Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire egészséges szülés...

Mennyire egészséges szülés után 3 hónappal teherbe esni?

Figyelt kérdés
Mert sztem nem, de van olyan orvos aki ehhez pozitivan áll?
2009. júl. 20. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem,főleg ha valaki szoptat vagy esetleg császárral szült. Szoptatás alatt elveszi a magzattól a tápanyag jelentős részét,ezért is javasolják később. A császár után általában 1,5-2évet kellene várni. A rendes szülésnél nem tudom mennyi ez a "határidő".
2009. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, szülés után 3 év kell, míg a nő szervezete teljesen visszaáll, ezért azelőtt nem nagyon célszerű teherbe esni. Nem is beszélve a szoptatásról. Várandós anyuka teje nem kell a babának.
2009. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem én estem szerencsére teherbe.De én egy évről hallottam, főleg hogy 3 hónap az nagyon kevés idő még vissza sem rendeződött semmi és már ott is a magzat...
2009. júl. 20. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:

En szules utan jo hat honappal estem teherbe es semmi baja sem a magzatnak, sem nekem. Tej ugyben nem tudok nyilatkozni, mert egyaltalan nem volt tejem. A szervezetemen sem vettuk eszre, hogy ne birnam kihordani a 2. babankat, ugyanis hamar visszahuzodott a mehem, egy hettel szules utan mar senki sem kepzelte volna el rolam, hogy szultem (termeszetes szulesem volt gatvedelemmel), az alakom a regi, verkepet is neztek a 2. teherbeeses elott, minden tokeletes volt. Abba sem hagytam a magzatvedo szedeset egyebkent.

Az elso mensim szules utan 8 hettel erkezett meg, normalis volt, a ciklusom egybol visszaallt 28 naposra, mar akkor neztem peteerest es volt, rendes kozepidos. Harom egesz ciklust vartunk meg ezutan probalkozas nelkul es a negyediknel hagytunk fel a vedekezessel, egybol teherbe is estem mindenfele varazslat nelkul.

Az en orvosom azt mondta, hogy fel evet celszeru megvarni, de ez is egyeni, ugyanis van olyan szervezet, amelyiket nagyon megvisel a szules, akkor tobb ido kell. Van, akinek pedig a ciklusa ter vissza nehezen, hiaba szeretnenek mar masodik gyereket.

O epp ezert azt mondta, hogy ha spontan teherbe tud esni valaki ilyenkor es a magzat kulonosebb megtarto kezeles nelkul egeszsegesen megmarad a 12. hetig, akkor az a szervezet mar keszen all a kovetkezo baba kihordasara.


Egyebkent nem tudtam volna elvetetni akkor sem, ha mar 3 honappal szules utan teherbe estem volna, akkor meg veletlenul, biztos, hogy megprobaltam volna kihordani.

2009. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!