Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első hosszú és nehéz szülés...

Első hosszú és nehéz szülés után (17óra), hogyan alakult a második?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok,és egyre parásabb:(:(:(

Nagyon félek,hogy megint olyan sokáig fog tartani...Pozítív tapasztalt??


2012. aug. 13. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is soká tartott az első (majdnem egy nap) a második már csak fél nap volt, így reménykedem,hogy a nemsoká születendő harmadik gyerek hipp-hopp meglesz.

ne parázz!!

2012. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, baba szintén 17 óra, kemény "menet", kitolásnál kb. 1 centinél beakadt a baba feje, kiderült -utólag!-2x a nyakán volt a zsinór....

2. baba 4 óra mindennel együtt, kitolás 3db kisebbfajta nyomás, és már ott is volt! :)

2012. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit off lesz, én is 38 hetes vagyok, az első babával iszonyat kínokat éltem át, végeláthatatlan volt a vajúdás. (azért lett "csak" 12 óra, mert ennyi idő alatt tágultam 3 ujjra, itt a doki megunta vagy nem tudom mi volt, de benyúlt és szabályosan széttépte a méhszájamat, majd jött a kitolás). Sokat olvastam utána itt is, máshol is, alig akadt 1-1 kivétel, olyan 95%-ban azt írták, hogy a második szülés rövidebb (viszont sokan írták, hogy fájdalmasabb, na ezt is nehéz elképzelni...)
2012. aug. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bíztatásnak írnám,hogy nekem a 2.szülésem igazi villámszülés volt- és feleannyira sem fájt, mint az első. Bár nekem az első sem tartozott a nehéz szülés kategóriába, a kezdeti 2.5ujjnyi tágulás csak szépen alig fájósan a maga ütemében zajlott otthon kb 10 óra, de ez még egy mensi görcshöz sem tudom hasonlítani, de már tudtam, hogy valami lesz. Ezután kerültem a szülőszobára, ahol burokrepesztés volt- utána viszont nagyon fájt, de 3óra mulva meglett a baba.

2. szülésnél fájás nélkül tágultam 3ujjnyira, 2 nagyobb fájást éreztem- irány a kórház, burokrepesztés és 40perc mulva hasamon volt a baba. :) Feleannyira sem fájtak a fájások.

3.szüléssel pedig csak a doki figyelmeztetett vizsgálatkor 39hét 1naposan, hogy már beindultak szép lassan a dolgok- nem érzek -e fájást, mert tágulok, és a méhszáj is puhul. Mondta, hogy másnap délután látni akar a kórházban. Bementünk, és mivel 3.5 ujjnyi volt a méhszáj, azt mondta nem enged haza, a baba fejét már lehetett érezni. Betessékelt a szülőszobára, burkot repesztett, és 1 órát vártunk, mert akkor elkezdödtek a fájások, és kicsit rendeződtek. Fél órát vajúdtam és utána nyomni kellett, 2nyomásra megvolt a 3. baba. Szóval ez még annyira sem fájt, mint a 2. :)))

Könnyű szülést kivánok Nektek!!

2012. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első szülésem 16 óráig tartott. (aztán akkor is csak úgy tudtam megszülni, hogy az orvos rámfeküdt)


Második mindennel együtt 6 óra volt! Nagyon könnyű szülésem volt!

2012. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.szülésem 15 óra volt.

2.szülésem 5 óra volt.

3.szülésem 2 óra 50 perc volt.

2012. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első 15 óra végül vákum

másodiknál elfolyt a magzatvíz és 41 perc múlva meg volt a baba ő 1 kilóval nehezebb volt az elsőnél mégis símán ment

2012. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!