Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros szülés, vagy császármets...

Mansikka kérdése:

Faros szülés, vagy császármetszés?

Figyelt kérdés

Kérem, aki tud, van tapasztalata e téren segítsen! Sürgős! Nagy dilemmában vagyok. Első babát várom, a szülés várható időpontja már kevesebb, mint egy hét. A probléma, hogy a baba faros. Itt, a lakóhelyemen a kórházban faros szülést nem vállalnak, legközelebb Székesfehérváron, tőlem 80km-re. Az orvosom már kiírt császárra csütörtökre (ő megpróbált lebeszélni a faros szülésről), de minden porcikám viszolyog a műtéttől, előkészítéstől, stb. Napok óta nem alszom, borzalmas hangulatingadozásaim vannak és nem tudok tiszta fejjel gondolkodni. Tudom, h a császár biztonságosabb ebben az esetben, de végül is sok baba született már farosan. Viszont, ha a műtétre gondolok, akkor szó szerint inkább meghalnék, sőt már sokszor a baba iránt is gyűlöletet érzek. Mi lesz, ha megszületik, így el fogom tudni fogadni?

Kérem, aki tud, írjon mielőbb!



#császármetszés #far9os szülés
2012. aug. 5. 20:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

a babád a fontosabb! nekem mind császáros,első sürgősségi volt,elakadt,csoda h megmaradt és egészséges, a továbbiakban akkor se próbáltam volna simán ha lehetett volna.

ne magadra gondolj! később a 2. születhet simán,ha 2-3 évet vársz majd4 én nem vártam,mert nem akartam simán,de neked még lehet!


a műtét nem vészes,az előkészítéstől se félj. műtétet nem is érezni,csak az 1. felkelés fájdalmas,utána könnyű. 1. császárnál 6 óra mulva már kiugrottam az ágyból


tény h születnek faros babák is,de nem véletlen,h van aki vállalja van aki nem.


én olyan vagyok h ha valami árthat a gyerekemnek,akkor nem teszem

2012. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Faros és hatalmas babám volt.....eszemben sem volt természetes úton megsxülni!Mert tudtam,hogy neki így biztonságosabb!A műtétről csak annyit,hogy 0 szenvedés ,és fájdalom mellett hallhattam meg az első kis hangját!Nagyon pozitív élményem van a császárról,és ha még lenne babám,és válogatni lehetne ,mindenképp császár mellett döntenék.Nagyon hamar felépültem,másnap már törökülésben szoptattam,sőt műtét után 5 órával már zuhanyoztam,és hozták a babám.és onnntól mindig velem volt....

Ha bármi kérdésed van a műtéttel kapcsolatban szivesen válaszolunk...

De szerintem semmiképp ne kockáztass!

2012. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

egyértelműen császároztass a baba és saját magad érdekedben! és próbálj megnyugodni..ne idegeskedj..

semmiképpen ne vállald be a sima szülést..

egyébként miért tartasz a műtéttől?

2012. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Szia! Ha faros a baba szerintem se kockáztass. Nekem az utolsó nap gondolt egyet a kislányom és visszafordult farfekvésbe, ami csak a kórházban derült ki. Iszonyat beparáztam a műtéttől, picit el is szállt a vérnyomásom, de gyorsan lezajlott az egész. Ahogy itt már korábban is írták, az első felkelés valóban nem egy leányálom, de utána hozzák a babát és hihetetlen energiák jönnek elő, hogy érte csak azért is menni fog a fordulás, felkelés stb. mielőbb (legalábbis én így éreztem). Anyatej igaz, hogy csak 5. nap indult be, de szerencsére azóta is van még belőle. :-)

Bocsi, hogy hosszú voltam.

Egy 7 hónapos kicsi lány anyukája

2012. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra is gondolj, hogy fennáll a lehetősége annak is, hogy utazol 80 km-t a másik kórházig, de ott sem tudod természetes úton megszülni, mert nem fognak sem téged, sem a babát értelmetlenül kínlódni, ha látják, hogy nem fog menni. És akkor számodra idegen helyen, idegen orvosokkal lesz császármetszésed. Testileg és lelkileg is biztonságosabb szerintem, ha maradsz az orvosod által javasolt szülésnél. Nem lesz semmi baj!
2012. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
A barátnőmnek is faros volt a babája-szintén első baba-szó sem lehetett sima szülésről.Mondjuk Ő nem is akart kockáztatni.Magyarországon első babánál a protokoll szerint KÖTELEZŐ a császármetszés.Én a 3. babámat várom,2 sima szülésen vagyok túl,ha most kiderülne,hogy faros,nem biztos,hogy vállalnám a sima szülést.32hkm
2012. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mindenképpen a császár mellett döntenek. Persze van kivétel, de én nem kockáztatnék. Nekem is faros volt a lányom, engem is császároztak. Nagyon megmaradt a fejemben amit a doki mondott. "Nagyon komplikált lenne hüvelyi úton megszülni, és valószínűleg nem is sikerülne. Ön sem szeretné tolószékből nézni a sérült gyermekét, ugye?" Hát nem, nem szerettem volna. Minden féle képen jobb ilyenkor a babának! És ilyenkor csak az Ő egészsége a fontos!!! (Legalábbis én így voltam vele.)
2012. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy első babánál nem szülesztenek farosan. Viszont annak meg van az esélye, hogy befordul, akár vajúdás közben.

Nekem a harmadik babámmal volt így, én is rettegtem a császártól, jobban mint a faros szüléstől (az orvosom azt mondta, faros lesz, csak akkor császároz, ha végtaggal előre van a baba és nem popsival, vagy ha haránt fekvésű lesz). Végül a 39. héten befordult. (Aztán a 41-ig trónolt bent :o)


Nézd a pozitív oldalát. Még van pár napod rákészülni a császárra. Akinek sürgősségi császárja van (más okból) annak egy perce sincs...

Gondolj a babára, hogyne tudnád szeretni, hiszen rá vártál!

Ha pedig az aggaszt, hogy "elváltozik a tested", akkor tudd, hogy hüvelyi szülés után is jócskán megváltozik/változhat sok minden.


Legjobbakat Neked, és a babádnak!

2012. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Fehérváron is csak, 3500 becsült súly alatt szülheted meg hüvelyi úton. Efelett ott is császár. Nekem is Fehérváron született farosan a fiam és császárral 3980 grammal. Őszintén örültem, hogy ekkora lett, mert így tuti volt a császár, amúgy jobban szerettem volna rendesen szülni, de nem faros babát. Tény, hogy régebben sok faros baba született, hagyományosan, de sajnos sok a kockázata, főleg a babára nézve. Amúgy a műtét után 2 nappal már törökülésben ültem az ágyon és ahogy hazaértünk tökegyedül el tudtam látni mindent itthon. Tudom, hogy mindenki másképp épül fel műtétekből, de nálam bejött, hogy akármennyire is fájt felkeltem, sétálgattam és meg is lett az eredménye, nagyon gyorsan gyógyultam.
2012. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 E.Kriszta ***** válasza:

Nekem a 36. héten beindult a szülés, faros babával. Az orvosok azért döntöttek a császár mellett, mert picit korábban voltunk, mint kellett volna.

Utólag az is kiderült, hogy azért indult be a szülés, mert a baba nem bírta tovább, hogy törökülésben legyen. LILÁRA ülte mind a két lábát, 1-2 hét volt, mire felszívódtak a véraláfutások. Ha meg kellett volna születnie, vagy eltöri a lábait, vagy elakad.


Én sem akartam császárt, de a baba érdeke mindenek előtt.

A második szülésem is császár lett, kakis magzatvíz miatt, most a harmadikat várom, ami 98% eséllyel szintén császár lesz. Ne aggódj! Szeresd a pici kis babád!


Kitartás!


26 hkm

2012. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!