Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvésnél, hogy működik? 34hkm

Farfekvésnél, hogy működik? 34hkm

Figyelt kérdés
Bocsánat a buta kérdésért,de első baba és tapasztalatlan vagyok. Ha a babám egy hete fordult vissza farfekvésbe,akkor is beindulhat a szülés majd annak rendje és módja szerint( elfolyik a magzatvíz,jönnek a fájások) vagy majd csak bemegyek a kiírt időpontra és megcsászároznak?

2012. aug. 24. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Persze, ugyanúgy beindul a szülés (ha nem veszik ki hamarabb). Csak nem hagynak vajúdni, hanem megcsinálják a császárt.

Gondolj bele, ha nem lenne császár, ott maradna örökre :-) ?

2012. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
:-) Sejtettem én,hogy nagy butaságot kérdezek,csak úgy izgulok :-D De köszönöm,akkor ugyanúgy izgulhatok majd én is,hogy mikor jönnek a fájások meg minden :-)
2012. aug. 24. 09:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Azért ne izgulj nagyon, kell az az energia másra :-)
2012. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Meg még akár vissza is fordulhat :) Az enyém valamikor a 38-39. héten fordult irányba. Már megvolt minden a császárhoz (nagyon utáltam volna ha ez lesz féltem tőle), de az utolsó uh-on már szépen fejjel lefelé volt. Mindezt úgy csinálta, hogy észre se vettem pedig nem volt kicsi baba (3550g). Szóval még bármi lehet, de ha így marad akkor császár.
2012. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"jobb" helyeken farfekvéssel is engednek vajúdni, amennyiben a baba nincs beilleszkedve a szülőcsatornába, hiszen a vajúdás, bármilyen rövid ideig is tart, segít a testednek felkészülni nem csak a szülésre, hanem a szoptatásra is. Első baba esetén(sajnos többediknél sem) valóban nem sok hely van Magyarországon, ahol hagynának farfekvéses babát hüvelyi úton megszületni, de ha minden rendben van, akkor megvárják, míg a szülés magától indul meg.
2012. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az orvosoddal beszéltetek esetleg a külső fordítás lehetőségéről? Bőven van még ideje megfordulni magától is:), de Budapesten van egy doktornő, aki nagy gyakorlattal sok babát fordít a 37. hét után.

Házi "praktika": ereszkedj térdelés- könyöktámaszba, ezzel ösztökélheted a babát a visszafordulásra.

2012. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ :)

Orvosom nincsen,terhesgondozásra hétfőn megyek,egy másik kórházban derült ki a dolog,és ott is fordult meg,szóval hétfőn tudok majd dokival beszélni erről. Nem nagyon merek házi praktikákat alkalmazni,mert azt mondták nekem,hogy lehet,hogy pl.rövid a köldökzsinór,azért nem tud visszafordulni,és nem merem zaklatni szegényt,nehogy bajt csináljak vele. Csak ha mégis császár lenne,azért szeretném átélni az élményt,amikor beindul a szülés ;)

2012. aug. 24. 11:39
 8/16 anonim ***** válasza:
Az alkartámaszba ereszkedés teljesen ártalmatlan, nem attól fordul meg a baba, hanem ha egyébként is megfordulna, abban segít.
2012. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha meg akar fordulni szerintem minden praktika nélkül megfordul, ettől függetlenül az alkartámasz főleg a terhesség vége felé jó gyakorlat :) Nekem mondjuk a vesetágulatom miatt kellett (vagy mi volt pontosan. A baba nyomta az egyik vesevezetéket és így pangott benne a vizelet és ezt kellett elenne tennem. A dokim azt mondta, hogy a 3. trimeszterben ez szinte kötelező gyakorlatnak kéne lenni a kismamáknál)
2012. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5/6/8as vagyok

valóban, általában is jót tesz, hiszem tehermentesíti a derékrészt, gát- tájat, csípőt:).

2012. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!