Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros első szülés után...

Császáros első szülés után szoktak bármilyen vizsgálatot végezni, mielőtt azt mondják hogy jöhet a következő baba akár természetes úton is?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire fogalmaztam érthetően a kérdést. A lényeg az lenne, hogy első szülésem császáros volt, most 14 hónapos a baba. Szeretnénk neki kistestvért, viszont szeretnék természetes úton szülni és nem császárral. Kérdésem afelé irányul hogy szoktak-e, illetve van-e bármiféle vizsgálat, amit el végeznek ilyenkor. Gondolok itt pl a méh varrat milyenségére. Előre is köszi a választ.

2012. júl. 1. 20:38
1 2
 1/16 degesz ***** válasza:
52%

Nem tudok ilyen vizsgálatról. Császáros szülés után, főleg ilyen rövid időn belül, nagy a valószínűsége, hogy a következő is az lesz. Az orvosok nem kockáztatnak, nehogy szétszakadjon a varrat, és a te érdeked is ezt kívánja.

A babának sem rosszabb. Epidurálban ébren lehetsz, és abban a pillanatban, ahogy kiemelik, meg is láthatod.

2012. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, hegvastagságot mérnek.


Csak akkor lehetséges a természetes szülés, ha tökéletes erősségűek a fájások (nem lehet oxitocint adni), és maximum 8 órán át hagynak protokoll szerint vajúdni (van, aki tovább, az az ő dolga). A klinikai gyakorlat azonban azt mutatja, hogy a legtöbb ilyen esetben a vajúdás alatt elkezd vékonyodni a heg, ami után azonnal császározni kell, hiszen a méhruptura életet veszélyeztető szövődmény.

2012. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont most állok ez előtt a dolog előtt.

Most változott a protokoll. Eddig úgy volt, hogy a két szülés között min. 24 hónapnak el kell telnie, most ezt levitték 18 hónapra.

Több mindentől függ, hogy lehet-e a második természetes. Első, hogy az anya kéri-e. Emellett problémamentes terhesség, semmi magasvérnyomás és hasonló.

A szülésnél, pedig ahogy előttem is írták, nézik a heget (a kitolásnál repedhet/szakadhat), illetve, hogy jók-e a fájások, kellően tág vagy-e v tágulsz. Max. pár órát hagyhatnak vajúdni, ha a természetest választod, és oxitocint nem kaphatsz.

Szóval sok mindent kell mérlegelni.

2012. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor ha jól értem a hegvastagságot szülés alatt nézik, nem pedig előtte?
2012. júl. 2. 13:13
 5/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne..mennyire jellemző az hogy ha az embernek már két császáros szülése volt, engednek harmadik és negyedik terhességet, problémamentes terhesség és felépülés esetén.
2012. júl. 2. 13:34
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 év telt el a császár után és simán szültem a másodikat. Hegvastagságot mérnek és csak utána engednek simán szülni. Kaptam oxitocint is, de nagyon keveset, mert túlhordtam és nem akart beindulni.

Mikor bent voltam a mellettem fekvőnek ez volt a 4. császárja, de mindenki jujjogott miatta.

2012. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nekem a dokim azt mondta, hogy a heg szétválására 1% alatt van esély, és ez a szülés alatt következhet be, mert akkor van ott a baba. Lehet, hogy a terhesség végén is nézik a heget, de ha a saját túlhegesedett sebhelyemből indulok ki, túl sokat nem látnak rajta, hogy mi vele a helyzet... Amúgy a 6 hetes kontrollon még az első császárnál, meg kellett néznie a dokinak, hogy hogyan forrtál össze kívül, belül.

Most nem kérdeztem rá, de nekem annó azt mondta az orvos, hogy 2 császár után már kötelező a császár többedik szülésnél protokoll szerint. Ezt nem tudom, hogy változott-e. Mondjuk olvastam itt a gyik-en, hogy volt olyan, akinek a 3. volt csak természetes. L

2012. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélem sikerül a természetes szülés de ha nem akkor is lehet még baba. De akár hogy is legyen, egy a lényeg hogy egészségesek legyenek a picik..

Ha valakinek van még valami tapasztalata a témában írjon nyugodtan.

2012. júl. 2. 14:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Minél több idő telik el a két szülés között, annál nagyobb az esélye a császár utáni sima szülésre.


Nekem a kisfiam sürgősségi császárral született a 37. hétre. A pici lányom 3 és fél év múlva. A második terhességnél az orvosom császármetszést javasolt végig a 9 hónap alatt. Én el akartam ezt kerülni, így "rábeszéltem", hogy próbáljuk meg simán, hiszen semmi bajom nem volt nekem sem és a babámnak sem. Így végül abban maradtunk, hogy sima szülés lesz. Annak is indult, de engem pl. hagytak 15 órát vajúdni attól függetlenül, hogy már egyszer császároztak, ráadásul ebből a 15 órából 3 és fél óra 1-2 perces fájásokkal telt. Nem tágultam semmit, a végén egy hátmasszírozás után teljesen elmúltak a fájásaim, így ismét császármetszés lett belőle. Nekem az orvos a második terhességnél kb. a 7. hónaptól minden egyes ultrahangon megnézte a hegvastagságot, és a vajúdás alatt is végig ellenőrizték.

2012. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Még annyit, hogy oxitocint nem kaphattam.
2012. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!