Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés. Más is van, aki...

Apás szülés. Más is van, aki így látja?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon nagy divat az apás szülés,szinte már az számít furcsának,ha valahol nincs bent az apuka.

Én egyáltalán nem vagyok konzervatív,de nem szeretném,hogy a párom bent legyen.Egyrészt nem szeretném,hogy olyan állapotban lásson,nem azért mert nem bízom benne,csak egyszerűen egy szülő nő nem éppen nyújt gyönyörű látványt,és nem szeretném őt ezzel sokkolni.Másrészt pedig úgy érzem,hogy nem véletlenül alakult ki hosszú évszázadok,sőt -ezredek alatt,hogy az apuka nem téblábolt a szülés közben a kismama körül,hanem egy másik szobában várakozott.Én is inkább azt szeretném,hogy a babát is tisztán,bepólyázva vehesse a kezébe,és engem is akkor lásson,amikor már megmosdattak,és túl vagyok az egészen.

Természetesen nem ítélem el,ha valaki másképp látja,de én meg így szeretném.

Azt sem hiszem,hogy egy apuka attól kötődik jobban akár a feleségéhez,akár a babához,hogy bent volt a szülésnél,mert pont a saját sógorom mesélte,hogy ő bent volt a gyereke születésénél,és egy disznóvágás jutott róla eszébe,és mikor meglátta a kisbabát,arra gondolt,hogy milyen csúnya ilyen ráncosan és "koszosan"...És azt mondta,hogy jobb lett volna,ha kint vár,csak a felesége erőltette,hogy bent legyen.Azóta egyébként elváltak,és a gyerekéhez sem kötődik,rendszeresen kifogásokat keres,hogy miért is nem ér rá meglátogatni...Persze tudom,hogy nem minden apuka ilyen,ez csak egy példa arra,hogy aki szereti a feleségét és a kisbabáját az akkor is fog kötődni,ha nem volt bent,ahol pedig nincs olyan érzelem,tisztelet stb. ott ezt az apás szülés sem fogja megváltoztatni...


23/N


2012. aug. 28. 16:41
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%

Részemről az elsőnél szerettem volna,ha az apuka bent van, Ő először nagy nemet mondott,majd elindult a kórházba utánunk,de állítólag nem engedték be,pedig szeretett volna bejönni- hogy igaz e,őszintén megvallva nem tudom,bár semmit nem "fél" bevallani,ami a szívén,az a száján.

Őszintén nem is bánom,hogy nem volt jelen egyik szülésnél sem!!

Ha valaki szereti a gyerekét,az mindegy,milyen "maszatos",szeretni fogja úgy is! Viszont az ember bizonyos módon nem szeretné látni a párját- bár nagyon szeretem,de én sem állok mellette,sőt szeretek a legmesszebb lenni Tőle,ha épp a kajája köszön vissza... Na,én sem szeretném,hogy véletlenül valami olyat lásson,ami elkedvetleníti az egésztől,pláne nem akarata ellenére!

Szilárd véleményem,ha mind a két szülő szeretné,akkor miért ne,de ha már csak az egyik szülő nem szeretné,akkor maga a kitolási szak kimaradhat,de a vajúdásnál jó ha jelen van (pláne,ha az anyuka szeretné,és nagyon erős fájásai vannak),nagy lelki erőt tud adni a folytatáshoz!

2012. aug. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
70%

Hát a vége nagyon úgy hangzik, hogy igenis elítéled aki ezt választja és úgy gondolod, hogy ez tönkreteszi a kapcsolatot.


Ha te nem akarod, természetesen ne legyen bent a párod. De valami olyanról nyilatkozni amit nem próbáltál és azt mondani/sugallni hogy ez minden kapcsolatot tönkretesz... ez túlzás.

2012. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Egyből az jutott eszembe, hogy ezen nincs mit véleményezni. Ez a Te döntésed, Te így látod. Két esetben (szerintem) nem kell erőltetni ezt a dolgot. Ha a kispapa vagy a kismama nem akarja. Nem vagyunk egyformák.

Csak csendben írom nálunk bent volt a férjem mindkétszer, a fejem mellett állt.( így beszéltük meg, hogy bejön és velem lesz) Őt nem zavarta, még a disznóölés se jutott eszébe, pedig az elsőnél szabtak-varrtak sajnos rendesen. Megírom őszintén, azt hittem hü.le ötlet volt tőlem, h bent legyen, hiszen TUDTA (ha nem is látta) mi történik velem konkrétan, dehát a véres törlőruha szem előtt volt pl....Szóval azt hittem, h kicsit bánni fogja a szexuális életünk. Ehhez képest, ha hiszed, ha nem, a 6 hetes kontrollt alig bírta kivárni.... Második szülésem simább,szebb volt, ott már "vagánykodott" is :) 6. hét után ugyanúgy kereste a társaságom :)

DE fenntartom amit írtam, ha vagy Te vagy a párod, vagy egyikőtök se szeretne apás szülést az a jó választás. Abban igazad van, h ráerőszakolni nem szabad senkire.

2012. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim válasza:
77%

Saját példát nem tudok felhozni,mivel még nincs gyermekem.

De nemrég beszéltem anyukámmal erről és ő azt mondta,örült volna annak,ha valaki ott lehetett volna mellette. Az apuka (vagy éppen a kismama anyukája) nem feltétlenül azért van ott,hogy majd ettől jobban kötődik a babához,hanem hogy a párját támogassa,amire szerintem nagy szükség is van. Nem lehet kellemes dolog úgy vajúdni órákig,hogy csupa ismeretlen van körülötte. Szerintem van olyan pont,amikor a szülő nő erőt merít abból,hogy a párja fogja a kezét,biztatja. Ha egyszer kisbabám lesz,én nagyon örülnék annak,hogy nem egyedül kell végigszenvednem a szülést.

2012. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem rá kell bízni az apukára, hogy akarja-e vagy sem, és ha nem, akkor nem kell erőltetni... Tényleg nem mindenki bírja ezeket a dolgokat, viszont szerintem az anyukának is megnyugtató lehet, ha a "szeretett férfi":) ott van mellette és támogatja. Én azt gondolom, régebben még prűd volt a világ, ezért nem volt "divat" az apás szülés, mára már azért változott annyit a felfogás, hogy annyi mindent látunk, ezt miért nem. Egyébként az én egyik kollégám is azt mondta, hogy akkor ábrándult ki a nőkből, amikor apásan szültek...:) De ez csak egy vélemény...:)
2012. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
72%

rám is mindenki furcsán nézett amikor elmondtam,hogy én nem szeretnék apás szülést.mert az nekem sem segítség ha a kétségbe esett arcát nézem,mert annyira aggódik.és a férjem olyan tipusu akinek ez a látvány nem is való..!

és én is hallottam már olyat is,hogy sajnos akaratlanul is ,de kihatott utána a szexuális életükre.

2012. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
90%
Én azt szeretném, hogy bent legyen velem. Az a férfi aki emiatt ábrándul ki a feleségéből, az soha az életbe nem szerette őt igazán. Ráadásul a mi kapcsolatunkban egyáltalán nincsenek tabuk......ha kellett, akkor a férjem törölte fel a hányásomat...fertőtlenítette le a nem éppen szép sebeimet stbstb... A szülés meg sem kottyanna ilyen szempontból számára...úgyhogy én szeretném, hogybent legyen. De természetesen nem erőltetem ha netán nem akarja majd. 27/nő
2012. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
80%

AZ én párom bejön a szülésre.Nem kényszerítem rá,maga döntött így.

Azt mondja:szeretné átélni ő is azt a csodás pillanatot amikor először felsír és megpillanthatja a kislányát.

És,hogy engem támogasson és mellettem legyen.

(1.babánk)

30hkm

2012. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez Apa függő. Ha ő szeretné akkor legyen bent, de ha nem akar nem szabad ráerőltetni. De ha egy kapcsolat azon múlik, hogy a nő szülés közben mennyire higiénikus (jobb szót nem tudok rá) akkor abban a kapcsolatban valami nagyon nem jól működik.
2012. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Kedves 2 válaszoló!


Nagyon tévedsz,sajnálom,ha ez így jött le,én egyáltalán nem ítélem el,ha valahol MINDKÉT fél akarja,akkor miért ne legyen bent az apuka?

Én a végén amit írtam,azt csak azért írtam,mert sokan azzal érvelnek,itt az oldalon is olvastam ilyeneket,hogy ez esetben jobban fog kötődni az apuka a gyerekhez és jobban fogja tisztelni a feleségét.

Egyébként az elsővel értek egyet abban,hogy aki szereti a gyerekét,az akkor is szereti (és szerintem gyönyörűnek látja),amikor maszatosan előbújik az anyukájából...De ha meg nem jó apa,nem fontos neki se a baba,se az anyuka azon az nem változtat,hogy bent van a szülésnél...Tehát amit ebből ki akarok hozni,hogy szerintem az,hogy egy férfi hogyan viszonyul a párjához és az újszülött kisgyerekhez,az nem azon múlik,hogy ott volt-e a szülésnél,vagy sem...

2012. aug. 28. 16:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!