Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinos indításról tapaszta...

Oxitocinos indításról tapasztalat?

Figyelt kérdés

Végig ágyhoz van kötve az ember? Wc-re ki tudok vele menni?Hogy zajlik, meddig tart(hat)?

2 ujjnyira vagyok nyitva. Fájás 0.


2012. júl. 15. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem hajnali 5 körül kötötték be, délre lett meg a kislányom. Nem voltam ágyhoz kötve, feküdni egyáltalán nem is engedtek. Wc-re eleinte úgy mentem, hogy addig kikötötték, de aztán gyakran mentem, így vittem magammal. Én az oxitocin ellenére nagyon nehezen tágultam, nem sok híja volt a császármetszésnek, de aztán a dokim csak segített. :)
2012. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomásomra való tekintettel és mert csak picit repedt meg a magzatburok, de idő előtt (37 hetes voltam), ezért burkot repesztettek és kaptam oxitocint. Este 10 körül kötötték be, éjjel 3 óra 5 perckor született a fiam császárral. Kb. éjjel 1 órától indultak be úgy rendesen a fájásaim, addig is voltak, de nem vészesek. Az utolsó háromnegyed órában a tolófájásokat kellett visszatartanom, mert annyira nem akarta a doki, hogy császár legyen, de nem tudtam volna több ok miatt természetesen megszülni a fiamat, ezért muszáj volt.

Egyébként én végig feküdtem, mivel nem tudtam pisilni, így katétert is kaptam, plusz az előzményekre való tekintettel, mint a magas vérnyomás, babám korábbi magas pulzusszáma, végig rajtam volt az NST.

2012. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A katéter felhelyezés fájdalmas?

Külön szobában vtatok mikor ment az oxi és vajudtatok?

2012. júl. 15. 18:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kellemes a katéter, nagyon nem, a felhelyezése sem, meg a viselése sem, mikor szülés után kivették, még napokkal utána is éreztem pisiléskor kellemetlen, feszítő érzést. De azért ki lehetett bírni.:)

Én egyből a szülőszobára kerültem, ott kötötték be az infúziót és ott is vajúdtam.

2012. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a fenekembe kaptam...rá 2 percre már iszonyatos fájásaim lettek, a dolki vissza is szaladt, és már nyomtunk is.2 tolo fájásra kint volt a lánykám, 3. gyermekemként.A mai napig nem tudom mekkora adagot kaptam, de tuti nagyon gyors volt....pedig 3650 gr.született, igaz, nagyon vékony alkat vagyok.
2012. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt, hogy meconiumos magzatvíz miatt megindították a szülést. 1 ujjnyira voltam nyitva, de nem volt fájásom.

Burkot repesztettek, majd bekötötték az oxitocint, amitől szinte egyből 2 perces fájásaim lettek, és a doki mondta is, hogy ez jó, így hamar meglesz a baba, ha jól tágulok. De nem tágultam egy ujjnyit sem, így 8 óra után elvittek császárra. :(

Fájásokat hirtelen produkált az oxi nekem, nagyon erősek is lettek hamar, de végül eredménytelenül.

Valakinek amúgy jól sül el. Sokszor erős fájásokat csinál, de hamar meglesz a baba. Mivel te már 2 ujjnyira nyitva vagy, így nálad nagyobb esélyt látok arra, hogy jó lesz.


Amúgy igen úgymond ágyhoz voltam kötve, de mikor pisilnem kellett, akkor elmehettem (levették a hasamról a ctg-s tappancsokat, és az oxitocinos infúziós állvánnyal együtt kimehettem pisilni).


Én katétert csak császár előtt kaptam, nekem az nem fájt. Bár addigra már kész voltam a 8 órán keresztül tartó 2 perces fájások miatt, így nem is éreztem mit nyomkodnak ott alul.

2012. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az elő 3 indítva lett, mert az elsőnél elfolyt a magzat víz, a második és a harmadik nem akart kijönni.. Kimehettem wc-re, de kísérettel, egyébként feküdtem, Sétálhattam volna is, de mindhárom megszületett, mikorra lefolyt az első palack, ez olyan 2-2,5 óra volt. Mire nem bírtam volna elviselni a fájdalmat, már nyomhattam is. A negyedik gyerkőc itthon született meg, mert a természetes szülési fájások az oxitocin után gyomorrontásnak érződtek :O bajunk szerencsére nem lett :)
2012. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így tisztább a kép!:)

Egy hülye kérdés: oxi előtt/ alatt lehet enni, inni?

2012. júl. 16. 06:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Székesfehérváron szültem. / ezt azért hangsúlyozom, mert a protokoll kórházanként eltérő/. Itt sajnos végig feküdni kell ha valaki oxit kap, igaz wc-re kiengedik, de csak kísérettel, ez lehet szülésznő, vagy aki benn van veled szülés közben. 2 hetes túlhordás miatt indították a szülést. Burokrepesztés, szuri nem hatott, fájásom 0, még hasfeszülésem sem volt. du 16-kor kötötték be az infúziót 2 ujjnyira voltam én is tágulva addigra, / igaz a kórházba is így mentem/ 18,15-kor meglett a babóm.

Gyorsan jött, az oxi bekötése után fél perccel percenként jelentkező fájásaim lettek, amik el is tartottak egy percig volt amelyik tovább is. 3 nyomással kint lett a lánykám: 3920gr 58cm.

Könnyű szülést! :))

2012. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4 ujjnyira voltam nyitva, fájásom nem volt, bekötötték az oxytocinos infúziót és rá 40 percre lett meg a baba.

Nem volt időm szomjasnak, éhesnek lenni, szülés után kellett inni, hogy tudjak pisilni.

2012. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!