Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha gátvédelemmel szeretnék...

Ha gátvédelemmel szeretnék szülni orvost, vagy szülésznőt válasszak?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs sok pénzünk, így mindkettőre nem fog jutni.

Nyilván szeretném, ha odafigyelnének rám és szeretnék komplikációk nélkül szülni, mint mindenki.

Rengeteg rossz történetet hallottam, és félek egy picit.


Még csak próbálkozunk a babával, de remélem hamarosan összejön. Viszont jó lenne tudni, hogy orvost kell választanom, vagy szülést, ha első babánál odafigyelést és gátvédelmet szeretnék.


Egyébként mostanában összegben mire számítsak? (Budapesten)



#szülés #fogadott orvos #fogadott szülész
2012. aug. 23. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van, de a szülésznő szerintem fontosabb. Ő van veled végig a szülésnél, és ha sikerül ugy levezetnie a vajúdást, hogy szépen tágulsz, és a kitolásnál is segit, hogy mindig picit visszatartjátok, aközben is szépen tágulsz, akkor a doki nem fog vágni. De persze jobb neki is szólni, hogy gátvédelmet szeretnél, ha megoldható. A szülésznőnek mond, hogy szóljon neki.

Az árakról. Kb 25 ezertől a csillagos ég. Én 50-et tervezek adni a dokinak, 40-et a szülésznőnek a Sote I-n.

23 hetes kismami

2012. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább a szülésznőket képzik gátvédelemmre, nagyon sok nődoki a hagyományos gátmetszés híve, főleg első babánál. (egyébként -és ez a személyes véleményem csak- a gátvédelem egy olyan "lerágott csont". Ha metszenek, akkor mondják, h mekkora vágás, meg fáj stb. Ami igaz, de ez az egyik leggyorsabban gyógyuló terület, mivel vérerekben igen gazdag. Nekem kb. negyed óráig varrta a doki, bent volt vagy 8 öltés , első 1-2 hét rossz volt, de aztán 6. hétre teljesen szépen meggyógyult. Semmi hátrányát nem érzem, nem vagyok se szűkebb, se tágabb, férjem sem tapaszualt változást :) Nem is lehetett volna gátvédelemmel szülnöm egyébként, mert a baba nyakán 2x is rajta volt az sinór, nem fért ki rendesen. Persze, amikor lehet, jó a gátvédelem, akkor valószínű szakadás nélkül vagy pici öltéssel meg lehet úszni-de ez nagyban függ a szülés menetétől. )
2012. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szülésznőn múlik lesz e gátvédelem!

nekem is mindkettő van fogadva, mert én alapból évek óta a nődokihoz magánba jártam (mert fontos volt hogy alternatív szemléletű), aztán ő ajánlotta a szülésznőket akikkel szívesen együtt dolgozik (szintén "természetes" gondolkodású).

én dokimnak várandósgondozáson 8000 ft fizetek alkalmanként, hogy mennyit adok szülésnél még nem tudom. azt majd meglátom hogyan alakul, hisz sokszor megesik, hogy a dokik váratlanul elutaznak, vagy valamiért mégsem ők vannak ott..szülésznőnek szintén nem tudom, de egy tünemény és ha minden olyan szépen fog zajlani, ahogy azt feltételezem, akkor biztosan fogok 40 et adni. mivel nálam bent lesz egy kísérő dúla is, neki is fizetek, mondjuk neki konkrét tarifája van...ha kérsz több infót a dokijaimról, irj priviben, mert szívesen ajánlom őket, nagyon jók, főleg ha fontos neked a gátvédelem!


32hkm

2012. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem csak dokim van, alkalmanként 10, szülésnél 100. én annyira nem ragaszkodom a gátvédelemhez, az elsőnél is volt gátmetszésem, nem is kicsi, 8 öltés szintén és bár minden öltést éreztem mégse gondolom, hogy akkora ügy lenne. inkább bevállalom, mint hogy repedjek szanaszét.
2012. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szülésznőt válasz inkább


ö lesz veled végig nem a doki ö max 1-2 megnéz és vagdos és tartja a markát a végé :-DDD


komolyan meg nem a dokikat képzik ki erre hanem a szülésznőket és ha még szült is akkor jobban tudja mi kell a anyukának

jobban oda figyel rád jobban tud segíteni stb....

előtte is tudsz vele beszélni arról amit nem tiszta

a dokik sokszor lekezelően bánnak a nőkkel

túlkép egy szülésznő is le tud vezetni egy szülést ahhoz alapban nem kell orvos

max akkor ha valami nem stimmel akkor kell

2012. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ja nem volt választott orvosom

csak a terhességet kísérte végig (sztk rendelésre jártam)

az már mázli volt h pont akkor mentem be mikor ö volt ügyeletes (ez kétszer is előfordult :-)


adni meg mind a 3 gyereknél kaptak a szülésznők és a csecsemősök egy csemege kosarat teli finomságokkal :-)

2012. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szülésznőt válassz!


amúgy is az a fontosabb, a szülésznő van bent végig, a doki már csak a kitolásnál, plusz "rendberakásnál".

Melyik kórházra gondoltál?


A szülésznők tarifája kb 40-50 ezer.

2012. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.


Amúgy az első babánál 90%, hogy lesz gátmetszésed, mert nem kockáztatnak, hogy repedj.

Nekem is volt az elsőnél. 4 öltéssel varrták meg. 2 hét múlva már nyoma sem volt. A második szülésem már gátvédelemmel történt, itt már másnap nem éreztem szinte, hogy szültem. (este 10-kor szültem, reggel annyi "nyoma" volt, hogy laposabb a hasam, vérzek, és van (még) egy gyönyörű babám :)))

2012. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na nekem a gátvédelem miatt volt az orvos mellett saját szülésznőm is, plusz még az ügyeletest is megkentük. Végül vágtak is és repedtem is, egy órán át varrtak. :-) Ők se istenek, na szóval.
2012. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szülésznőt! Ő van ott lenn, vág ha kell, véd ha úgy van :)
2012. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!