Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki csak spontán szült, vagy...

Aki csak spontán szült, vagy még nem szült, miért gondolja, hogy a császáros szülés után egy katasztrófa az első hónap, hogy iszonyatosan fáj a seb, veszélyesebb, mint a spontán szülés?

Figyelt kérdés
Már olyat is olvastam, hogy nem lehet emelgetni utána a gyereket.
2012. aug. 26. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én speciel császáros vagyok/voltam. Sosem gondoltam, hogy rossz lesz. Nem mondom, hogy jaj de jó érzés volt, de nem is nyűglődtem vele, 6 nap után engedtek haza, és mindent csináltam otthon normálisan (nyilván nem a nagytakarítással kezdtem :o) ) A sebem (kopp-kopp) nem fájt akkor se, és azóta se. Ennek másfél éve.
2012. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ott voltam a barátnőmmel császár után, hát nem volt neki leányálom az első hónap. Lehet, hogy szabad emelgetni a gyereket, de neki az első pár napban az sem ment :-(


A veszélyesebbet hogy érted? Hogy több a szövődmény? Ha igen, akkor az statisztikai tény.

2012. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért gondoják hogy a császáros szülés után katasztrófa az első időszak, mert az esetek nagy részében az is. Azért gondolja, mert mindezeket mint fent felsorolták elmondták annak a kismamának aki csak spontán szült, vagy még nem szült.

Most ez egy provokáló kérdés lenne?


Én császáros lettem SAJNOS a végén,14óra vajúdás után tolófájásokkal toltak a műtőbe gyengülő szívhang miatt, és katasztrófa volt nem az első hónap, elég volt az első két hét. Görnyedve mentem az első három nap. DE mindenki másként viseli, volt olyan szobatársam aki két nap múlva minden fájdalom nélkül peckesen járt-kelt. Nekem nagyon fájt, és remélem a kistestvért sima hüvelyi úton sikerül majd világra hoznom.

2012. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem.Igen,nem egy leányálom.Főleg először felkelni az ágyból,leülni,wc-re,én speciel alig bírtam.Nehezet nyilván nem lehet emelgetni,de a babát miért ne lehetne.Nekem például muszáj is volt.Hiszen már a kórházban is nekem kellett ellátnom,a csecsemős nővérek csak megfürdették.Meg otthon is csak el kellett látni.Olyan téren veszélyesebb igen mert ez egy komoly hasi műtét.
2012. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére mindkét gyermekem spontán szültem, de a testvérem az elsőt spontán a másodikat császárral. Ő azt mondta hogy maga a szülés igaz fájdalmasabb volt az elsőnél, de a felépülés sokkal nehezebb a másodiknál. Ha lenne neki harmadik és választhatna, akkor bizony inkább spontán szülne.

Az pedig egyértelmű hogy veszélyesebb egy ilyen műtét.

2012. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akarok provokálni senkit!

Ismerek olyat is, aki spontán szült és olyat is, aki császárral. Én ezek ellenkezőjét láttam. A császáros hamar rendbe jött minden értelemben, a spontán szülő meg sokáig szenvedett, pedig sitty-sutty megszült.

2012. aug. 26. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Az első terhességem SOS császárral végződött, gyorsan kellett mindent csinálni, nem volt ideje a dokinak a vongálásra (hasizmok széthúzása), hanem szétvágta a hasizmomat is. Utána az első hónapban bizony még felkelni sem tudtam egyedül az ágyból.

A második sajnos ismét császárral végződött 14 óra vajúdás és utána fájásgyengeség miatt. Ott nem kellett sietni, így nem is vágott izmot az orvos, csak széthúzta a hasizmokat. A műtét után egy héttel már a nagy fiammal szaladtam a majdnem térdig érő hóban.


Nyilván veszélyesebb, hiszen ez egy hasi műtét, sokkal több a kockázata, mint egy hüvelyi szülésnek.

Az viszont szerintem butaság, hogy a 3-4 kilós gyereket utána nem emelheted fel. Attól semmi baja nem lehet az embernek.

2012. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a programozott császár és a sürgősségi között van külömbség.

egy ismerősöm mondta akinke mindekettő volt hogy a programozott után hamarabb felépült mert ott nem kapkodtak, és az is számított hogy lélekben fel volt rá készülve, ébren volt közben a másiknál pedig megviselte az altatás.

spontán szülésnél is volt olyan ismerősöm aki azt mesélte hogy egy hónapig nem tudott ülni rendesen mert megrepedt a farokcsontja (ez sajnos most én is átélem bár nem a szüléstől) a másik ismerősöm aki meg mesélt a szülés utáni időről azt mondta már másnap szaladgált.

szóval egyénenként változó és még ott sem mindegyik szülés után van ugyanúgy.

2012. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendes szülésnek indult,császár lett a vége.Nekem az első pár nap volt nagyon rossz míg ki nem szedték a varratokat,utána is sokáig csak csoszogtam és kapaszkodva tudtam csak felállni.De láttam olyat aki már másnap "szaladt" császár után.Mindenki másképp éli meg.Csak annyit tudok mondani: Nem tudhatod amíg nem próbáltad!
2012. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gabszem ***** válasza:
100%
Én csak hallásból tudom, hogy a császárheg nagyon fájdalmas, el is tudom képzelni, közeli ismerősöm (sógornőm) kétszer szült császárral. Én természetes úton szültem, nagyon fájdalmas, de utána gyorsabban felépül az ember, már ha problémamentes volt a szülés...
2012. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!