Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imrében kötnek be...

Szent Imrében kötnek be automatikusan branült?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2011-ben szültem akkor nem volt automatice a dolog

most nem tudom

2012. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, ez jó hír :) a gondolattól is rosszul vagyok
2012. aug. 10. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért, mi bajod pont a branüllel? Anno egészségügyis (intenzíves) pályafutásom alatt kismilliót kötöttem be, és senkit sem hallottam arra az eszközre panaszkodni, megspórolja az állandó szurkálást....
2012. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Milagros ***** válasza:
100%
Szia;) 1onapja szultem ott,ket nap szenvedes utan csaszar.. hat annak kotnek akinek oxit adnak,vagy muszaj infuzio. egyebkent nem:) szep szulest
2012. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. a második válaszolónak: elájulok ha tűt közelítenek az ereimhez :D szültem már egy gyereket, vmi vénás méhösszehúzót kaptam a végén, akkor már mindegy volt; de azt nem bírnám, ha végig ott lenne bennem egy tű. inkább szúrjanak meg sokszor, ha szükséges
2012. aug. 11. 11:07
 6/11 A kérdező kommentje:
negyedik válaszolónak pedig gratulálok :)))
2012. aug. 11. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"azt nem bírnám, ha végig ott lenne bennem egy tű. " - Kérdező, pont ezért szeretik a betegek a branült, mert az ugye egy teflon alapú cső és nem tű, ami a testhőmérsékleten ráadásul hajlékony is, tehát nem kell örökösen arra gondolni, meg arra vigyázni, hogy "jajj, nem hajlíthatom be a karom, jajj, egy tű van bennem, mi lesz ha..." - egy infúzióhoz a lehető legkényelmesebb eszköz, nem kell folyamatosan mereven tartani a kart és figyelni rá, mint egy hagyományos vagy szárnyas tűre... bár rutinból sajnos nem nagyon osztják manapság, csak ha a paciensnek várhatóan 12 órán túl van szüksége infúzióra, mert hát jóval drágább egy sima tűnél...
2012. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja értem. de az a vmi, amit a kézbe betesznek és arra csatlakoztatják az infúziót, az mi? mikor a lányom kórházban volt, neki is volt vmi a kezében és azt csatlakoztatták az infúzióra. őneki 2 hétig bent volt. az nem tű?
2012. aug. 11. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha 2 hétig volt benn, akkor valszeg branül volt, szárnyas tűt nem szoktak 2 napon túl benne hagyni. És mint említettem, az egy teflon cső, amit egy belső tű segítségével beszúrnak, majd a tűt kihúzzák belőle. Annak a tök sima felületén eleve nem alvad meg a vér, lévén nem tud min szétesni a trombocita...

Összehasonlításul egy sima tű 6 Ft, egy branül meg olyan 250 Ft körül van... (50 db-os csomag cc. 9 500 + ÁFA)

Szóval egyébként potyára nem osztogatják...

2012. aug. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3x szültem az Imrében, és csak az elsőnél kellett kapjak oxitocint - akkor bekötötték az infúziót, a másik két szülésnél nem volt rá szükség. Nem is közelített felém senki sem tűvel. :))

Szóval ha muszáj infúziót kapnod, akkor biztos bekötik, de ha nem, akkor meg minek is csinálnák.

2012. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!