 1 napig megfigyelésen a súlya miatt, de semmi "kivetnivalót" nem találtak benne, még csak be sem sárgult. Alkat kérdése.

Most 5 hónapos, és lassan eléri a 6 kilót, még soha nem volt beteg.

2012. júl. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mázli, semmi más. De a férfi nyilatkozatából arra következtetek, hogy ha meghalt volna, akkor betudták volna a természet szelekciójának. Van, aki ezt normálisnak tartja, én tűzzel-vassal küzdenék a babámért. Ebbe pedig nem fér bele a placenta napokig tartó rohasztása a gyerekemen, meg az orvosi felügyelet nélküli szülés otthon a szőnyegen. Kinek-mi a fontos. Nekik az, hogy természetes legyen minden. Nekem az, hogy a világon minden elérhető segítséget megkapjon a baba, ha szükség van rá.
2012. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

Amit ok csinaltak, egyaltalan nem termeszetes. Az a resze nem termeszetes, hogy a koldokzsinort nem vagtak le, hanem hagytak a baba mellett szetrohadni. Mondja mar meg nekem valaki, hogy ezt a baromsagot honnan vettek? Az allatvilagban az anya azonnal leragja gyermeket a placentarol. Egyaltalan hogy lehetseges, hogy ezt megtehettek? Nem jelentettek be napokig a gyermek szuleteset? Ha ezt egy orvos meglatta volna nem engedi...vagy arrol az orvosrol is meg van a velemenyem.

Valakinek kellett mar ilyet csinalnia, maskulonben honnan talalta ki a fuszerezest.

2012. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (USA) van rá igény a placenta megőrzésére (Lótusz-szülés), többfele hallottam róla, de nem tömegjelenség.
2012. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!