Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » István kórház szülészetről...

István kórház szülészetről tapasztalatok? Szülőszobára milyen ruhákat kell vinni a babának, takaró stb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 17:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Takarót, bodyt, rugit, sapkát, textílpelust, mindent. Emlékeim szerint pelenkát adnak csak. A párom ezért maradt le a szülsről, mert hazaküldték babaruhákért :) (Akkor volt a H1N1 jávány és nem volt szülésfelkészítő...)
2012. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2012. aug. 16. 18:04
 3/22 anonim ***** válasza:
Én annyi ruhát vittem, amiben haza tudjuk hozni. A kórházban adtak kórházi baba ruhát. Bár nagyon kevés ideig voltunk bent (1,5 nap összesen) Nem küldték haza a férjemet babakelengyéért. Örültem, hogy beért idejében. Pólyában hoztam haza az tuti. Egyébként szerintem nagyon jó szülészet. Én a harmadik babát szültem ott. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem kb. 10 perc alatt lett meg a kicsi. Szinte alig- alig voltak fájásaim is. Nem kaptam oxitocint, mint az első két szülésnél. Ezt tudtam előre, hogy ott nem szokás a szülés felgyorsítása. Ettől tökre be voltam parázva. De tényleg nem kellett. Szóval én nagyon jól éreztem ott magam.
2012. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!
2012. aug. 16. 18:11
 5/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves kérdező, de be kell kérdeznem a válaszoló anyukáknak!!Mivel valószínű én is ott szülök.

Nekem csak annyi lenne, hogy az epidurális érzéstelenítéshez hogy állanak??Csak mert ahol előzőleg szültem, ott harapó fogóval kellett kihúzni az orvosokból a dolgot..Vigyek pénzt?Vagy hogy megy ez?Mert fogadott dokira nincs pénzünk, de nagyon félek ettől az egésztől..igaz az megnyugtató amit az utolsó ír, már mint az, hogy nem adnak össze vissza oxitocint..én azt nem akarom megint, mert nagyon fájt előzőleg azzal szülni, azért is kellett az epi..

Köszönöm ha válaszolna valaki..és bocsi kedves kérdező!!

(egyébként már tettem erről fel kérdést csak akkor nem válaszolt senki!! :(( )

2012. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Sajnos,nincsenek jó tapasztalataim a kórházzal,első kislányomat szültem ott lassan 3 éve.

Úgy tapasztaltam,hogy alapvetően egy bababarát,természetes szülés párti kórház képét szeretnék kelteni,sajnos,ez nálam nem sikerült.

Elviekben a terhesgondozás alatt kedves volt meg informatív a választott dokim,sajnos a gyakorlat nem ezt igazolta.

Kezdjük azzal,hogy iszonyatosan sokan voltak,így alig kitolás előtt pár perccel kerültem a szülőszobára.A választott dokimnak két szülése is zajlott egyidejűleg,aminek szintén nem örültem.Kértem volna oxitocint,ami úgy tudtam 0-24 elérhető.Igaz is lett volna,ha nem a nyári szabadságolások időszakában vagyunk,így nem volt aki beadja..Szívesen kipróbáltam volna a kádat,amire szintén nem volt lehetőség,amikor pedig jeleztem,hogy függőleges helyzetben nyomnék,nem feküdve,az orvos olyan rondán nézett,hogy neki akkor hajolnia kell 10 óra munka után..Gátvédelem sem sikerült,pedig készültem rá,jeleztem,hogy szeretném.A vágásommal aztán fél évig küszködtem utána.

A gyermekágyas részleg se egy Hilton,de volt egy-egy nagyon aranyos,sokat segítő csecsemős.Pedig volt választott orvos+szülésznő,akiknek fizettem,és úgy mentem oda,hogy megbízok bennük,jó kezekben leszek.

Egy barátnőm 9 hónapja szült az Istvánban.Ő is megbánta.Úgy veszem észre sokan bedőlnek a természetes,bababaráti képnek,aztán sokan mennek oda szülni és a végén valahogy nincs idő senkire.Bár valószínűleg ez orvos függő is.

Mindenesetre nála is volt burokrepesztés,vágás,pedig ő másodjára szült,és az elsőnél sikeresen védték a gátat.


A másodikat 5 hónapja,már nem ott szültem.Bátran állítom,hogy a két szülés között ég-föld különbség volt.Másodjára abszolút természetes folyamat volt,burokrepesztés,gátmetszés nélkül.

2012. aug. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Elnézést,félreírtam,természetesen EDA-kértem volna,ami nem volt elérhető..

Oxit sajnos kaptam kérés nélkül is.

2012. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
3 hetes szültem az Istvánban.Azért mentem oda,mert mindenki dicshimnuszokat öntött róla,bababarát,a legjobb kórház stb.Volt fogadott orvosom.Bementem éjjel fél kettőkor,mert elfolyt a magzatvizem,fájásaim voltak,7 percesek.Amikor diktáltam az adataimat odajött az ügyeletes,majd közölte:"Még tudok beszélni,sőt a szemem sem áll keresztbe biztos,hogy nem fogok egyhamar szülni (Köszi,hú de biztató válasz.)Erre valami olyasmit reagáltam,hogy remélem azért megvizsgál.Kb.azt mondta rá,hogy felesleges,de azért megvizsgált.Akkor már sűrűsödtek a fájások.Megvizsgál,minden oké,majd mondja,hogy hülyeség a szülőszobára menni várjak a folyosón,még nem szülök.Ez volt fél 3-kor,6 percesekkel.1 órát ültünk a folyosón,akkor már 4 percesek voltak.Nagy küzdelmek árán beengedtek a szülőszobára.Az orvosom nem akarták hívni.Az éjszakás szülésznő egy flúgos volt vagy nem is tudom,az csak morgott,a szemét húzkodta.7-kor végre megérkezett az orvosom,3 percenként voltak fájásaim,de semmit nem tágultam,egy ujjnyira voltam nyitva.Tehát fél kettő óta fájásaim voltak,fél 4-től már 3-4 percesek,de semmit nem tágultam.Déli 11-ig senki le se sz*rt,ha a párom nincs benn,én nem tudom mit csinálok,az orvosomban nagyot csalódtam,néha megvizsgált,de senki egy kis biztatást nem adott,sőt inkább lehangoltak,hogy még mindig egy ujjnyi.Nem tettek volna semmit azért,hogy táguljak.Már annyira kétségbe voltam esve,két percenként jöttek a fájásaim,de éjjel óta semmit nem tágultam,hogy kértem EDÁ-t.Az altatóorvos,aki beadta az volt rendes egyedül.N,attól rossz lett a szívhangja,rohanás a műtőbe.Szerencsére ott azért igyekeztek,hál'Istennek egészséges lett.3 napig még bent voltunk senki semmit nem mondott volna,be se jöttek.Ha igen ránk rontottak(2 ágyas szoba.)Egy kedves szó nem hangzott el.Majd kissé besárgult,én halálra ijedtem,ezek nem mondtak egy nyugtató szót sem,talán egy csecsemős,ha kedves volt.Ja és nagyon lepukkant.Soha többé nem fogok ott szülni,az fix.
2012. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát köszönöm a történeteket (persze ha nekem szóltak, és a kérésemnek).

Nem szívderítő az biztos..úgy érzem túlélő túra lesz ez az egész már megint.Az tuti, hogy viszem én is a páromat, előzőleg is őt küldtem az orvosok után..mert hát nem igazán hagytam magam..na mindegy.

Azért mindenkinek boldog babázást kívánok!!!Ezeket a kórházi kalandokat egy idő után az ember szinte el is felejti..sajnos ez van, sokat nem lehet kezdeni vele, ha csak az ember nem egy ügyvéddel megy szülni.Én inkább a páromat viszem..az olcsóbb!! :D

2012. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Sajnos már változtatni nem tudok a dokim ott dolgozik majd túlélem azt a 4 napot. Évekkel ezelőtt szültem ott akkor nem volt orvosom, azt hittem javult a helyzet, akkor nekem is csak negatív élményeim voltak!
2012. aug. 16. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!