Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért "felejtettek el" a nők...

Miért "felejtettek el" a nők szülni?

Figyelt kérdés
Még mielőtt nekem esnétek, egyáltalán nem provokálni szeretnék! Csak nem látom tisztán, hogy lehet az, hogy szűk 100 (vagy még kevesebb) évvel ezelőtt a nők akár a mezőn is megszültek, sokszor egyedül, ma pedig már attól rettegnek, hogy az orvos oda érjen a szülésre, mert különben nem tud megszülni egyedül. Természetesen nem azt gondolom, hogy vissza kéne térni a régebbi szüléskultúrához, tisztában vagyok vele mennyire nem ideális és veszélyes. De nem látom tisztán, miért alakult ki az, hogy a szülőnők teljesen elnyomják az alapvető ösztöneiket, és az orvos parancsára fekszenek/nyomnak stb. Hol volt az a töréspont, ahol a nők elvesztették az egészséges önbizalmukat magukban, hogy "igen, én tudok szülni, ha az megfelelő helyen történik, csak ráadás"? Az pedig nem szimpatikus hogy sok szülészorvos maguktól szülni képtelenként kezelik a kismamákat, és sokszor a feltett kérdésre csak annyit mondanak, "ne aggódjon, majd én tudom, hogy kell szülni".... Szerintetek miért alakult ez így?

2012. aug. 24. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Mert annyi hülyeség kering a terhesség és szülés témakörben, hogy a nők mindentől félnek, mert terhesek lettek... Az orvos meg már látott ilyet. Kb ezért.

Nincs már egy normális bábaasszony akit mindenki ismer, és aki mint nő elmondaná a kismamának, mit is tegyen, mi lenne a jó neki végig a várandósság alatt. Rengeteg fásult védőnő-szülésznő rohangál itt(leterhelve kiégve) és nem út mutatnak, hanem utasítanak, bszogatnak... Na ezért nem tudunk szülni felszabadultan, mint eleink.

Remélem érthetőre sikerült, ha nem sry

2012. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A nők most is tudnak egyedül szülni, de ha valami komplikáció van jobb ha van ott egy orvos is, aki tud valmit csinálni. Régen sokkal többen haltak bele a szülésbe, mint mostanába. Sajnos nálam is nemvárt dolgok történtek a szülésnél és ha nem segítettek volna mind a ketten ott halunk meg.
2012. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

akkor mikor kitalálták h kórházban kell szülni és bebeszélték a nőknek h ehhez orvos kell minden esetben aki mert tanulta az iskolában az jobban ért hozzá


a kórház még nem is baj --> azért sok esetben életet ment :-)


és mikor a média teli lett rémhírekkel és túl sok információval amik sok esetben ellent mondanak egymásnak és mikor felfújják a egyszerű dolgokat is


szerintem de nem biztos h így is van :-)

2012. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves második, egyáltalán nem kérdőjelezem meg, hogyha baj van, jól jön az orvos, sőt! Nem is a kórház jogosultságát kérdőjelezem meg (bár tény, hogy szerintem mindenkinek jót tenne, ha a szülészetet eltávolítanák a kórház épületéből, hogy az 5. emeleti sebészeten tomboló hasmenős vírus ne terjedjen le a 2. emeleti szülészetre, mert a kórházi dolgozók sajnos átviszik a legnagyobb figyelem ellenére is). Azonban a legtöbb szülés komplikációmentes. Szerintem nem kéne ezeket is alárendelni az orvosnak, csak azért, mert ő orvos. A legkomplikációmentesebb kismama is be van tojva, hogy neki orvos nélkül nem megy, így nyugodtan hagyja, hogy az orvosok belepiszkáljanak a szülés menetébe (értem én ez alatt pl. a kötelező háton fekve szülést, ahelyett, amit a test diktálna, mert a doktor úr úgy jobban lát.

2012. aug. 24. 17:38
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


ez azóta van, mióta van uh, afp vizsgálat, genetikai uh...Ami jó is egyben, hiszen nyomon lehet követni a baba fejlődését, de elkezdték feleslegesen beparáztatni a kismamákat, hogy "Te jó ég 2 héttel kisebb a babám! Te jó ég!!!" Hány és hány ilyen kérdés van itt is!! Amúgy mindig az arany középút a jó. Én támogatom az ún. otthonszülést rendes körülmények között. Az itt nálunk nincs. Nem akarok ebbe belemenni, de aki természetes úton akar szülni nem ismer semmiféle lehetőséget a beavatkozásra, így azért elég gáz. Én azt pártolom, h szülészeteken legyen alternatív vajűdó (van is , de csak 1-2 helyen); mert ha bármi van nyomás a dokit , orvosteam-et hívni.

Ja, és még egy! Sok nő betegesen fél a szüléstől, pedig ez tényleg egy olyan folyamat, ami ha jól halad, semmiféle beavatkozást nem igényel. De ez a szülséznőtől is függ. Nálam egy nagyon rendes volt, nem győzöm emlegetni. Ő se oxit, se semmit nem emlegetett, hagyta h minden menjen a maga medrében. Olyannyira - hogy mivel dokit épp nem talált- levezette a szülésemet is. Oda tehetem a lábamat, ahova csak kényelmes volt, mondtam én nem szeretném húzkodni magamnak, nagyon fárasztó. Oké-mondta, és ezzel el volt intézve.Doki utolsó 2 percre oda is ért, gondolom azért, hogy ne legyen baja belőle....Bocs ha sok lett. Remélem a lényeg benne van.

2012. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
bocs jav. Mmint természetes szülés alatt azt értem, h beavatkozás mentesen, doki nélkül, úgy ahog1y akar vajúdani stb... És nem ismeri el, h van lehetőség a beavatkozásra. Ott van ez a Geréb ügy is. Neki csak annyit kellett volna tennie, h nem otthon vezeti le a szüléseket, hanem az alternatív vajúdóban. Mivel ún. "bába-szülésznő" pontosan tudnia kellett volna, h az otthonszülés nem veszélytelen. Régen nagyon sok baba-mama maradt ott, mert se császár se más nem volt. Persze volt 7-8 gyerek, ki nézte, h kettő odalett? Mindegy is. Ez már más tészta.
2012. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

ezért is pártolom a születés házakat :-)

ott minden orvosi eszköz megvan ami kellhet

mégis olyan mintha otthon lennél :-)

2012. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a születésházak elsősorban a szemléletben különböznek a kórházaktól, és ez nagyon hiányzik a hagyományos szülészeteken. Szerintem az otthonszülők sem a szép kanapé meg a kék fal miatt akarnak otthon szülni, hanem nem akarnak felesleges beavatkozást, és a szülésüket alárendelni az orvos kénye-kedvének. Az otthonszülés nem veszélytelen, ahogy a kórházi szülés sem. Azonban szerintem a nőgyógyász kamara azért kaszálta el a legalizálást, mert félnek a születésházaktól (amiből konkrétan egy sincs Magyarországon) a konkurencia miatt. Rájönnének, hogy az egészséges szüléseket simán kísérni tudja a szülésznő (hisz azt tanulja az a szerencsétlen, ehhez képest segédápolónak használják őket a dokik), a szülések nagy többségéhez nem kell orvos. Ez pedig komoly pénzkiesés lenne. Ott volt az a szerencsétlen doki (talán Világhynak hívják), sok éven át kísért szüléseket Svájcban (totál alternatív szemléletű). Szeretett volna nyitni egy születésházat, amiben sok szülésznő, és kevés orvos van, akik tényleg csak akkor jönnek elő, ha komplikáció van, de elkaszálták azt is....
2012. aug. 24. 17:59
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Geréb Ági azért választotta az otthonszülés mert kivágták a kórházból mert megengedte az apáknak h bent legyenek ....

és mert ennek bevett gyakorlata van külföldön --> otthonszülésnek


túlképp az orvosok is azért hadakoznak mert így a zsebipénz kicsúszik a markukból (na jó ez kicsit gonosz volt de igaz) és mert lusták "lehajolni" a vajúdó asszonyhoz


most gondolj bele :

1. mennyi pénzt vissza haza a doki 1 hónap alatt mondjuk 10 szülés után -- gondolom nem lenne jó neki ha ez elveszne

2. hány baba hal mert azért mert a doki éppen nem volt ott ahol kellet volna

mert éppen kávézott vagy magán rendelt ügyelet alatt

ezekről nincs szó mert nem lehet ....

2012. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nekem mint egészségügyisként az a véleményem, a legnagyobb baj, a túlzott információ áradat amit kap néha az ember. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy a média nagyon sokat tud ártani.

Sokan túlzottan ráparáznak a dolgon. Most csak abból indulok ki, hogy a teherbe eséses témában mennyire túl aggódjak a dolgokat. Még fiatal terhességnél egy pici görcsre már azt mondják, hogy vetélés.

Sokan a fájdalomtól is félnek és bizony én is kétsége estem. Jó volt az orvosom, és a szülésznőm, ők vissza tudtak rángatni és sokat segítettek.

Meg ami talán a szülés a mai nőknek olyan misztikus dolog. Őszintén én a saját lányom előtt még csecsemőt sem nagyon láttam, nemhogy még egy újszülöttet.

Meg amikor megkérdeztem a terhességem alatt, hogy kinek milyen élmény volt a szülése akkor két fajta példát kaptam. Az egyik leírta milyen csodálatos érzés meg, hogy ahogy vége volt a szülésnek már kezdte volna is előrről, a másik ez olyan borzasztó, hogy alig bírta ki stb stb.

Igaziból senkitől sem lehetett hallani egy reális választ. Mert évek múltán nagyon mások lesznek az emlékek.

Igaziból talán a példakép hiányzik. Mert régen amikor több generáció lakott együtt és egy családban volt vagy 10 testvér ott tapasztalták milyen is terhes np körében élni. Másik, néha a környezet is tesz erről. Mikor az édesanya azt mondja én nehezen szültem biztos neked is nehéz lesz és hasonló társai.

2012. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!