Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolc Semmelweis kórház...

Miskolc Semmelweis kórház szülészeti oosztályáról írnátok véleményeket, tapasztalatokat? Illetve, orvosokról vélemény, tapasztalat? Kinél szültél?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Én Dr. Hajas Sándornál szültem idén. Meg voltam vele elégedve, bár nekem könnyű és gyors szülésem volt.(4óra)Szóval nem volt sok dolga.A szülésem alatt is meg voltam elégedve az ellátással.

Viszont a gyerekágyról nagyon meg van a véleményem. Nekem egy pokol volt a bent töltött idő.3 napból összesen aludtam 3órát azt is 10 percekre bontva.Mire hazakeveredtem szó szerint remegtem a fárdtságtól. Ebben a kórházban rooming in rendszer van ami azt jelenti, hogy 0-24-ben veled van a babád.Fürdetni viszik csak el reggel 7kor és 10körül hozzák vissza tele kiütéssel és extra száraz bőrrel.Ebben a 3 órában lemegy a nagyvizit.Meg jön a gyermekorvos.Ha megkaptad a babád onnantól segítség egy szál se.Rád se bagóznak.Neked kell ellátnod a babád friss gátsebbel(ha van).Bár ez a kórház nem híres a gátvédelemről.A csecsemős nővéreket nem látod csak ha viszik el a babát meg ha visszahozzák.Senki meg sem kérdezi tőled, hogy hogy vagy.Vagy van- e valamire szükséged.Ha nincs tejed kérhetsz pótlást (egy pohár hideg teát.)Ismétlem pohár amit neked kell az újszülötted szájába ügyeskedned és ha esetleg nincs szerencséd és esetleg tapasztalatlan első szülő anyuka vagy akkor tuti, hogy mindet a nyakába öntöd.Főleg, hogy üvölt szegény az éhségtől.Ja arról meg nem beszélve, hogy ha éppen nincs szerencséd és a folyosó végi szobába helyeznek el.Akkor ha esetleg segítség kell akkor foghatod a friss gátsebed és battyoghatsz egy darabon még eljutsz a csecsemősökhöz.Ha merszed is van akkor becsengethetsz, de nem ajánlatos....Egyébként még annyit, hogy ez a kórház híres a rengeteg besárgult babáról mert nem kapnak anyatejet ha az anyának még nincs.Hagyják éhezni szegényeket.:(

Nagy vonalakban ennyi.Én ha majd várom a következő babámat tuti, hogy lélekben felkészülök erre az időszakra amit a kórházban kell tölteni.Viszek tápszert meg játszócumit, hogy megnyugodjon szegény.

Soha nem felejtem el ezt a 3napot az tuti.

Nem elijesztés képen írtam le neked a történetem.Remélem te nem így fogod megélni.Könnyű szülést kívánok neked!

Mikorra várod a babád? Kinél szülsz?

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!:)

2012. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhh... Köszi az őszinte választ! Én még csak informálódóm, van egy 14 hónapos lányom, és úgy néz ki útban van a tesó! :-) A lányomat a megyeiben szültem, az ottani ellátástól teljesen kiborultam, kb. ua. amit Te leírtál, ezért gondoltam, más kórházban szülök, de így már nem is tudom. A fogadott orvosom a megyeiben van, de Őt is le akarom cserélni, annak ellenére, hogy maximálisan meg vagyok vele elégedve, azt leszámítva, h megyében az egyik legdrágább doki, és ez már nekem megfizethetetlen. Úgy gondoltam, hogy szülök a semmelweisben, 1-2 hölgy ismerősömtől csupa jót hallottam, így gondoltam, még érdeklődöm itt. Elsősorban orvost keresek, mert szeretném ha lenne választott orvosom. Nagy vonalakban ennyi... :-)
2012. aug. 27. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod Dr. Hajas Sándor számát elküldhetem neked priviben. Neki nincs tarifája annyit adsz amennyit gondolsz.Én az ultrahangokért fizettem neki 5000ft-ot.Van magánrendelője az sztk-ban, de nem oda hív terhesgondozásra hanem sima rendelésre.Ott nem kell fizetni.Ultrahangra viszont időpontra hív a kórházba.Nagyon odafigyel a kismamáira, pontos, alapos orvos.Ha gondolod írj és megírom a számát.

Szerintem egyén függő is hogy ki hogy éli meg ezeket a napokat.Van aki bírja a fáradtságot, kialvatlanságot.Én nem ezek közé tartozom.:)

2012. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és gratulálok a babához!!:))
2012. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ott szültem 2,5 éve és most is ott fogok. Nekem Dr. Lőkös Béla volt, és most is ő az orvosom. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. 12 órát vajútam az első szülésnél szinte óránként bejött hozzám megnézni.

A szülészeti osztályról nincs ennyire rossz véleményem mint az elsőnek. Sőt! Az igaz, hogy a baba egész nap veled van és ritkán jönnek be a szobába, de otthon is veled van egész nap főleg ha nincs segítséged, mint pl nekem. Nekem a tejem nem nagyon akart beindulni, nagyon sokat és sokan próbáltak segíteni. Pótlásnak nem teát, hanem tápszert kaptunk. A csecsemősökkel sem volt semmi gondom, aranyosak voltak, bár volt közöttük 1-2 durva lélek is, de hát hol nincs! 2 ágyas szobába raktak ahol egyedül voltam és azt hiszem másnap hoztak volna valakit mellém, de előtte megkérdeztek, hogy akarom-e vagy vigyék inkább máshová. Én nem akartam így máshová vitték. Végig egyedül voltam a lányommal. Voltak pillanatok amikor jól jött volna egy kis segítség, de egyik kórházban sem ül mindig melletted valaki. Hát én nagyon elégedett voltam vele, arról nem is beszélve, hogy minden szobához tartozik fürdőszoba, nem a folyosó végén van egy közös. Ez azért azt hiszem elég jó pont!! Összefoglalva, nekem jó volt és szívesen megyek megint oda szülni.

2012. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, kérném a Hajas doktor úr elérhetőségét!! :-) De szivesen fogadok még más tapasztalatokat, véleményeket is! :-)
2012. aug. 27. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:
szia! nekem nincs még babám, de sok ismerősömnek van, és egybehangzóan állítják, hogy a "bababarát" helyeket kerüld el... Miskolcon a diósgyőri kórházat ajánlotta olyan, aki szült már ott meg máshol is.
2012. aug. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
76%

Kedves Utolsó válaszoló,


Azért hülyeséget ne írj már... Miskolcon a diósgyőri/vasgyári kórházban nincs is szülészeti osztály. Előtte években volt, de 2010-től mióta felújították a Semmelweis szülészeti tömbjét a vasgyárban megszűnt a szülészet. A vasgyári szt-ban vagy más néven diósgyőri rendelőintézetből még a védőnői szolgálat is el lett költöztetve. A kérdező csak a BAZ Megyei Kórház és a Semmelweis közül választhat, hogy hol szeretne szülni, és mindkét kórház bababarát címet viseli.

2012. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
affranc, ezt nem tudtam, köszi. 2010 előtt szült ott több barátnőm is.
2012. okt. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Akár én is írhattam volna az első választ, teljes mértékben egyetértek a szülészeten tapasztaltakkal. Első babás anyukaként egy horror volt.Nekem 31 órás szülésem volt, két éjszakát nem aludtam,dél körül kerültem a szobámba.4 ágyasba egyedül...Gyermekem a lábamnál az ágy végében,hozták az ebédet. Kértem a csecsemőst,kísérjen el a mosdóig, mert véres-mázas volt a kezem,azóta,hogy kipottyant a gyerek és rögtön cicire tették. Erre a csecsemős gúnyosan:"Na,jöjjön,látom, zavarja magát..." Igen,már bocs.Nem vagyok orvos,nem szakmám,nem szoktam hozzá, hogy így eszek. Mivel totál ki voltam merülve, kértem ebéd után vigyék el picit ababám, hadd pihenjek, mindjárt jönnek a látogatóim.Erre a csecsemős megint gúnyosan:"Hááát,anyuka, otthon sem fogja magától senki elvinni..." Kérdem én, mivel lesz jobb, ha a fáradtságtól elejtem azt a kis cseppet?Mert persze üvöltött egyfolytában. Aztán a tej téma...persze, hogy nem indult meg a tej,a gyermekem pedig úgy született,hogy nem volt meg a szopóreflexe.Kitátotta a kis száját és csak lihegett a cici előtt, nem tudta,hogy kell rácuppanni.Mikor már jó ideje sírt, elmásztam a folyosó végére, a csecsemős szobába,hogy adjanak egy kis tejet vagy valamit, mert nekem nincs, a baba meg éhes. Erre egy hölgyike közölte:"Menjen csak vissza anyuka, próbálkozzon" Már bocs, de a próbálkozástól még nem fog jóllakni a baba.Aztán első éjjel nyakig tojta magát a babám,csereruha nem volt nálam.Síri csend, sehol egy jelzőgomb,a szobatársam alszik, kínomban fogtam a babámat, be a csap alá, és nagy keservesen, szerencsétlenkedve megfürdettem.Aztán plédbe beraktam a helyére és elbattyogtam a csecsemősöket felébreszteni, hogy ugyan adjanak már ruhát a gyerekre.Szó nélkül, kérdés nélkül kiadta.Az hogy hogy oldottam meg, az én dolgom.Gondoltam, milyen jó is ez,hogy éjszaka is velem van a baba,legalább a csecsemősök pihennek, én meg küzdjek,mikor még a szülés sincs kiheverve.Lehet,hogy bababarát kórház, de hogy mamaellenség is, az biztos.Mindezek ellenére most újra babát várok, azóta szembesültem a Megyei Kórház "igényességével" is,úgyhogy maradok a Semmelweisnél, de hasonlóan az első válaszadóhoz biztos lesz nálam cumi,tápszer,babatea,mellszívó,pótruha a gyerekre és egyéb apróságok.Nagy kár, hogy ez a sok kellemetlenség egy életre nyomot hagy az első gyermekes anyukákban.Sajnos szerintem a legtöbb szülészeten hasonló a helyzet,egyfajta kiszolgáltatottság van mindenhol.Túl kell lenni ezen a 3-4 napo,és otthon majd minden más lesz,olyan, amilyennek te alakítod.
2014. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!