Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Merészség most a természetes...

Merészség most a természetes úton való szülés? Két éve szültem császárral. A nőgyógyászom azt mondja lehet, bár volt már olyan, hogy a vágás helyén bújt ki a gyerek feje.

Figyelt kérdés
Amúgy a nőgyógyászom tök normális, nem tudom, mi ütött belé, amikor ezt mondta. Ő biztatott, hogy míg régen azt mondták 5 évet kell várni császár után, hogy bevállalható legyen a természetes szülés; a mai álláspont az, hogy császár után már egy évvel lehet. Azt mondta, hogy mehet, bár azért hallott már riasztó ellenpéldát is. Amúgy 2010 novemberében szültem, és most 2012 novemberére vagyok kiírva.

2012. aug. 5. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

:-)

aranyos

szal akkor nem akarja a kockázatot és ijesztget (vagy a nagyobb pénzre hajt???)


simán szülhetsz ha rendesen rakott össze akkor nem lesz baj

viszont készülj h epi nincs spinális nincs

mert érezned kell ha szakad a seb mégis


a barátnőm 2 császárt után szült rendesen túlélték mind a ketten és semmi baj sem volt :-)


ha rendesen szeretnél akkor szülni várd meg míg beindul és majd kialakul h mi lesz felesleges pánikolni még most (később sem kell)

2012. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Én szülnék természetesen, ha a heg is úgy akarja, de ezt úgyis látják uh-n.

Micsoda barom ez a doki, már bocs, de hogy mondhat ilyet egy kismamának??????? Őrület.

2012. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van olyan lelkiismeretes orvos, aki a császár után 15 hónappal vállal természetes szülést (sikeresen). (Tehát 6 hónappal a császár után már azt mondja, nyugodtan teherbe lehet esni).


Olyat is hallottam, hogy a heg állapota a császár utáni 6 hétben dől el, nem számít, hogy hány év telik el a 2 szülés között, a heg állapota alkati kérdés.


A helyedben orvost váltanék, hidd el, ha ennyire nem kötelezte el magát, hogy megpróbálja nálatok a természetes szülést, akkor találni fog olyan kiskaput, amivel azonnal műtőbe tolhat (mondvacsinált hegvastagság, lassú tágulás, akármi).


Lehet, hogy rossz napja volt, mikor ezt mondta, de mi van, ha a szülőszobán is ilyen lesz? én nem bíznék meg benne. (A volt nőgyógyászom hasonló, nagyon rendes, de időközben iszonyatos hangulatember lett, pórul is jártunk mind a ketten a babámmal.)


Szóval a sima szülés szerintem simán mehet, ha minden jól alakul, a dokid meg... :) furcsa :)

2012. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!


Igazából az a fura, hogy a nőgyógyászom kérdezett rá, hogy szeretném-e a természetes úton való szülést, és mondtam, hogy persze, szeretném, de nem minden áron, ő mondja meg, hogy biztonságos-e. És ő inkább a természetes úton való szülésre akar "rábeszélni", én azt érzem, hogy ő azon a párton van, csak felhívta a veszélyekre a figyelmemet. Persze ezzel a mondatával nagyon megijesztett, és tényleg nem ilyen típus, aki viccelődik vagy ijeszteget, az első babánál teljesen megnyugtató volt.

A császár ott amiatt kellett, mert majdnem elzáródott egy ér az agyamban, nem a baba miatt. Most kapom is a vérhígító injekciót minden nap, ezzel a részével elvileg nem lehet gond.

2012. aug. 6. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:

akkor hajrá :-)))


nagyon más egy rendes szülés arra készülj fel .-)

viszont gyorsabban gyógyulsz szülés után már csak a gát fáj ha vágtak! ha nem akkor az sem :-D

2012. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha nem lesz túl nagy a bébid. Én is akartam, nem jött össze, 4540-grammal, 39es fejmérettel szét is szakadtam volna. Ezek már az utcsó UH-n is látszanak, az értékek nagyjából egyezőek.
2012. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de mi volt a tünete, hogy elzáródott egy ér az agyadban? Olvasgatok itt, mert félek a sima szüléstől.
2012. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kettős látásom lett a 34. héten. Mindenből kettőt láttam egy hétig, aztán az MRI kimutatta, hogy majdnem elzáródott egy ér az agyamban. 35. héten volt a császár. Boldog lettem, ha természetes úton szülhettem volna, de muszáj volt a császár, túl nagy volt a kockázat. Próbálj meg nem rágörcsölni, azt mondják az csak ront a helyzeten. Én amúgy egyáltalán nem féltem a szüléstől, aztán ez lett belőle.

Bár az orvosok azt mondták, szerencsésen alakult, mert ha a kettős látás nem hívja fel a figyelmet a bajra, akkor könnyen lehet, hogy a szülés végzetes lett volna rám nézve. Most kapom a vérhígítót, így elvben nem lehet baj.

2012. aug. 9. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Huh, jó egészséget neked! Szerencsés vagy, vigyáznak rád odafönn!;)
2012. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!