Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárnál...

Programozott császárnál bekötik az oxitocin infúziót 1 zacsival, meddig csepeg az, kb mennyi idő emlékszik rá valaki?

Figyelt kérdés
Holnap után császároznak meg és kíváncsi lennék rá mert elfelejtettem megkérdezni.Tudja esetleg valaki hogy mennyi idő amíg ez lecsepeg?Burkot nem repeszt de azt mondta hogy egy adag infúziónak le kell mennie!
2012. júl. 30. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

? Erre én is kíváncsi leszek. Bocsi az off, de minek az oxi? Laikusként azt gondolom az oxi a szülésindításhoz kell, ezzel gyorsítják fel ha nem akar kibújni....

Na mindegy, biztos lesz aki ezt tudni fogja..:) Nekem kb 15perc alatt lejött

De készülj fel az oxira. Kapaszkodnod kell majd nagyon valamibe!!!

2012. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeség, de nem azért kötik be, hogy a baba is kapcsoljon, hogy most meg fog születni és ne csak úgy felvágják a pocakot, aztán gyere baba?

Kb 15-20 perc szerintem is.

2012. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb. 15-20 perc alatt lecsepegett nekem is. Semmi extrát nem éreztem, kicsit görcsölgetett, de ennyi. Nekem is programozott császárom volt.

Azért kell, hogy lazuljanak a szalagok és a méhszáj puhuljon. Elvégre nem indul be magától ez a folyamat.

2012. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Köszi, ezt nem tudtam....:)



Nekem az oxi nagyon gáz volt. Ahogy lefojt utána jött rám irtózatos görcs. Nem akart megszületni a fiam, ezért kaptam. Végül gyengült a szívhang, így lett sűrgősen császár, de marha jó volt tolófájások közepette megkapni a szurit a gerincbe.....

Hát kívánom a kismamának a gyengébbik verziót!!

2012. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oxitocin hormon a hüvelyi szülésnél magától felszabadul, emiatt adják császárnál külön. Beindítja a tejelválasztást/termelést és méhösszehúzódásokat generál, ami segíti visszahúzódni a méhet a szülés után. kb. a műtét közepén kötik be, ahogy írták, nagyjából negyed óra, aztán az elkövetkező napokon injekció formájában is kapod majd.
2012. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért kap oxit, hogy méhösszehúzódásokat generáljon, felkészítse a babát a szülésre, jelezze, hogy megindult a szülés. Nem értek a fiziológiai változásokhoz, de gondolom termelődnek ilyenkor olyan anyagok, amik a babát segítik a külvilághoz való alkalmazkodáshoz.
2012. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én semmit nem éreztem. Utána amikor már kimegy az érzéstelenítő és akkor kapod az picit rossz, szerintem a katéter milliószor rosszabb.
2012. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 E.Kriszta ***** válasza:

2 császárom volt.

Az elsőnél közvetlen a műtét előtt kötöttek be infúziót, de nem tudom mi volt benne. Utána viszont kb. 2 órán át kaptam oxitocint, méhösszehúzásra. Piszkosul fáj, amikor kimegy az epi.

A másodiknál előtte is kaptam egy keveset, úgy volt, hogy talán szülünk simán. De nem jött össze. Szerintem a doki tudta ezt előre :)


25 hkm

2012. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
3 császárom volt,programozottak...és előtte nem kaptam oxit,csak műtét után.
2012. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a sok választ!Ma beszéltünk a dokival részletesebben és elmondta hogy nem repeszt burkot és nem oxit kapok hanem víz oldatot hogy a műtétre felkészítsék a szervezetet.Azt mondta nem vajúdtat mert a méhszáj egy ujjnyira nyitva van ezért a folyamat már beindult!:-)

Holnap lesz a nagy nap!Nagyon izgulok, félek és kíváncsi is vagyok egyben!


Jó éjt mindenkinek!

2012. júl. 31. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!